Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Kristlik vestlusring?
 
Taku 02. mai 2010, kl 22.12
zz
Kas tuhapilv sulle mitte halvasti ei mõjunud?
 
lugeja 02. mai 2010, kl 22.21
Takul on kõvad argumendid: mõnitamine ja mõttetu mula. Tarkur, kelle tarkus ei seisa kaane all kinni. Ajab välja nii kõrvust kui ninaaukudest. Taku sügab tikuga per.set.
 
imelik 02. mai 2010, kl 22.45
imelik-inimesed on täis sappi,mis yle äärte voolab-pöhjus olevat kibestumises kellegi peale,mis nende endi arvates sygaval sees peidus on kuid mis sel moel välja paistab--et tahaks yksköik kellele halvasti ytelda ...
 
kraaks 03. mai 2010, kl 00.12
z

sa küsid...mida uut ma leidsin? ei leidnud, kõik vana teada tõde-vale. piibel on mul ammu loetud, lihtsalt huvist ja argumentide jaoks, kui keegi käisest kinni võtab ja õigele teele juhatada püüab. kui aus olla, huvitav lugemine oli.

miks "muuseas" usub Noa laeva olemasolusse...siin on sulle seletus:

http://forte.delfi.ee/news/teadus/kristlikud-arheoloogid-noa-laev-on-leitud.d?id=30706903
tõsiusklikule on see informatsioon tõene. seda teadet on levitadud mitmes ajalehes.


palun seleta mulle:
kuidas saab riik, valitsus ja pangad kedagi laenama sundida?
seleta see palun ära.

miks mõned inimesed kaardimoore ja soolapuhujaid külastavad, sellele on lihtne vastata. kui on kadunud kogu lootus(näiteks paranemisele), siis haaratakse kinni igast viimasest õlekõrres olgu see siis nii habras kui tahes. ja seda ei saa pahaks panna, ka see on viis võidelda, mitte alla anda.
tegelikult...igale su küsimusele on võimalik vastus leida. tuleb ainult mõelda, mis on mingile tegevusele ajendiks, kellele on see vajalik, kellele kasulik.
 
to zzz 03. mai 2010, kl 02.18
Demagoogiline jutupaunik - Ilves läks relvaga Afganistani...no midagi l.ollimat ei anna vist küll enam välja mõelda! Need poisid on ju seal PALGASÕDURID, saavad selle eest RAHA ja keegi pole neid sinna vägisi saatnud - see on lihtsalt nende valik ja kui nad sinna minna ei saa, siis olen lugenud ka teemasi, kus nad ajavad punti kokku, et minna Prantsuse Võõrleegionisse, st. et vahet neil pole, millise maa eest võidelda ja milleks üldse selline demagoogitsemine?
 
astronaut 03. mai 2010, kl 02.49
avastati, et kuskil kümneid miljardeid valgusaastaid...iseasi, kuidas nad seda teavad:), eemal olevat tohutu energiaga kogum..päikese energia jäävat miljardeid kordi alla sellele, no ja muu kõik sinna juurde...
ma nüüd ka küsiks, et kuhu need hinged peale surma siis tegelikult lähevad?
vaevalt see nö jeesus änd co seda maakonda haldavad.
liiga suur teine tuńdub olevat.
 
Duska 03. mai 2010, kl 03.18
_Mind ei häiri ka, kui nad sellest endale tuge saavad ja seda omakesksi naudivad.
Aga kui tulevad jutuga, et nemad on kristlased, no selgitagu, mida see kristlaseks olemine tähendab?
Ilves-et tema paneb oma lapsukese kristlikku kooli ja riik laseb pappidel õnnistada ehitisi – riiklikke ja sõjaväes on riigi palgal kaplanid.
Kui neile usk armas on, tehku seda omast vabast tahtest, kes soovib, tarbib nende lohutust. Aga tasuline õnnistamine, see on hullem kui prostitutsiooni vahendamine.
Samas see kaplan ajab musta äri. Ja nüüd tahavad veel kooli ka ronida, toome siis moslemid ja hindud ja kogu selle taevase kupatuse riigi palgale.
Alatu variserlikus see usuga lehvitamine, rumalate lollitamine._

