Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Kristlik vestlusring?
 
lot 16. juuni 2010, kl 20.01
To Shadow...Self ja To zz on nii üksmeelsed-olge kallikesed nii head ja minge sulgege naftavool merre,kui te nii targad olete-praegu näib et muud teha ei osata kui Jumalat ja kristlasi sõimata:Palun näidake ometi kusagil oma tarkust yles.
 
ongi 16. juuni 2010, kl 22.08
ah sina arvad et kristlane esitab kõiketeadjat-see on tõele lähemal kyll-kristlane saab kogu aeg teavet juurde suheldes Elava Jumalaga- tähendab et on võimalik teada saada rohkem.Variserlikust ma küll pole kristlastes leidnud siin,pigem on siin sooje soovitusi leidunud ja kahetsuse avaldusi et siin inimesed nii kibestunud on .Ja lõpuks-parem oleks hoolitseda enda suhete kordasaamise eest omaenda Loojaga-aega ei ole piiramatult...
 
kristlane 16. juuni 2010, kl 22.43
ja,
mis mu elus paremini on läinud? ma ei tea, kas igaühe jaoks on see oluline, kuid on hõbepulmad tulemas, armastav mees, armastavad lapsed, kel elu korras, oma väike majake, oma aed...ja hingerahu...

minu jaoks on see oluline
 
ja 16. juuni 2010, kl 22.52
see kõik oleks sul siis ka olnud kui sa kristlusest tuhkagi ei teaks
 
kah keegi 16. juuni 2010, kl 23.12
Kristlased on ju rikkad, sest neil on alati abiline ja tugi kõrval Jumala näol, olgu aeg milline tahes ja samas vastutan ka oma tegude eest, sest Jumal näeb ja kuuleb, aga see, mis ajaloos on juhtunud, selle eest vastutavad need, kes neid jamasi korraldasid isiklikult. Vaesed ateistid aga, nagu ZZ jne. on paar virisevat tegelast, kellel pole ei oma elu ega õnne ja neil pole muud teha kui siin kristlaste üle vinguda.
 
gg 16. juuni 2010, kl 23.23
Miks arvatakse, et vaid kristlastel Jumal on? Pole ju vaid kristlased ja ateistid, peale kristluse on palju muidki uske. Ja isegi paljud niiöelda ateistid ei ole läbi ja lõhki ateistid, vaid usuvad ka midagi.
 
uudishimulik 16. juuni 2010, kl 23.26
Tahad sa sellest midagist rääkida?
 
Hele 28. juuni 2010, kl 00.36
Ei ole teist nime taeva all inimestele antud päästmiseks kui Jeesus KRistus.Tema võttis enese peale karistuse ,mis meie olime ära teeninud.Mitte kedagi ei aita mingi religiooni nimi.Andke endid lepitada Elava Jumalaga,et teie patud kustutataks -siis ei taha enam vaielda Tema vastu..siis Tema hakkab sulle elusaladusi rääkima.Saad sydamesse Jumala vaimu ja koos sellega igavese elu.Olen tõeliselt õnnelik,et oman Teda...
 
ShadowOfMySelf 30. juuni 2010, kl 13.32
To lot:Ma arvan,et sõimamisest on asi kaugel.Jumal on väljamõeldis ja kristlastele see kohale ei jõua,sest mõistus ei võimalda.
To Hele: Kurb küll kui ise ka usud sellist juttu.
 
Hele 30. juuni 2010, kl 21.28
To.Shadow Of MySelf.Siiski-siiski-armas inimene-on olemas maailm,mis Sinu poolt Veel on avastamata.Miks Sa ei võiks paluda näiteka nii-Kallis Jumal,kui sa oled olemas,siis palun,et Sa tõestaksid minule seda nii et mina sellest aru saan.Kõike head!
 
on 01. juuli 2010, kl 07.47
Jumal on olemas, võib ka teiste nimedega nimetada:Kõigevägevam, Taevaisa...Looduse Jõud...
palvetele vastatakse ja uskumine viib soovitud sihile, andestamine, kaastundlikkus ja leplikkus, hea soovimine - aitavad iseendaga rahul olla ja teistega arvestada, hingerahu leida...

