Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Kristlik vestlusring?
 
hele 28. aprill 2010, kl 21.43
Aitäh lahketele vastajatele ja köigile kes pöhjustasid huvitava vestlusringi!Vastusena lp.Z-le ...kas kristlane olla tähendab panna end väljavalitute hulka ja mida yldse tähendab olla kristlane* Räägin enda kogemuse pöhjal-Tuli mu elus päev,kui olin tulnud järeldusele et mu parimatest pingutustest hoolimata oli mu elu läinud mitmes mättes teisiti,kui olin soovinud.Sel ajal kutsus mind keegi kirikusse,kuhu läksin vaid viisakusest kutsuja suhtes---Mötlesin vaid-hea kyll,käin ära ja köik...Aga just seal möistsin et mu elust on puudunud Tema-töeline Juht.Tundsin endalegi vägagi ootamatult et tahan enda elu juhtimise anda Tema-Jeesuse kätesse ja ma ytlesin Talle seda!Sel päeval juhtus minu elu suurim ime!Kristlaseks saamine on yleloomulik ime mida ei saa ykski inimene ise teha-see on Jumala -meie Looja tegu!Kui me palume Temal tulla oma ellu,oma sydamesse-TA ISE annab meie sisse osa oma vaimust!Siin ka pöhjus miks need kes seda kogemust veel pole saanud-ei suuda alati möista neid kes sellest räägivad.Aga et meie Taevane ISA ei tee vahet isikute vahel,siis vöiks iga kysija ise isiklikult oma sydamest vötta vastu JEESUS-kes oma armastust kogu maailma ees on töestanud armastust,surres ristil iga inimeseöigeksmöistmiseks
 
Jehoova 28. aprill 2010, kl 21.52
Ma tuletan sulle meelde, et siin ei ole kirik, tee oma propagandat kuskil mujal. Masu ajal on kiriku annetus karp kokku kuivanud ja uued liikmed oodatud.
 
Russalka 28. aprill 2010, kl 21.58
@jehoova. Hele rääkis enda kogemusest ja see ei ole propaganda. Võiksid sallivam olla!
Hele, tubli, ja liigu edasi. Siin, selle rahva hulgas pole mõtet oma aega raisata.Siin käib mudamaadlus ja eestlasele omane väiklus.
 
zzz 28. aprill 2010, kl 22.13
tere kraaks, arvasin et ainus sellise kiiksuga olen.
Juba aastaid nii netis kolanud ja aukrtust äratava arhiivi endale teinud leitud huvitavatest asjadest.
Süstematiseerimisega on raskusi.
Ja tõsiselt huvitab, mida Sa siit teemast oskasid urgitsema hakata, palun vihjet.

hele on ilmekas näide usklike möödarääkimise kombest,
et kristlane on saamatu, ummikusse jooksnud oma eluga ja kirikust leidnud hea jumala kes tema eest mõtleb ja teda juhib.
Oma tõekuulutamises jätavad nad endast küll väga kõiketeadja mulje.
hele juttu pole rohkem mõtet lahata, see koosnebki ainult vasturääkivustest.
Kas nii?
Jehoova, ära pahanda, see hele jutt on kõike muud kui reklaam
 
minna 28. aprill 2010, kl 22.34
Hele, tore oli lugeda su postitust. Ole ikka vapper edasi!
 
kraaks 28. aprill 2010, kl 23.29
zzz, tere!

mind ei seo usuga midagi ja minu seisukohad usust kattuvad sinu seisukohtadega...aga ometi...ma ei mõista hukka neid usklikke, kes siiralt usuvad ja keda usk aitab püsida jalul. seoses enda ametiga, tean...usul millessegi on suur jõud ja võib inimest välja tuua täiesti lootusetutest olukordadest.
usk on vabatahtlik ja kui ta kellelegi parasjagu kahju ei too ja uskujale endale hingepidet pakub, siis ei peaks ju kellelgi selle vastu midagi olema.