*Kristalne ollaksegi vabast tahtest.
*Ehitiste jne. õnnistamine on tasuta, soovi korrl teeb kutsuja annetuse kirikule, see on ka kõik.
*Kindel see, et ükski kirikuõpetaja "ei roni" ise kooli. Ettepaneku tulla teeb kool, kuna usuõpetus vms. peab kuuluma eelnevalt kooli õppekavasse.
*Miks meie oleme sellised lüka-tõmbad, kel pole moraali, usku ja sellest tulenevaid elupõhimõtteid? Seda just sellepärast, et meil pole usust lähtuvaid traditsioone nagu juutidel, moslemitel jne. Meil pole millelegi toetuda. Inimene, kes ei usu Jeesusesse Kristusesse ei saa mitte kuidagi ära põhjendada, miks olla gay või lesbi on ebanormaalne, aga Piiblis on see seletus olemas.

Rajagem oma elu sellele!
 
leidsin 03. mai 2010, kl 10.07
hei astronaut -on vahva et arutled pöneval teemal-leidsin lehitsedes piiblit selle tulevase linna möödudki-Linna pikkus on umbes 2miljonit km ja laius on sama suur .selle kohta on kirjutatud päris piibli löpus +kui huvitab siis vöib vaadata !Peatyki nimi on Ilmutuse 21 salm 16 aga enne seda ka on huvitav.Ja nende kohta kes juba kohale on jöudnud öeldakse et ,,Nad on surmast ellu jöudnud st.praegune elu tulevaga vörreldes on nagu surm-täis igasugu muresid-probleeme ilma otsata.Pyyaks siis vähe ettekujutust kasutada-on reaalne vöimalus reaalset helget tulevikku näha.Ja mis peamine-See ei olegi mitte muinasjutt!!!
 
leidsin 03. mai 2010, kl 10.07
hei astronaut -on vahva et arutled pöneval teemal-leidsin lehitsedes piiblit selle tulevase linna möödudki-Linna pikkus on umbes 2miljonit km ja laius on sama suur .selle kohta on kirjutatud päris piibli löpus +kui huvitab siis vöib vaadata !Peatyki nimi on Ilmutuse 21 salm 16 aga enne seda ka on huvitav.Ja nende kohta kes juba kohale on jöudnud öeldakse et ,,Nad on surmast ellu jöudnud st.praegune elu tulevaga vörreldes on nagu surm-täis igasugu muresid-probleeme ilma otsata.Pyyaks siis vähe ettekujutust kasutada-on reaalne vöimalus reaalset helget tulevikku näha.Ja mis peamine-See ei olegi mitte muinasjutt!!!
 
leidsin 03. mai 2010, kl 10.07
hei astronaut -on vahva et arutled pöneval teemal-leidsin lehitsedes piiblit selle tulevase linna möödudki-Linna pikkus on umbes 2miljonit km ja laius on sama suur .selle kohta on kirjutatud päris piibli löpus +kui huvitab siis vöib vaadata !Peatyki nimi on Ilmutuse 21 salm 16 aga enne seda ka on huvitav.Ja nende kohta kes juba kohale on jöudnud öeldakse et ,,Nad on surmast ellu jöudnud st.praegune elu tulevaga vörreldes on nagu surm-täis igasugu muresid-probleeme ilma otsata.Pyyaks siis vähe ettekujutust kasutada-on reaalne vöimalus reaalset helget tulevikku näha.Ja mis peamine-See ei olegi mitte muinasjutt!!!
 