samas - vb paljud leiavad hingerahu ja rõõmu ka teistele halvasti ütlemisest ja mitte arvestamisest jne. - kuid see tuleb peegeldusena neile tagasi, kas siis varem või hiljem...
mis teistele teed, saad endale...
 
tmrl 01. juuli 2010, kl 09.37
Helele
mida sa REAALSELT ära teed selleks, et hea kristlane olla? peale palvetamise ja oma usu kuulutamise, ma mõtlen? aitad sa võõraid abivajajaid, annetad raha, tegeled mõne kristliku missiooniga?
kysin, sest mul on yks kysimus (vähemalt) veel.
 
keegi 01. juuli 2010, kl 11.44
Puutun kokku kristlastega. Inimesed nagu teisedki. Nende hulgas on väga toredaid, siiraid ja ka pahatahtlikke, mittekristlasi halvemaks pidavaid, sallimatuid. Kui teemaks just kristlus pole, ei saa välise käitumise ja vestluste põhjal kuidagi kristlasi teistest eristada. Mõtlen, et siiralt uskuja, kes pealegi on endaga rahu leidnud, ei peaks laskma end häirida mitteusklike tõekspidamistest. Anna andeks meie võlad, nagu meiegi andeks anname või viimastest saavad esimesed ja esimestest viimased - kristlastele tuttavad sõnad.
Vägisi ei muuda kedagi. Olgu igal oma tõde, vaidlustel pole mõtet.
 
Hele 03. juuli 2010, kl 22.23
Tmrl-le Vastus on lihtne-see,mille kohta kõsid,kuulub loomuliku osana inimese ellu ,kes elab suheldes Kõigekõrgemaga.Püüan mitmel viisil kaasinimestele abiks ja toeks olla vastavalt sellele ,kuidas TEMA mind juhatab ja võimalusi annab.
 
tmrl 03. juuli 2010, kl 23.06
Helele
minu järgmine kysimus- kuidas suhtud Ema Teresasse?
 
hele 04. juuli 2010, kl 20.59
...on heaks eeskujuks neile,kes head eeskuju vajavad...
 
z 04. juuli 2010, kl 21.52
*Püüan mitmel viisil kaasinimestele abiks ja toeks olla vastavalt sellele ,kuidas TEMA mind juhatab ja võimalusi annab.

Hele, palun tegele iseendaga, see on õudukas, kui fanaatik tuleb abi pakkuma ja enamasti absurdset nõu andes.

Ema Teresa on eeskuju ja veel HEA eeskuju?
Huvitav millega ta on eeskujuks, sellega et õpetab inimestele saamatust, kahjuks on nii. Õpitud - õpetatud abitus, kas see on heategu?
Aafrika õppetunnist peaks piisama, nad juba ammu ei viitsi tööd teha ja nüüd lausa NÕUAVAD abistamist.
 
tmrl 04. juuli 2010, kl 22.50
Hele
väga ymmargune vastus. ma ei saa aru, kas religioosses maailmas on sinu jaoks keegi, kelle teod vääriksid järgimist? palun jätame Tema momendiks vastusest välja.
 
niisama 05. juuli 2010, kl 00.55
z-le
Huvitav, millest toitud, et kõigile kohe lambist elamist õpetad ja tundub, et ka ema Teresast ei tea sa muffigi, liiatigi ei saa sa aru, mida Hele ütles...et nii nagu juhatatakse, aga mitte igaüht ja vägisi, vaid neid, keda tema ellu Jumal juhatab, aga soovitav oleks sul natuke terasemalt lugeda, et asjast aru saada;).
 
Hele 05. juuli 2010, kl 23.14
tmrl-le Mul on üks ainus eeskuju Jeesus Kristus.Z-le!Kahjuks räägid sa siiski mööda.Sa vöib-olla tegeled iseendaga ega märka kedagi teist enda kõrval...Mine tea,mis selle metalse maski taga peitub?Mis Fanaatikutest sa Z räägid?Kas sina pole kokku puutunud ühegi elusa kristlasega?Fanaatik oled sa ise ja su jutt on tõest nii kaugel nagu öö päevast.täielik vale,võta heaks või pane pahaks!
 
ken 05. juuli 2010, kl 23.32
Z-le!!!Millest see küll tuleb,et Su väited on täiesti eluvõõrad?Sa inimene paned nüüd küll mõõda.Sinu kirjutiste lugemine on tühi töö ja vaimu närimine.Tõde selle sees küll ei leidu!
 
