Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Kooselu mõte vanemas eas?
 
oehh 28. juuni 2018, kl 03.31
kuigi olen üksjagu skeptiline virtuaalsete hingehädade suhtes, siis sellegipoolest saadan eelmisele korvitäie maasikaid. vahukoorepaki lisan ka kaasa.

Kiusule sündinud egoisti poolt.
 
kius 28. juuni 2018, kl 13.24
Tänan, Sind oehh.
Kuna ma ise ei maasikatest ega vahukoorest midagi ei pea, siis jagasin need headele lastele.
 
M juba 55+ 26. juuli 2018, kl 21.08
Tere õhtust jälle.

Vahepeal on aeg merre voolanud ja üle-eelmisel aastal saabunud ajutine neljas abieluõnn eelmisel sügisel lõppenud. Sest inimesed on erinevad ja minagi eriline, muidu maailma kannatlikuim inimene, aga kui aeg jõudis minu varade uurimiseni, siis tõusin püsti ning lõpetasin selle lehekülje.

Ilus oli olla,
sest et kole oli möödas,
kahju vaid et ei juhtu´nd miskit erilist.

Edasi jälle uues kodus, ärid õitsevad, akna all on kolm MB-d ja üks flamenkopunane lahtine suveauto. Ostetud sai Võrtsu-äärne kinnistu, seal võeti suvel puud maha ja valmis on nii puurkaev kui elektriliin, sügisel paneme maha vundamendid ja uuel aastal sisse.
Elu on tõesti lill.

Mis pagana suhteid me ikka veel otsime?
Vaatan oma ekse ja muid tuttavaid - hirmus tõmblemine, nagu parim enne kukuks. Leitakse uus Toomas ja Aivar, aga midagi pole jäävat. Keegi väga ei kavatsegi kellegagi koos elada või elu jagada. Üksi on muretum, turvalisem, keegi ei himusta ligimese...
Minagi olen endast ära lõiganud need endised suhted-tuttavad, saepuru saagimine pole põhitegevus. Üks inimene on südamesse jäänud, aga temagi ei suutnud valida mitmete hulgast, otsib siiani oma kullakest, aga ühise leivakapini vist ei jõuagi.

Igaüks on oma õnne sepp
ja oma tinavalaja, ja-ja-jaaa...

Olen kõigest lahti lasknud ja ei looda millelegi. MInu kolm poega vaatavad ka huumoriga oma kogenud isa seiklusi, ka lapselapsed on oma vanaisa viimases pulmas olnud ja sellest lasteaias rääkinud. Naudime pikka suvepuhkust ja -soojust, reisime ringi ja naudime elu.
Küll see õnn ükskord tuleb, kui ta muidu ei saa, mina olen avatud.
Vaatan oma 87-aastast ema ja isa. kes saab kohe 92. Elavad nagu koer ja kass, aga ikkagi koos.
Kui mullegi peaks arusaamatul põhjusel veel 30 aastat antama, mida ma selle ajaga pihta hakkan? Praegugi jätkan memuaaride kirjutamist, mis sai alustatud paari aasta eest Hispaanias. Oodake, minevikuvarjud !!!
Aga me ei tõmble.
Vötame mönuga.
 
Kius 26. juuli 2018, kl 22.45
Mis oli, Su pika eneseupitusliku jutu mõte?
Tundud üsna mõistlik inimene olevat...
Aga.
Hetkel, Sul vist käsil miski eksistentsi õigustamise periood mis taandub õõnsa asisuse kummardamisega.
Pikemas perspektiivis on see ajaraisk.
 