Ommik 03. mai 2010, kl 10.26
http://kristlus.varstukk.edu.ee/kristlikkultuur/piibel/kFCmme-kE4sku.php
 
leidsin 03. mai 2010, kl 11.03
Eksisin, palun vabandust! Mõõdud on 12000 vagu maad, mis võrdub 2216,4km. Pindala siis 4 912 428,96km2
 
ok 03. mai 2010, kl 13.49
miks peaks ekslema oma arvamuste soos,kui on jah köige kindlam alus-st.Looja enda söna mis valgustab ka tulevikku ju.Kuid kirjutatud on Jumal on uhkete vastu aga kes tuleb lihtsalt austava sydamega tema suhtes-alandlikele annaB te ARMU -ST. AVAB PEIDETUD TEADMISI-see seletab ka selle et inimene kes sydant pole JEESUSELE avanud-TA ei ole vöimeline käsitama yleloomulikke asju:EI ole mötet olla siin ylbe_siin ju keegi ei tea;kes sa oled;sa ei pea end kellegi ees kaitsma:Ole lihtne ja loomulik-vöid leida tee väga vörratusse ellu_suhtlemisse Köigekörgemaga.
 
muuseas to zzz 03. mai 2010, kl 19.38
kas sinu arvates on tõesti Ilves ja Laar kristlased???
kas Jeesus sekkus eales poliitikasse?

aiaiai, ma arvan, et sul on maailma asjad ikka väga segased...

mis puutub aga Veeuputuse algusaastasse, siis oli see 2160 e.m.a. Ja Egiptlaste püramiidid ehitati peale seda. Loe Piiblit, saad ka teada, millal see kõik toimus ja hakkad aimama, kui valesti on ajalugu ametlikult kirja pandud.

ja nüüd rahune: magistrikraadi sain alles käesoleval sajandil :)
 
Millisest 04. mai 2010, kl 02.14
hullarist lastakse öösel zz arvtisse?
 
Kull 04. mai 2010, kl 05.11
Sealt samast, kus sina praegu oled.
 
kraaks 04. mai 2010, kl 09.46
zzz

küll on sulle raske midagi seletada :)))
sa oled enda arvamustes nii kinni, et usud, kõik teised on valel teed. sa oskad kõigi väited nii kenasi peapeale keerata, et lust lugeda:)))
ma ei olegi väitnud nagu oleksin "Piiblist" tõde otsinud. ma väitsin, selleks, et kellegagi mingil teemal rääkida, peab teadma, millest on jutt. mis kaasaaegsetesse raamatutesse puutub, küllap ma neidki loen :)
kas sa tahad öelda, sulle ei ole keegi kunagi ligi astunud ja jumalast ja usust rääkima hakanud?
mis puutub linki, kus räägitakse Noa laevast...miks sa arvad, et MINA seda tõena võtan. ma väitsin...tõena võib võtta seda TÕSIUSKLIK.
vahest on kasulik lugeda ka kollast kirjandust. kogu meie elu ei saa seisneda surmtõsisest tõest...mõni värviline leheke vahele, ei tee paha :)
ma ei väitnud...nagu peaksid inimesed end arstide asemel posijate juures ravima. ma väitsin...kui inimene, kes on saanud-saab ravi ja vaatamata sellele, ei ole tal lootust paraneda, usub ikkagi, et on võimalik abi saada ja paraneda...
põõrdub posija poole. siis on see minu meelest tervitatav nähtus, sest elutahe ja usk tervenemisesse on tihtipeale tõhusamad ravimid kui igasugused tabletid. milliseid argumente ma selles osas esitama pean...haiguslugusi, nimesi? sa nõuad võimatut.
alternatiivmeditsiin on samuti meditsiin.


ei hakka praegu ülejäänud punktide osa vaidlust tekitama...kuigi nii väga tahaks :) kindel see...sinuga võib ennast surnuks vaielda :)
mis puutub kokkusaamisesse...see mõte mata jäädavalt maha. kui soovid vaielda, ilma et keegi vahele ei hüppa sooviga meid hullarisse saata, jäta oma meiliaadress. ma vaatan õunte pealt...


panen siia veel ühe lingi...MITTE SULLE, vaid neile, keda see teema ja küsimused-vastused huvitavad:

http://www.gotquestions.org/eesti/index.html
 
õumaigaad 04. mai 2010, kl 10.32
Vabandage, aga ainus mõistlik tegelane siinses teemas on zzz.

