Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Kristlik vestlusring?
 
Rozza 07. mai 2010, kl 21.52
muuseas
Kas sa ise juba tead nendele küsimustele vastuseid või alles otsid?
 
Tralla 08. mai 2010, kl 03.12
Autor: muuseas
Aeg: 05-07-10 19:22

Üks võimalikest vastustest võiks olla selline:
Kui meie majja tuli raadio, hakkas õnnetusi maailmas rohkem olema.Kui tuli TV, hakkas veel rohkem olema. Kui tuli internet, noh kas tead õnnetusi nii palju, et ei tea mida arvata.
Vaata, igavene rahu saabub siis kui viskad mobla, raadio, Tv, läpaka aknast välja.
 
ShadowOfMySelf 09. mai 2010, kl 00.26
To muuseas:Proovi sa seda selgeks teha usklikele,nad leiavad 100 ajuvaba põhjust,et miks asjad nii on.
 
zzz 09. mai 2010, kl 11.06
*minu meelest pole siin keegi tulnud välja väitega et kristlane on teistest parem
-mina tulin, viitsi teemaga tutvuda.

*Kristlus on suurim VALE,
-nii pole päris õige minu meelest, asjad, usud jne pole õiged ega valed, nad on millekiks vajalikud või mitte, on kahjulikud.
Usk oli väga kaua vajalik, et karjatada rääkima õppinud karja.
Täna täidab politsei seda kohustust usust paremini ja inimesed, vähemalt pahad, ei usu enam jumala kristavasse kätte.
Seega on usk meil mõttetu ja kahjulik, kuna takistab arengut. Indias võib olla asja eest, kes neid jõuaks valvata, neid nii palju.
Ja tippude arengut usk ei sega, tipud saavad hariduse välismaal.

muuseas- su küsimused on just lugema õppinu küsimused, et miks maailm hea ei ole. Ju selline olemine, suremine, laristamine tagab arengu, mis muud su küsimustele vastata.

*kristlik versus inimlik,
vot see on hea võrdlus

Tralla, selleks on lihtne põhjus, otsin analoogselt mõtlejaid, mitte samuti mõtlejaid.
Teiste harimine on küll viimane, millele mõtlen, kui seda kahtlustasid. Ja veel, harjutan väitlemist, ka ajaviiteks.
Mul on mitmed ideed, mida tahan netis ellu viia, selleks otsin ka mõttekaaslasi. Seega kõik kokku ja uudishimu lisaks.
 
sama 09. mai 2010, kl 11.24
ShadowOfMyS-le tunnen töesti sulle kaasa sa ekslev inimeseraasuke-tuleb Sinugi elus päev kui kõik oma iseenese tarkusest öeldud ylbed sönad ära sööd ehk ytled-KUIDAS kyll ma sain olla nii piiratud,kuidas ma kyll ei möistnud töde!Tuleb päev iga ylbitseja elus kui iga pölv nötkub Köigekörgema ees ja IGA keel tunnistab-JAH JEESUS Kristus ON ISAND.Tema saab valitsema ka maa peal ja igayks saab seda ise näha ja vahet pole,kas Sina pead seda rumaluseks-SEE tuleb ikkagi!Kui tunneksid Jumala söna _Tema räägib asju palju aega varem,kui need toimuvad----sa hangiksid teadmisi ja ei elaks nagu koti sees Köike head-head töe otsimist köigile kes seda leida tahavad! Täna,kui SA kuuled TEMA häält oma sydames--Ära tee ise oma sydant kövaks---OLed väga-väga kallihinnaline-ja Sinule on antud möistus tunnetada töde ....
 
ShadowOfMySelf 09. mai 2010, kl 11.53
To sama: Kaasa tuleks tunda usklikele,kes elavad nn kott peas.
Jeesus Kristus on isand=Eikeegi on isand. Nii,kus on loogika ?
Ma ei ütleks,et need sõnad ülbed on,aga jah-Tõlgendamise küsimus.
Ja ärgu kristlased lootku,et minuga selline taandareng juhtub.Mul on selleks liiga palju endal mõistus ja ka ilmalikku kasvatust-Niiet surm ei võta ka sealt kust võtta ei anna.Ma nõustun väitega,et Mulle on antud mõistus tunnetada tõda-Õigus.Ma mõtlen oma peaga,ega ei vaja mingeid väljamõeldud jõude selleks.Oma peaga mõtlemine on ainuke TÕDE.
 
vot 09. mai 2010, kl 12.18
sellepärast TÕED ei klapigi, igalühel peaks nimetatav ihuliige kaela otsas...
 
Stirlits 09. mai 2010, kl 13.00
ma räägin iseendaga, mul on vääääga põnev elu,mul on peaga kõik korras,mul on eluga kõik korras, ma teen --- ja MÕTTED TULEVAD
 
ShadowOfMySelf 09. mai 2010, kl 14.13
To vot: Kahjuks mõnel sisaldab see liige totaalset jaburdust ja seda muuta on juba keeruline.
 
vot 09. mai 2010, kl 14.47
To 14:13
Su oma sõnad - Oma peaga mõtlemine on ainuke TÕDE.
Sel sinu poolt nimetatud "mõnel" on oma TÕDE, tema enda oma peaga mõeldud, miks seda keegi teine muutma peaks?
Kas sulle meeldib kui sinu TÕDE keegi " totaalseks jaburduseks" nimetada võtaks? Vaevalt...
 