teisalt, selle vastu ei saa keegi vaielda, usk on olnud ja on praegugi vahend, millega on palju kurja tehtud ja tehakse.

mida huvitavat?... ma leidsin huvitava blogi. viska pilk peale.

http://crusoe.pri.ee/
http://crusoe.pri.ee/blog/blogi-nr1-teretulemast-minu-blogilehele

ma ei tea, miks kohe blogisse sisse ei saa...küll sa ta kätte leiad :)
 
aga palun 29. aprill 2010, kl 01.38
http://www.haapsalu.ee/index.php?lk=85&show=1808
 
hele 29. aprill 2010, kl 17.55
Ärge eksige,armsad inimesed! Iga hea ja täiuslik and tuleb ylalt Valguste Isalt,kelle juures ei ole muutust ega muutumise varjugi.Jumala kartus-austamine on alles tarkuse algus ja hea möistus on köigil, kes seda teevad-st.tarkust juurde hangivad .
 
Saatana hing 29. aprill 2010, kl 18.05
Ma siit põrgust pakun kooki ja moosi.
 
z 29. aprill 2010, kl 22.47
Mind ei häiri ka, kui nad sellest endale tuge saavad ja seda omakesksi naudivad.
Aga kui tulevad jutuga, et nemad on kristlased, no selgitagu, mida see kristlaseks olemine tähendab?
Ilves-et tema paneb oma lapsukese kristlikku kooli ja riik laseb pappidel õnnistada ehitisi – riiklikke ja sõjaväes on riigi palgal kaplanid.
Kui neile usk armas on, tehku seda omast vabast tahtest, kes soovib, tarbib nende lohutust. Aga tasuline õnnistamine, see on hullem kui prostitutsiooni vahendamine.
Samas see kaplan ajab musta äri. Ja nüüd tahavad veel kooli ka ronida, toome siis moslemid ja hindud ja kogu selle taevase kupatuse riigi palgale.
Alatu variserlikus see usuga lehvitamine, rumalate lollitamine.

Nende viidete eest tänud, aga kahtlen et see suund mind niipalju huvitaks, et nii mahukat ja vesist teksti viitsiksin eriti põhjalikult lugeda.
Aga ühtteist huvitavat jäi silma, rohkem huvitab mind uskude tekkimise ajalugu ja nende kujunemine, arenemine.
Ka uskude endi pööramised, kui elu ja teadus sunnib neid oma suunakest muutma. Tegelikult kõik huvitab, sest kõik on pööraselt huvitav,
kui teemasse süüvida.
Huvitav oleks leitud infot vahetada ja keelt teritada, kas mailis oled huvitatud suhtlema.
 
keegi kuskilt 30. aprill 2010, kl 00.16
Ehk oled lugenud-kuulnud, et Tiibetist on leitud kõikide uskude sümbolid (rist jne), ehk et Jumal on üks, aga uskumused sellest mitmed ja Sai Baba on öelnud samuti, et Jumal on kui tuli ämbris, millele on augud sisse taotud, ehk et igaüks vaatab ise august seda tuld, aga tuli ise on ikka seesama. Usust nii üldiselt, et kui olin kord Itaalias ja jälgisin kirikus inimesi, kes tulid seina juurde, kus nad said palvetada ja olla koos Jumalaga, siis mõni neist, peale pikka olemist seal seina najal, tulid ära sealt rahulolevate ja mõni isegi õnnelikuna. See tähendab, et neil on alati KEEGI, kes aitab neid, toetab ja selle võrra oleme küll vaesemad...nagu sa isegi zuzizeja, et oled pahane mineviku peale ja mida kunagi usu nimel on tehtud, aga usklikud (mitte ainult kristlased) on selle võrra rikkamad ja Jumal toetab neid alati,kuigi saatus on vahest karm, aga sa ise...kui sa millesegi (Jumal, kõiksus, algallikas, misiganes) ei usu, siis oled nagu leheke tuules ja loota pole sul millelegi, aga usklikud...mediteeri sellel teemal natuke ;)))
 