Jutlus kristlikust maailmavaatest ja kõk sellega kaasenev udu kojujõudmisest on ikka päris absurd! Kui kellelegi meeldib uskuda jumalat, näärivana, ufosid, parteid ja valistust, horoskoope, numeroloogiat või midagi muud, laske käia! Aga ärge palun arvake, et see võiks teid kuidagi teistest "kõrgemale" tõstma, "vaimseks" tegema või andma õiguse seda jama teistele pähe määrida.

Mul on ka tutvusringkonnas hulk "kristlasi": vastikud väikesed piiratud mõtlemisega omakasupüüdlikud tegelased enamasti.

Hoopis mõistlikumad ja vaimult suured tuttavad ei ole ükski usklik, küll on nad intelligentsed ja loomingulised tegelased :-)
 
kes 04. mai 2010, kl 10.45
seda koera saba ikka kergitab...
 
eksinu 04. mai 2010, kl 12.15
tahaks lugeda midagi head ja tarka, aga kui midagi 'vaimset' soovitatakse, osutub see ikka vaid mingiks esoteeriliseks pläraks. Kus lõpeb üks ja algab teine?
 
kõrvalt 04. mai 2010, kl 12.24
Alati on võimalik endal vaeva näha, otsida midagi vaimset ja tarka. Võimalused on olemas, netiavarus suur ja lai, raamatukogud on kõigile lahti. Ei pea ootama suu lahti, millal keegi soovitab või midagi tarka ette söödab.
 
zzz 04. mai 2010, kl 21.53
Ja uued kommid ka üle vaadata:
*Millisest hullarist lastakse öösel zz arvtisse? --
Väga kristlik terminoloogia, aga sul on veel arenguruumi.

Autor: kraaks
*küll on sulle raske midagi seletada :)))
-mida seletada, vasta konkreetselt mu küsimusele, nii lihtne. Ära aja kägu mingist Noa laevast,

*sa oled enda arvamustes nii kinni, et usud, kõik teised on valel teed. sa oskad kõigi väited nii kenasi peapeale keerata, et lust lugeda:)))
- ma pole seni oma arvamust veel avaldanud, ja ma ei usu mitte midagi, ühele lihtsale küsimusele ootan- loodan vastust

*mis puutub linki, kus räägitakse Noa laevast...miks sa arvad, et MINA seda tõena võtan. ma väitsin...tõena võib võtta seda TÕSIUSKLIK.
- siis vabanda, minu mõistus nii peent huumorit ei suuda omastada, punastan

*vahest on kasulik lugeda ka kollast kirjandust. kogu meie elu ei saa seisneda surmtõsisest tõest...mõni värviline leheke vahele, ei tee paha :)
- ei kahtle, aga kui Ilves reklaamib, et paneb oma lapsukese kristlikku kooli, siis see ei ole minu meelest - mõni värviline leheke

*ma ei väitnud...nagu peaksid inimesed end arstide asemel posijate juures ravima. . .
ka siis on sul õigus, ei väitnud jah, aga on lihtsalt raske mõista, et arvad, et kellelegi on seda vaja nii selgitada, et kui miski muu ei aita, siis ...
see on ju nii loomulik, et otsitakse abi lõpuni. Aga see pole enam meditsiiniline abi, see on juba teine teema.

*ei hakka praegu ülejäänud punktide osa vaidlust tekitama...kuigi nii väga tahaks :) kindel see...sinuga võib ennast surnuks vaielda :)
- ikka võiks, surnuks ei vaidle, aga suu võib küll kuivada, siin aitab hea vein....