M 55+ 26. juuli 2018, kl 23.07
Igaüks peaks pigem oma päevadele ja elule mõtte leidma.
Mina kulgen mööda antud teed ja püüan omadele kõike pakkuda.
Ja jätkuks teistelegi veel.
Jagamise rõõm.
Proovige.
 
jagamise rõõm 26. juuli 2018, kl 23.44
tähendab jagamist! Kui on hirm kaotada tükike oma kinnistutest, Mb-dest, punasest lahtisest autost, mille nime unustasid mainimata ja mille nimi on tegelikult kabriolett, siis ei tasu küll naist enam võtta. Kui loodetud 30 aastaga ei jaksa kõike mammoonat ära kulutada, siis hakka aegsasti endale marmorist ja kullast ausammast ehitama ja miks mitte ka mausoleumi.
 
vaene vanaprou lehm lesk 27. juuli 2018, kl 03.42
nüüd tal omad valed ka sassi läinud. polegi isegi uskumatuid seiklusi jagada,, nagunii keegi ei usu ju.. irw!
 
linlane 27. juuli 2018, kl 14.24
To 55+
Siis on ju tore, kui te olete kindlustatud ja majanduslik tase on olemas, järelikult pole vajagi teil ühist leivakappi kellegagi, suhelge ühe kindlaga , käige temaga väljas, vabal ajal leidub kindlasti ühist tegvust ja milles siis küsimus on, et tahate mingit ühist leiba kui teil niigi endal on kõike.
Pole vaja mingit jagamist nii kõrges eas enam, inimestel on endil majanduslikult olemas, mida vaja. Pealegi on igal ühel omad lapsed , kes pärivad, rahu.Tähtis on tore sõbrasuhe ja aitab sellestki.
 
Kius; Sulle M55+ 27. juuli 2018, kl 14.47
Igal elul on oma mõte. Kõik jagavad midagi - kedagi.
Samas, Teil härra 55+ näib jagamise rõõmust üksi väheks jäävat. Miks muidu peaks avaldama nimekirja ootel jagatavast? Otsid jagamise rõõmule lisaks tunnustust? Aga palun: TUBLI POISS
Oled oma elu esimese 2/3 joosul kindlustanud asise seljataguse ja samas vaimus jätkates on ka pärijail mida jagada.-:)
Ah, et mida teha elu viimase kolmandikuga? Lihtne, teed lastelastega asju mis poegadega tegemata jäid. Kui järeltulijail su jaoks aega ei ole, nakitsed oma memuaare.
Ainus tont keda Sul karta, on üksindus. Samas kui õpid iseenese seltsis õnnelik olema saab sest tondist täiuslik sõber. Kust ja millega see õnn ikka tulema peaks kui mitte Sinu enese seest.
... Viiendast õnneliku abielu mõttest soovitan juba eos loobuda, sest abielumehena oled juba neljal korral põrunud. Selles eas ei peaks enam järjekindla põikpäisusega reha tallama.
Usutavasti sobib vanaisa roll paremini.
Rõõmu kõigile -:)))
 
M 55 jne 27. juuli 2018, kl 14.56
Tänud, head inimesed.
Ma ei vajagi ju tunnustust, vaid jagasin kogemusi ja neid kahjuks jätkub.
Kogu jutu mõte ongi ju teema nimes.
Hea Kius sõnastas ka kõik kenasti lõpuni.
Elu saabki ka üksi lill olla, seda ma ju tõestan.
Aga see rehaklõps on siiski nii magus-valus...
 
aga mida sa siis tahad? 27. juuli 2018, kl 18.28
ela siis rõõmuga edasi.. mis muud soovitada.

mis selles varade uurimises siis nii imelikku oli?
need leiab ju üles ka otse mitte küsimusi esitades.. või kartsid, et naine söödab midagi siis ja meetesegaduses kirjutad omad varad naisele? hmm
samas kui muidu tore inimene, keegi ei keela mehel ju teha väärikaid kingitusi naisele.

siinsetest keegi lunis mingilt preestrilt Hremese kotti, mis hea ja uue korral maksab 40 000 euri. ikka abiks raha kulutamisel nasele... või mõned teemndid jne. kui juba rääkida JAGAMISEST.. irw!!
 
midasa tegelikult jagasid? 27. juuli 2018, kl 19.06
täiesti huvitab mõtlemise viis: et midas asiis reaalselt jagasid nsiega koosoldud jal. kasvõi selle viimase naisega?
et mille võrra läks selle naise elu paremaks, sinuga koosoldud ajal?