keegi kuskilt 30. aprill 2010, kl 00.41
Samuti on budistide karmarattaga, et me sünnime ja sureme ja igal eluhetkel põletame vana karmat ja loome uut ja st, et elumäng (rollimäng) käib pidevalt ja keegi pole süüdi, vaid see tuleb läbida, püüdes anda endast parima, et ei peaks tagasitulles (järgmisse ellu) veelgi suuremaid kannatusi läbima, aga vastutad kõigi oma tegude eest täiega igatahes ja kas sul ei tundu, et vastutus või õigemini selle puudumine on praegusel hetkel üks suuremaid probleeme - mehed jätavad oma pered ja lapsed ja lähevad uute naiste juurde ja sama on ka naistega, aga mis lastest saab ja kolm korda võid arvata, millisesse peresse nad järgmine kord sünnivad! Aga kui oled veel M.Newtoni Hinge Rännakut ja neid teisi lugenud, siis ehk tead ka sellest teemast midagi jne. variante on piiramatul hulgal, aga kõige taga on siiski KEEGI, kelleks me teda ka ei nimetaks, usust sõltuvalt ja samas sa ei saa välistada usklike hulgast pedofiile ja sulisid, sest iga inimene on oma arengus erineval tasemel, aga tagasi tulles tuleb tal jälle vastaspoolt kogeda, ehk siis olla pügatava rollis, aga kristlusest on see osa välja võetud, kuigi... mõttepaus!
 
Uhh 30. aprill 2010, kl 00.50
Veel üks ullikene ilmus.
 
to Uhh 30. aprill 2010, kl 01.49
Pole mõtet ronida teemasse, kus sul midagi öelda pole!
 
juhe 30. aprill 2010, kl 03.25
Ma lugesin seda kristlaste foorumit veidi, ja pähe tekkis vaid üks emotsioon - appi! No ei ole võimalik, lihtsalt ei ole võimalik, et selliseid inimesi päriselt olemas on, kes kohe täitsa tõsiselt nii mõtlevad.
 
to juhe 30. aprill 2010, kl 03.59
loe 1.49 soovitust.
 
kraaks 30. aprill 2010, kl 18.06
z

mul on tunne, sa oled minu urgitsemistest ja uurimistest natukene valesti aru saanud. ma ei süstematiseeri ega loo loetust arhiive. ainus, mis teen, kopeerin enda jaoks huvitavate teemade lehed. usu teema on minu jaoks täiesti võõras. kui toimub vaidlus või võetakse üles mingi teema, millest tahan pisut rohkem aimu saada, süvenen sellesse, otsin googlest informatsiooni. lähen hoogu, loen siit ja sealt, heidan pilgu vastavasse foorumisse. ühesõnaga, loon enda jaoks antud teemast natukene avarama pildi.
tegelikult...mind huvitavad teemad on kunst, kirjandus, luule. kõik see, mis on seotud mu enda hobidega, millega vaikselt tegelen.
nii et...kardan, ma ei täida sinu ootusi leida vestluskaaslane, kes maailma asjadest raketiteaduse tasemel rääkida oskaks. kuigi jah...ma olen suht vastaline, kes ilmaelule pisut teise pilguga vaatab kui enamus :))))

mind huvitab, oled sa selles foorumis uus nägu, või oled vana olija uue nimega?
 