*mis puutub kokkusaamisesse...see mõte mata jäädavalt maha. kui soovid vaielda, ilma et keegi vahele ei hüppa sooviga meid hullarisse saata, jäta oma meiliaadress. ma vaatan õunte pealt...
ära ütle kunagi, ei iial... Loodan, et õunad on punased ja mahlased
Ja mind ikka saadeti plangu taha, ära võta osa au endale, et kui koos saadetaks, siis rõõmuga läheksin, sinuga kasvõi maailma lõppu noa laeva otsima.

käisin ikka seda lk-e hiilimas, jah, pole minu jaoks, aga mis üllatus silma jäi:
Küsimus: Masturbeerimine – on see Piibli järgi patt?
Vastus: Piiblis ei nimetata otseselt masturbeerimist ega öelda, kas see on patt. Ometi pole kahtlust, et masturbeerima ajendavad tegevused on patt.

No jah, mida küll teadja inimene siin ütleks. Pole saladus, et lapsed hakkavad väga varakult ennast silitama, mis siis seal see patt on?
Mis siis ajendas last seda tegema, huvitav oleks kristlikku seisukohta kuulda.

õumaigaad- tõega tänan, ma juba hakkasin üksikut tühja saart otsima, et ei kõlba ma siia keskkonda, aga nüüd jälle tekkis lootus, et

*kes - seda koera saba ikka kergitab...
huvitavad hobid on kristlastel, mida nad sealt koera saba alt otsivad?

Autor: eksinu
tahaks lugeda midagi head ja tarka, aga kui midagi 'vaimset' soovitatakse, osutub see ikka vaid mingiks esoteeriliseks pläraks. Kus lõpeb üks ja algab teine?
-sama mure, aga ega midagi tarka on üldse raske kirjutada, aga pere vaja toita, peab kirjutama

Autor: kõrvalt
Alati on võimalik endal vaeva näha, otsida midagi vaimset ja tarka. Võimalused on olemas, netiavarus suur ja lai, raamatukogud on kõigile lahti.
Ei pea ootama suu lahti, millal keegi soovitab või midagi tarka ette söödab.

...midagi vaimset ja tarka...
jah, mis kosta, ega kristlane ei soovita, mina leidsin, minu oma.
Ah et näe vaeva, tuleb armastus, kas tõesti, ja kui mind SEE armastus ei huvita, ei ajenda patuselt mõtlema, mis siis küll teha.
Ja jälle kristlastel huvitav sõnaseade, -suu lahti ootama-, kas see on kuidagi hinge liikumisega seotud??
Kas hing ninast ei mahu läbi?

sain veel korra arvutisse, valve magab
 
vastuse asemel 05. mai 2010, kl 12.43
minu meelest pole siin keegi tulnud välja väitega et kristlane on teistest parem vöi tahetaks siin kedagi nurka suruda vöi halvustada-imestushyyd!-kust kysija votab sellise mötte-kysimus! Kysimus on hesoovlikkuses et mötleksid hetkeks et KUI ON Jumal ja kui ta meist niipalju hoolib,et tahab anda meie sisse osa oma vaimust selleks et meile avaneksid uued avarused siis milleks olla nii kindel-MINA ISE OMA ISEENESE TARKUSEST TEAN KÖike On ju yldiselt teada et inimene kasutab oma ajumahust väga vähe-mingi 2 protsenti vöimalikust 100 protsendist!Loogiline,et on vöimalusi edasi arenemiseks.Kui sul pole lihtsalt tahtmine tyli norida,siis vöid kirjutada e.maili aadressil -kaaret3@hot.ee
 
ShadowOfMySelf 06. mai 2010, kl 14.24
Kristlus on suurim VALE,mis on leiutaud siin maamunal.Kurb,et inimesed seda vale tõena võtavad.Lausa masendav.
 
tärnike 06. mai 2010, kl 17.10
kui vastandada kristlik versus inimlik, siis eelistaksin viimasesse kategooriasse kuuluda.
Üks selline lugu oli võrumaal, kus kirikuõpetaja tahtis isaduse kaitseks jutlustada ja ütles, et jätta laps isa hoolde on sama, mis jätta laps jumalahoolde. Ei tea kuidas kristlased aru saavad aga lihtsurelikele on asi küll üheselt selge.
 