arvestades, et naiste sissetulekud on 30% väiksemad kui naistel ei saagi ju eeldada, et ka anisel olks krunt Võrumaal, sinu krundi kõrval samas vääringus ja kolm autit kduakna all..

muidu pole iial selest kaa ru saanud, miks peab eesti kliimas lahtine auto olema ja miks neid kolm peab üleüldse olema. reisimine pole kunagi huvitanud, kuigi pratamatusest on seda tehtud ja tuleb teha..aga jälestan..
mida veel? kingi- kleite ja muud pudi ju ka korraga selga ei pane kui üks igast vajalikkusest..

mida siis jagatakse? mida selline lause tähendab?
 
Kius 27. juuli 2018, kl 20.02
Kogemuste jagamine ei tohiks mingil juhul tekitada tunnet - kahjuks...- pigem vastupidi... .
Elu ongi lill - mida rohkem sõnnikut, seda rammusamad õied. Sinu jagatu põhjal võivad õied üsna lopsakad olla, kuigi liigne väetis võib taimedele surmavaks osutuda. Seniks kuni tunned, et kuskil on keegi kellele midagi tõestada on tarvis, - eeskätt Sina ise, siis seda hullem.
Rehaklõpsu uudsuse magus-valus klõps korduvate valu meenutavate aistingute valguses, peale esimese poolesajandi möödumist, ei ole ju ometi midagi sellist mis pea ringikäima paneks uue laksu ootuses!
Võta rahulikult ja mõnuga seda mis veel jäänud võtta.
-:)))
 
tõlkeabi 27. juuli 2018, kl 20.05
M 55+ tahtis oma jagamise jutuga visata järjekordse võrgu sopavette, lootes et kõik naised tormavad üksteisega tõugeldes sööta neelama. Siis imestab, et leidus mõni kuldkalake kes sattuski võrku ja tagatipuks esitab see häbematu mehele veel 3 soovi ka, kuigi peaks olema vastupidi, eksole? Tundub, et M 55+-le sobib üksindus paremini ja kui väga igav hakkab, siis saab ju alati rahapakke lugeda:p
 
Kius ; linlasele. 27. juuli 2018, kl 20.11
Hr. Linlane ei ole vist veel täiskasvanuks saanud, miks muidu muretseda silmakirjaliku fassaadi aksepteeritavuse pärast?
 
naljakas vanamees jah see kirjutaja 27. juuli 2018, kl 20.27
ei imesta, et kõik naised kiiruga uttu tõmbasid. Viimane oli vähemalt niipalju tark, et ei raisanud ennast rohkem.
 
linlane 27. juuli 2018, kl 20.43
Kius
Saan aru, et teil tekkis mõte "äkki veab" ...ei vea, ma olen naine.:) Ei muretse ,vaid andsin m55+-le heasoovlikku nõu, ei rivaalitse teiega kah, rahu.
 
;)` 27. juuli 2018, kl 21.48
Mehe eksid hüppsid välja w? :D
 
Kius.linlasele 28. juuli 2018, kl 00.02
Tore, ka mina olen naine.
Kellegi poolt praagiks tunnistatud isendid isikliku huvi ei paku, seega... ainult minu isiklik nägemus antud isiku poolt levitatud infot põhjal on vaid minu pisike arvamus kogu loost.
Nähtavasti oled veevalaja -:)))
 
faasani aasta retriiver 28. juuli 2018, kl 03.26
kõige selle eelneva pläma seas olid tõeliselt elamusterohked kellegi 'midasa tegelikult jagasid?' kommentaatori unustamatud sõnastused. nagu näiteks - midas asiis reaalselt jagasid nsiega koosoldud jal. /kõlab nagu tellimus hiina toidukohas. mida nimelt seal tellijale toodi, jääb arusaamatuks. loodan, et mitte salmonelloosi/
- anisel olks krunt ja kolm autit kdakna all /see on küll tiinekate kirjapilt, nad ka koonerdavad täishäälikutega/
- pole iial selest kaa ru saand /kirjutaja kas pole iial aru saand või pole iial karu saand. tundub, et mõlemas osas on elu jooksul mõningaid vajakajäämisi ette tulnud/
 