z 30. aprill 2010, kl 21.08
tänud kraaks, siin on lihtne valesti aru saada, ju saame siis vastastikku valesti aru, ega ma ka teadustööd seigeldes tee,
lihtsalt ka kopin huvitavaid LK-gi või tekstidest välja võtteid, samuti huvitavaid ja naljakaid pilte, ja kui neid kogunes juba niipalju, et ei leidnud otsitavat üles, siis
nüüd üritan mingis süsteemis seda salvestamist teha.
-- kui toimub vaidlus või võetakse üles mingi teema, millest tahan pisut rohkem aimu saada, süvenen sellesse, otsin googlest informatsiooni.
see mind huvitama hakkaski, et mida huvitavat selle teema kohta leidsid, mis otsast hakkasid otsima
Et kui hobiks selline jälitustegevus, siis meeleldi viskaks mõne teema söödaks ette, aga sellest siis kui huvi on mailis pikemalt.
raketiteadusest on ka minu tegevus kaugel, väga kaugel
olen siin nn, juhukülaline selles mõttes, et vahest käin tihemini, kui midagi targemat teha pole, vahest mitu kuud ei käi.

keegi kuskilt, su jutt muutis teema ebahuvitavaks, Sai Baba, budistide karmarattaga jne, no mida veel, kas ise ka aru saad millest räägid.
Käisin seda Sai Babat kuulamas, kõik lootused kadusid mõtlevast inimesest.

juhe vastas minu eest sulle ka:
--Ma lugesin seda kristlaste foorumit veidi, ja pähe tekkis vaid üks emotsioon - appi! No ei ole võimalik,
lihtsalt ei ole võimalik, et selliseid inimesi päriselt olemas on, kes kohe täitsa tõsiselt nii mõtlevad.
Täpselt sama küsimus ja seepärast ei meeldi mulle see usuga eputamine, see keerab paljude ajud ikka väga pöördesse.
Ja kui siis tuleb veel Ilves oma kristlaseks olemisega, siis tahaks virutada lausa.
Et nii hullult on võimalik inimeste ajud segi keerate ja kõige hullem, sellised istuvad riigipalgal ka veel, Jakobson õpetab Kadriorus lapsi,
ja ta pole erand, selliseid on üllatavalt palju, ja millisen nimed, akadeemiad lausa
Intuitiivteaduste Kool
Holistiline Kliinik
http://www.holistilinekliinik.ee/
http://www.transpersonaalne.ee/?str=27
Erakooli Terviklik Mina
Avatud Meele Instituut
Professor Jure Biechonski
Üks veidi googeldas seda professorit, mida pole,seda pole, tiitli saamise kohta.
Sisemise Tarkuse Kool UNIVERSUS
Eesti Sünergeetika Instituut
Gestaltteraapia Arenduskeskus
GIS-International
Intuitiivteaduste Kool
MEDITATSIOONIKOOL
Pereakadeemia
Tervise Arengu Instituut
http://tmkeskus.ee/tm/sisukordtm.htm
arsti Jaan Suurküla Rootsist
Transtsendentaalne meditatsioon
eriline aferist, kui keegi vaevuks ta tausta uurima, see võib huvitav olla.
Mai-Agathe on avastanud, et paljudel foobiatel või kaasasündinud rasketel haigustel on seos eelmiste eludega
tädi avastas, imes näppu ja avastas. Midagi peaks saama ka tõestada, kui midagi avastanud oled.
mina avastasin, et ta valetab raha teenimise eesmärgil
Sellega seekord lõpetan, teema ajab üle ääre.
 
taku 01. mai 2010, kl 07.53
z
on üks tõeline nõukogude aegne jutupaunik. Räägib palju ja jutt on mõttetu ja tühi. Ainult tema mõtted on tarkus, teised kõik lollid.
Edu Z, susise ja ela oma sapis edasi!
 
zzz 01. mai 2010, kl 12.45
Jah, tembeldamisega saab iga loll hakkama, aga püüa näidata, et sa pole kõige lollim, mõni argument oleks teretulnud asi.
Ja palun näita seda lõiku, kus ma oma tarkusest rääkisin. Lihtsalt viitan sellele millest ma aru ei saa ja palun selgitust.
Kui seda tõlgendad halvustavalt, siis ka selleks peab põhjus olema, ja räägitakse et alaväärtuskompleks on see.