Tralla 06. mai 2010, kl 21.51
Autor: muuseas
Aeg: 05-01-10 21:25

JA SIIS


" aga ma ei imesta sest metsas eksleja näeb vaid oma suurt ekslemise probleemi ja milleski kibestunud inimene pyyab solvata igat ettejuhtunut"

JA SIIS


minu kogemus näitab, et igaüks, kes Jumala nime lugupidamatult kasutab, lendab väga kiiresti oma eluga orki, nii et - kallid eestlased, olge ettevaatlikumad selle püha nimega, mille läbi on suured rahvad hukkunud, imperaatorid langenud ja vaid kaheksa inimest Veeuputusest pääsenud


JA SIIS KÜSITAKSE ZZZ KÄEST


Autor: Millisest
Aeg: 05-04-10 02:14

hullarist lastakse öösel zz arvtisse?


................
Milleks sa zzz sellistega vaidled?
Alati kui on tegemist usuullikestega teevad nad ju piltlikult selgeks, MILLISEKS muudab usk inimese.
Võta õppust ja hoia neist eemale!
 
ShadowOfMySelf 07. mai 2010, kl 17.42
Tark on see,kes suudab oma peaga mõelda.Oma peaga mõtlevatele inimestele on usk ebavajalik,küll aga usuvad need,kes ise mõelda ei suuda.
 
muuseas 07. mai 2010, kl 19.22
ma ei ole küll kindel, kuid praegu arvan, et mitte ükski siinsetest kommenteerijatest ei otsi elu mõtet, seega ei otsi tõde, ei otsi asjade põhjuseid

näiteks: miks inimesed surevad, kui ainüksi nende aju saaks kasutata miljardeid aastaid?

miks inimesed vananevad, kuigi rakud ju pidevalt uuenevad ja vähirakud paljunevad igavesti?

miks on viimase saja aasta jooksul järsult tõusnud negatiivsete sündmuste arv, sh. suured maavärinad, näljad, epideemiad ja abielulahutused - kuigi teadus on ju arenenud rohkem kui eales varem?

mis saab ikkagi peale surma ja kas on võimalik kallite kadunutega kokku saada?

millal saabub kogu maailmas rahu, nii et relvad on minevikumälestus ja võib ükskõik kus maakeral ringi rännata, ilma et peaks kartma kallaletunge, röövimisi, tapmist, õhkulaskmist?

kui inimene leiab neile küsimustele rahuldustpakkuvad vastused, mida on võimalik tõestada loogiliste ja veenvate argumentide abil ja mida usuvad veel miljonid inimesed, siis on ta leidnud tõe, seda vaatamata sellele, et ühiskondlikul-ametlikul tasandil sellest ei hakata mitte kunagi rääkima ja, üllatus-üllatus, kirikutegelastel pole nendele küsimustele vastuseid!
 
mis 07. mai 2010, kl 19.26
sa norid siin, meil ei ole sadat tarka, et ühe...jne.
 
õumaigaad 07. mai 2010, kl 21.47
to muuseas:

Kas sa esitasid oma küsimused tõemeeli ja arvad et tõde on neile naiivsetele küsimustele vastuse leidmises? Vabandust, aga su jutt on ajuinvaliidi mõttetu "kõik samasse patta" udu! Ega sa kogemata mõnd vaimuhaigust põe????

Pole olemas üht ja ainsat tõde, palun püüa sellega leppida ja edasi elada :-)

Ma ei või, irw: "mis saab ikkagi peale surma ja kas on võimalik kallite kadunutega kokku saada", "millal saabub kogu maailmas rahu, nii et relvad on minevikumälestus ja võib ükskõik kus maakeral ringi rännata, ilma et peaks kartma kallaletunge, röövimisi, tapmist, õhkulaskmist" jne :-DD

Ei saa pärast surma midagi ja ei muutu maailm "paradiisiks", ole nüüd normaalne!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!