ShadowOfMySelf 09. mai 2010, kl 15.41
Kindel,et see nn "tõde" ikka on tõde ?
 
vot 09. mai 2010, kl 15.55
No kus ta pääseb, oma peaga mõeldud...
 
ShadowOfMySelf 09. mai 2010, kl 16.26
Ok,kuidas arvad.
 
järeldus 11. mai 2010, kl 00.06
...silmad neil on aga nad ei näe,körvad neil on aga nad ei kuule ka syda on neil aga nad ei möista...
 
z 11. mai 2010, kl 11.39
ehk seletad, mis on mittekristlik,
või mis tähendab, kristlik olema, kui nüüd jutud jumalaga kõrvale jätta.
Tavaelus, millega erineb kristlane mittekristlasest.
Ja ära hakka aususest ja kõlvatusest parem rääkima, räägi asjast.
-----------
mina siis oma küsimusele vastust ei saanud, ju siis pole kristlastel midagi vastata, mis kannataks kirja panemist.
Et need kristlikud koolid on siis rahva lollitamiseks ja laste ajuda väänamiseks, arvan ma.
Ja meie Ilves annab kristliku kooli äriprojekti juhile riikliku ordeni, enne kui oma tütrekese sinna õppima saadab, sa näed ja ei mürista!
 
ShadowOfMySelf 11. mai 2010, kl 12.13
Kahjuks jah on need rahva lollitamiseks.
 
z-le 11. mai 2010, kl 12.39

kristlus on tuletatud nimest Jeesus Kristus. ideaalis peaks kristlus ja kristlane kätkema kõiki häid omadusi, mida omas Kristus. hoolivus, eneseohverdus, enesestandmine, jne. kõik head omadused kokku tähendavadki kristlust.
mittekristlik on kristliku vastand. seega omab kristlikule vastandlike omadusi.
 
Rozza 11. mai 2010, kl 12.40
Mina arvan, et üldiselt kristliku all mõeldakse inimlikku, st 10 käsust kinnipidamist.
 
tärnike 11. mai 2010, kl 13.25
Mis vahe siis on kristlasel ja inimlikul inimesel, üleeelmisest kommist järeldub, et inimlik on kõik mis vastandub kristlikule järelikult töötab ka vastupidi: kõik, mis pole inimlik on kristlik.
 
tärnikesele 11. mai 2010, kl 13.58
Konfutsius räägib oma õpetuses inimlikkusest: inimlikkus on õpitav ja arendatav, kuid vähesed suudavad olla pikemat aega
tõeliselt inimlikud.

Inimlikkus tähendab Konfutsiuse arvates küll inimesearmastust, kuid eelkõige tähendab ta “inimeselikkust”, s.t. seda, mis eristab inimest loomast: kultuuri, haridust, kombeid, õiglustunnet.

Kristlaseks olemine eeldab, et ollakse kogu aeg inimlikud, mitte aegajalt.
 
Rozza 11. mai 2010, kl 14.05
See, kas kristlased ka tegelikkuses alati inimlikult või nö kristlikult käituvad, on juba teine teema ja küsimus. Inimlikkuse vastand peaks olema loomalikkus.:))))
 
pigem 11. mai 2010, kl 14.12
ebainimlikkus, loomalikkus ehk midagi muud
 
Aleksander Solženitsõn 11. mai 2010, kl 14.21
Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik – põhimõtted, oma hinge, esivanemate pingutused, kõik võimalused tulevastele põlvedele – et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi. Meis ei ole enam enesekindlust, ei uhkust ega südamesoojust.
 
lisaks 11. mai 2010, kl 14.39
veel variante:

http://www.gotquestions.org/eesti/kristlus-kristlaste-usk.html
 
? 11. mai 2010, kl 14.44
lisaks
Kas sa teemat ja juba pandud linke lugesid, või supsid niisama uisapäisa? See link on juba olemas.
 
kas 11. mai 2010, kl 15.30
sina ka, Aleksander?
 
ShadowOfMySelf 11. mai 2010, kl 16.11
To Aleksander : Ja see tähendab ,et ?
 
valulla 11. mai 2010, kl 16.33
Aleksander
olen sinuga täielikult päri.

Kristlane ei ole aga tavaline hea inimene, ta ei pruugigi üldse hea inimene olla, sest ka kristlane võib teelt eksida ning taas õiget teed otsida. Kristlane on minu meelest ikka see inimene, kes järgib sakramenti ja osaleb regulaarselt kirikuelus ja kes ei usu ainult jumalasse, kui kellessegi nähtamatusse ja kuskil olevasse kõrgemasse jõusse, vaid teeb seda pühasõna järgides, palvetades jne Loomulikult ei ole mina see teadja, kes õige kristlane on, sest tean, et mina see ei ole.
 
ShadowOfMySelf 11. mai 2010, kl 21.57
Mina ka pole kristlane,kuid ma tean sellegi poolest,mida see endast kujutab.
 
tärnike 12. mai 2010, kl 00.28
väga ilusad omaduseed kristlastel ja vaatamata sellele nad tapsid neid, kes ei võtnud usku omaks, see oli küll ammu aga mina olen verega saanud tõrksuse kaasa läbi sajandite.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!