Mis ajuehitus peab olema selle koostamiseks.
TEADLASED TEISELT PLANEEDILT LÕID KOGU ELU MAAL LÄBI DNA ARENDAMISE.
http://et.rael.org/rael_content/rael_summary.php
ja sellise teate avaldamiseks, tõsiselt huvitab?
TulevaneJaapani esimene leedi on käinud Veenusel ja oi-oi-oi, sööb päikest
http://www.epl.ee/artikkel/477092
 
z-le 01. mai 2010, kl 13.03
Hei, z! Hea on siin foorumis ka terve mõistuse häält kuulda:-) Koge siinne - kahjuks küll mitte ainult siinne vaid üha laiemalt leviv - new age, nõidade ja usupropaganda tekitab küsimuse, KAS INIMESED ENAM ÜLDSE EI MÕTLE?

Ükskõik, millist neist vaadata, taga on RAHA, mida lollidelt mõtlemisvõimetutelt kätte tahetakse saada. Kuigi, Ostap Benderit tsiteerides: kuritegu on jätta lollidelt nende raha ära võtmata :-)
 
muuseas 01. mai 2010, kl 14.32
minu kogemus näitab, et igaüks, kes Jumala nime lugupidamatult kasutab, lendab väga kiiresti oma eluga orki, nii et - kallid eestlased, olge ettevaatlikumad selle püha nimega, mille läbi on suured rahvad hukkunud, imperaatorid langenud ja vaid kaheksa inimest Veeuputusest pääsenud
 
Mes 01. mai 2010, kl 17.31
Kena usklik muueas, palju sa neid jumalavallatuid juba orki ajanud oled
 
zz 01. mai 2010, kl 20.24
a usk tähendab ähvardamist, ja kristlane on ähvardaja, siin on loogikat, ajalugu sirvides nii paistab olema jah.
Kuule muuseas, mitu klassi seda külakooli sai käidud?
*vaid kaheksa inimest Veeuputusest pääsenud, loe mõni mittevaimne raamat ka läbi, hakkad elu mõistma.
oi kus oli pidu, terve maailm ja ainult kaheksakesi,
mis te ku--d niipalju ke--te, et nüüd pea 8 miljardit ja süüa ei jätku pooltele. Miks tegite seda pattu ja viisite nii paljud näljaelule.
Aga kahjuks ei ole ka veeuputus suure tähega ega jumala teela, need mittevaimsed teadlased on selle vääramatult tõestanud, oli lihtsalt väike loodusõnnetus, inimese jaoks.
Nagu ka selle on tõestanud need paganed,
et päike ei käi ümber maa ja palju muud huvitavat.
Mille tõe võidule pääsu nimel pidid paljud tuleriidal kõrbema ja ikka nende kristlaste, ähvardajate mõnituste ja jõu sunnil.
Ja nüüd ei tohi jumalat mõnitada ka, aga mis tast tühjast mõnitada, pole teda ju isegi olemas, ja olematut mõnitada on ka naljakas.
Aga see olematu kristlase rüüs – või kristalane selle olematu rüüs- põletada võis küll, peaasi et päike käiks ümber maa ja palju muud jama oli vaja rahvale kaela määrida, ja ei millegi muu kui selle kulla-raha-võimu pärast ja jumala nimel.
Tegelikult oled ehtne usklik, kui ikka minu usku ei usu, siis tuleriidale, siberisse, laagrisse, ahju jne.
Et te kunagi võimu ei saaks, väga loodan.