ajupesu? kas olemas või siiski inimese enda valik 28. juuli 2018, kl 03.52
https://arvamus.postimees.ee/5913988/rebecca-moore-ajupesu-idee-on-ebateaduslik-ja-see-votab-inimestelt-inimlikkuse?_ga=2.17848825.1713346525.1532708149-1108223359.1532708147
-----------------------------.....................
eelmise kirjutaja tekstist jääb siiksi arusaamatuks, mida see vanamees jagas oma viimase naisega. muidu polekki lugu, ga ta se ju rääkis, kuidas hirmsasti tahaks jagada... irw!!
 
geko 28. juuli 2018, kl 04.15
eelmise kirjutaja tekstist saime kõik aru, et vanamees oli reptiilide ohver ja maakera on tegelikult lapik.
 
linlane 28. juuli 2018, kl 21.37
Mina ei pea mehi isenditeks. Isegi neid, kes on majanduslikult iseseisvad. See on väga pro. Majnduslikult sõltumatu inimene on vaba inimene.
 
jummel 29. juuli 2018, kl 02.07
aina toredamaks läheb. ise ka üle loete vahel, mida siia kritseldate?
jääb siiksi arusaamatuks
muidu polekki lugu
ga ta se ju rääkis

jutu mõttest siinkohal üldse ei räägi. totaalne päikesepiste või jaurate siin laksu all, vanainimesed?
 
aga sa said täitsa aru, on ju, eelmine? 29. juuli 2018, kl 02.47
 
Kius 30. juuli 2018, kl 11.39
linlane 28. juuli 2018, kl 21.37
Mina ei pea mehi isenditeks. Isegi neid, kes on majanduslikult iseseisvad. See on väga pro. Majnduslikult sõltumatu inimene on vaba inimene.
,,,

Tore kui oskad meestes veel mehi näha.
Majanduslik sõltumatus annab küll taetava kindlustunde maistel radadel ent on ka üsna orjastav.
Tõeliselt vabad hõljuvad taevastel radadel.
 
eelmisele 30. juuli 2018, kl 17.08
ja kuhu kera nööri saata?
 
Kius 30. juuli 2018, kl 18.34
Tänan pakkumast!
Hoolimata sellest, et olen kõigest naine ei rutta ma sugugi tõelise vabaduse poole. Omaenese poolt valitud orjuse vormi jaksan päris rahulikult lõpliku vabanemiseni kanda ja ju jääb pärijailgi mida jagada, kui see aeg kord käes.
Üldiselt suhtun inimestesse siiski kui inimestesse. Isendeiks jagamine vastavalt soole tuleb ette eriti lühinägelike isekate isendite puhul. Õnneks trehvab sellised harva.
Soovitan kõigil leida pisutki jahutust selles harjumatult kuumas põhjamaises suves.
-:)))
 
linlane 31. juuli 2018, kl 10.21
Juhuseasi ja valikuteasi. Armastuses on kõik lubatud.
 
Kius 31. juuli 2018, kl 19.38
Teadlike valikuid mõjutavad juhused üsna vähe.
Tunded on erinevate emotsioonide varjundid mis neile iseloomulike kõikumiste tõttu tekitavad pahatihti pettumusi, nii on ka armastuseks nimetatuga.
Kui suhtuda armastusse kui sõtta, siis ongi kõik lubatud.
Võit pühitseb vahendid... ja toob kaotuse lähemale...
,,,

Mis siis on Armastus?...

Kõike andev, loobumis piinata.
Kõike mõistev, mõistmata vihata.
See rõõm, ainuüksi rõõmust endast.
Vajadus jagada, iseennast.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!