Hei-naljakas oled, kust mina seda tervet mõistust võtan, lihtsalt tekkib küsimusi:)))
Ja kui päris aus olla, ega siis see mõtlemine nii lihtne polegi ja veel siis kui oma väljamõeldu eest peab ka vastutama.
Siis on ju palju mugavam kiriku või parte vastu nühkida. Ja kui jamakas läheb, siis hea öelda, ega mina, mind kästi, küüditada jne.
Ja mitte lihtsalt raha, vaid lihtne raha, polegi õiget sõna selleks. Loll raha tähendab midagi muud.
Benderit ei tohiks ka väga üks-ühele võtta. Jah, see kehtib loomariigis, aga me väidame, et oleme sealt välja arenenud, ju siis veel pole.
Süüdistada ja tänitada neid, kes majanduses, panganduses ja kinnisvaras ei tööta ja pole vastavate erialade spetsialistid, et ise võtsite laenu ja ostsite valel ajal jne, on väga kohatu.
Ja tulemuseks on, et arst vastab samaga, tellija materjal, mis mina teha saan, ju mõtled valesti.
Keda siis veel usaldada, kui mitte riiki, kes soovitas laenata ja lausa pani inimesed olukorda, kus ise ehitamise võimalus võeti praktiliselt ära.
Selleks, et ise maja ehitada, olen sunnitud spekulandile maksma krundi eest miljoni ja riik ütleb, et see on äri.
Tulemuseks on, et hakkan ka analoogset „äri“ ajama, minu pere tahab ka elada. Kes mõistsega, kes rusikaga.
Sellist riiki, reformi reformikate poolt kohe kindlasti ei soovinud, ei andnud ka oma häält selleks.
 
muuseas 01. mai 2010, kl 21.25
zz - tõelised kristlased pole kunagi kellegi vastu kätt tõstnud, aga sina ilmselt astuksid sõjakorral esimeste seas relva haarama, kui sundmobilisatsioon välja kuulutataks

ja süüa pole miljarditel mitte seetõttu, nagu poleks planeet Maa'l piisavalt võimu inimesi ära toita, saaks ka 20 miljardit ära toita - kui saamaahned valitsused relvastumisele kulutamise asemel suunaksid rahad maa harimisele (vrd. Põhja-Korea)

kui tunned huvi minu haridustaseme vastu, siis mul on magistrikraad

mina hoiatasin, mitte ei ähvardanud; nagu ka Veeuputuseelset maailma hoiatati, kuid inimesed ei pööranud tähelepanu ähvardavale ohule, kuigi nähti küll, et toimus midagi äärmiselt ebatavalist. Kui ei usu, mine vaata Ararati mäel Noa laeva, kõik armeenlased, türklased, grusiinid, egiptlased jne jne jne teavad seda kuulsat vaatamisväärsust

aga on ju tõele näkku vaatamise asemel olemas alternatiiv - lugeda 'mittevaimseid raamatuid' ja teha nägu, et maailm koosneb vaid sellest elamukvartalist, kus sina elad

ole rahulik, mina ja minusugused ei tegele kunagi mingi räpase poliitikaga, kes maksumaksjaid nende enda raha eest lolliks teevad ja neile maad ja ilmad kokku lubavad - need, keda sina ju valimas käid, endal õnnis nägu ees, et oled täitnud kodanikukohust; poliitikuid ei huvita see sinu kodanikukohus grammigi, neile läheb korda vaid sinu rumalus, et seda oled loosungite saatel valmis tegema
 
Taku 01. mai 2010, kl 22.15
Zz on laksu lagipähe saanud, nagu mingi haikai;)
 
nojah 02. mai 2010, kl 00.48
Ma ei jõua kah ära imestada, et nii vana inimene, ilmselt juba 50+, kes viskab siia hunniku teemasid, mis teda huvitavat, aga millest ta midagi ei tea ja + siis veel poliitika ja kõik läbisegi nagu körtpärtli särk! Ahjaa, siis on veel laenuvõtmistes riik süüdi jne. no tulge appi! Et tahaks asjadest rohkem teada - uskudest ja muust aga millestki midagi ise ei tea ja lahmib siin täiega. Olen ka Takuge samat meelt, et tühi loba ja nõukaaegne jutupaunik.
 
Hele 02. mai 2010, kl 14.05
. ..olen siin völglane töesti kellelegi,kes siiralt kysis-mida tähendab-olla kristlane igapäevaelus.Minu kogemus selle-UUE TEE alguses oli vörreldav umbes sellega ,kui keegi on vööras metsas lootusetult eksinud,kelleltki teed kysida ei ole vöi siis kohtad veel samasuguseid kes samuti ei oska teed metsast välja leida!Ja Siis,kui lootus on täiesti kadunud ja hakkab juba pimenema--Leiad Tee Koju.On tohutu rööm,rahulolu,unistuse täitumine,puhkus löpuks ometi ja tohutu turvaline olla-ekslemine on möödas-OLen Kodus!!!!!Siis seejärel äkki märkasin-oo kui ilus on loodus,kui vörratult laulavad linnud,justkui ainult minule ja ka päike paistab ainult minule!Nii imeliselt kerge on sydamel sellest peale kui sain osa Köigekörgema vaimust-nagu varem rääkisin.Nyyd on mul tark ja vöimas ja eelköige armastav söber iga päev mu argipäevas.Ma ei karda ka midagi tulevikule möeldes ja seda just TEMA töttu,kes köiki-ka SIND armas töeotsija tingimusteta armastab!See on täielik kingitus ISALT,kes ei tee vahet isikute vahel st.ei pea yhte paremaks teisest nagu inimestel kombeks...kui soovid,vöid kirjutada kaaret3@hot.ee
 
zzz 02. mai 2010, kl 14.49
- tõelised kristlased pole kunagi kellegi vastu kätt tõstnud, aga sina ilmselt astuksid sõjakorral esimeste seas relva haarama, kui sundmobilisatsioon välja kuulutataks
- tõelised kristlased pole kunagi kellegi vastu kätt tõstnud, --- nii ilus lugeda, sa ütle seda juutidele ka seal pühitsetud maal, et pole ilus naabreid tappa.
Ja kus on aga järeldused, mina ja kedagi oma usku pöörama ja veel relvaga, see rohkem usklike, kristlaste komme.
-tõelised kristlased, kuidas neid küll ära tunda selles valetajata ja vassijate armees.
Ja kui aus olla, siis mina ei liituks sellise seltskonnaga, kus selle tõelise otsimine on nii keeruline.
Ei ole mul mingit usku, kuhu kedagi pöörata
muuseas- on tõeline kristlane, aga Laar ja Ilves jne on libakristlased, ma arvan ka nii
Vasta siis lõpuks, mis on kristlik?
***ja süüa pole miljarditel mitte seetõttu, ... - kui saamaahned valitsused relvastumisele kulutamise asemel suunaksid rahad maa harimisele (vrd. Põhja-Korea)
oleksitega ei toida kedagi, olete seda kristlust levitanud juba pikalt, miks siis ikka need kirikus käivad kristlastest valitsusjuhud relvastuvad, sõdivad – seda küsi oma kristlastelt, mitte minult.
Küsi Ilveselt, ta ka kristlane, miks läks Afganistaani OMA tõde viima ja muidugi relvaga.
Ilves ütles na ilusti, et eesti sõduril pidi rõõm olema langeda Afganistaani vabaduse eest, või pidi valmis olema langema, nii ilusti ütles,
nii kristlikult, nii tuttavlikult, nii patriootiliselt, nii veriselt, meenud Matroosov, ei tea miks, kas ta oli ka kristlane?
Magistrikraad, siis võiks veidi mõelda osata, see nn, endine kõrgharidus, praegune magister, kahjuks ei taga veel mõtlemisvõimet.
**Veeuputuseelset maailma hoiatati, kuid inimesed ei pööranud tähelepanu ähvardavale ohule, kuigi nähti küll,
Kuule magister, uuri veidi ajalugu, teaduslikku, saad teada millal ja miks nn, veeuputus toimus. Ma rääkisin juba sellest.

**mine vaata Ararati mäel Noa laeva, kõik armeenlased, türklased, grusiinid, egiptlased jne jne jne teavad seda kuulsat vaatamisväärsust
ja seda räägib magister, selge, ju on see magister saadud
Jure Biechonski koolist, kellel endal pole mingit kraadi, aga raha eest kristlastele ja ka teistele jaotab meeleldi ja ise on oma jutu järgi väga kristlane.
Küsi Inge Petersonilt, mis ta sellest arvab
Jure Biechonskit tundes peaksid ka Inget tundma.
*mine vaata Ararati mäel Noa laeva... ja magister ja äkki riigi tööl ka veel, õpetab äkki lapsi!!!
*aga on ju tõele näkku vaatamise asemel olemas alternatiiv - lugeda 'mittevaimseid raamatuid' ja teha nägu, et maailm koosneb vaid sellest elamukvartalist, kus sina elad
Ararati mägi ja Noa laev on sinu teine kvartal, sa muutud labaseks, rohkem ma sulle ei vasta, ma vasika võidujooksuga ei tegele,
Nojah-, tead, need kõik on omavahel seotud ja väga tugevalt, nii usud, poliitika ja ka majandus. Aga selle mõistmiseks peab veidi pingutama hallollust.
...siis on veel laenuvõtmistes riik süüdi jne. no tulge appi!--- No kes siis veel, et eeldame, et med õde on targem majanduses kui pankur või peaminister, kes soovitas laene võtta,
õigemini pani väga paljud olukorda, kus nad olid sunnitud laene võtma. Kasumit teenisid pangad, juristid, poliitikud ja vstutama peavad tavalised tööinimesed, loogiline.
nõukaaegne jutupaunik- sildistamine on ka sinul selge, edu sulle

Aga küsimusele vastust ei tule, mida tähendab kristlik olemine ja milles on ta parem kui mittekristlane.
Igasugust ümarat vahtu Noa laevadest ja nõuka ajast, aga üte tarka magistrit, kristalast ei ole, kes oskakas vastata nii
lihtsale küsimusele, et milles on kristlik kool parem, annab parema hariduse kui tavaline kool.

Hele, anna andeks aga ma ei ole kuhugi eksinud ega vaja kellegi abi, seni ikka ise endaga hakkama saanud, nii mind lihtsalt kasvatati. Et mis ma siis teen nüüd, et kristlaseks saada.
Ja suuremaks saades koos kaasaga kõik toimetamised tehtud, ei ole tundnud mingit vajadust kellegi nähtamata abi järgi.

Ja vastust mu küsimusele su jutus - kahjuks ma ei leidnud.
Kui aus olla, siis see on väga lihtsameelse inimese jutt, keda pangad koorivad, poliitikud ära kasutavad ja ärikad pügavad jne.
Soolapuhajad ja kaardimoorid võtavad ka oma jao, tänan, ei sobi selline eluvõõras idüll mulle.
Ja tõesti siiralt küsin, mis on kristluses head?
 
hele 02. mai 2010, kl 19.05
kahju et sealpool on nii raskemeelne inimene,kes ei saa kuidagi olla solvanguid heitmata.kas on raske välja lugeda metsas eksimise vördlusest tegelikku allteksti,et siin ilmas ilma Jumalata elamine on just vörreldav metsas ekslemisega.Soovin et leiaksid KODUTEE,siis alles möistad milles on kysimus.Sellest alles ELU algab ja see pole enda paremaks pidamine sest uue elu saab inimene kingitusena-soovid,vöta vastu-ei soovi.....Oma hinnangus minu kohta oled hästi mööda pannud aga ma ei imesta sest metsas eksleja näeb vaid oma suurt ekslemise probleemi ja milleski kibestunud inimene pyyab solvata igat ettejuhtunut
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!