tmrl 06. juuli 2010, kl 00.12
Helele
ma kummardan teie meelekindluse ees ja lõpetan igasuguste kysimuste esitamise.
 
tmrl 06. juuli 2010, kl 11.01
Ema Teresast-
tema loodud surijate kodus said võimaluse väärikalt siitilmast lahkuda kõik need inimesed, kes olid elu ajal hyljatud yhiskonna poolt. moslemile loeti surivoodil koraani, hindule toodi gangese pyha vett, katoliiklane sai viimase armulaua. HALASTUS.

minu jäägitu sympaatia kuulub mahatma gandhile, mehele, kes suutis muuta maailma, vägivallata likvideerida india kastisysteemi. VÄGIVALDUSETUS.

-Mulle meeldib teie Kristus , mulle ei meeldi teie kristlased. Teie kristlased ei ole üldsegi teie Kristuse sarnased.-
Mahatma Gandhi
 
z 06. juuli 2010, kl 12.46
et mina olen eluvõõras,

-Mulle meeldib teie Kristus , mulle ei meeldi teie kristlased. Teie kristlased ei ole üldsegi teie Kristuse sarnased.-
Mahatma Gandhi

kas midagi segasemat veel saab olla isegi Mahatma Gandhi sai sellele pihta.
Surijate vaevuste leevendamine on loomulik tänuväärne tegevus, see peaks olema iga ühiskonna ja ühiskonna liikme püha kohus, aga mitte mingi ühe tädi kampaania. Ja see oli tema tegevuses vast kõige väiksem osa, pööra sellele ka tähelepanu.

Oled sa ikka selles kindel, et -likvideerida india kastisysteemi-
et kastisüsteem on likvideeritud ja et see indiale ka kasulik oleks.

*Mul on üks ainus eeskuju Jeesus Kristus.
vaesemat elu annab ette kujutada, vaimselt vaesemat, aga see on sinu valik, ela rahus. Aga ära tule seda õnne pähe levitama.

**liiatigi ei saa sa aru, mida Hele ütles...
muffigi-:)) , ole kena ja selgita siis, miks vaikid sellest tõest,

*Kas sina pole kokku puutunud ühegi elusa kristlasega?
Hele, ma olen -laias laastus- kahte sorti kristlasi kohanud, olen suhelnud ja päris põhjalikult haritud kristlastega, aga sinusugustest olen püüdnud eemale hoiduda, aga see pole alati õnnestunud, te olete nagu mustlased, tahate minu põue ronida oma räpase jumalaga, tänan, ei soovi.

Ja kennil on tõe monopol, teab kohe täpselt, kus hakkab ja lõppeb tõde, hullumajas omavad ka üllatavalt paljud tõe monopoli.
Aga võtavad tavaliselt tüüre maha, kui tohter tuleb:)))
 
valli 06. juuli 2010, kl 12.57
olen maausuline ja usun, et vaim (hing, kõrgem teadvus) on olemas kõiges. algne kristlus on kahjuks, aastasadu tagasi usuisade poolt ära lörtsitud. ka algsest piiblist pole enam midagi järel. aleksandria raamatukogu põletati aastal 1000. aga usku Kristusesse ma respekteerin, olgugi et ise usun (austan) rohkem Maaema, puid, loomi-linde ja kõike muud elusat.
 
tmrl 06. juuli 2010, kl 13.11
minu jutus ei olnud rõhk mitte surijate abistamises, vaid viimases abis vastavalt nende usulistele traditsioonidele. SALLIVUS ja HALASTUS.

ma ei ole sugugi kindel, et suudaksin või tahaksin seda igale yhiskonnaliikmele loomulikku kohust rõõmuga ja missioonitundest täita... nope. iseasi, kui see oleks mu elukutse.
(ajakirjandusest libises läb, et eesti med.personal ei taha tegemist teha hivplusside ja aidsihaigetega).

kastidest- miski ei teki tyhja koha pealt ja ei kao jäljetult.
kasulik? ma arvan kyll, kui tembeldada synni järgi inimesi paariateks ja isatuid ning orbe värdjateks, poleks maailmal nt. leonardo da vincit.

isiklik arvamus, ei propageeri.
 
ee 07. juuli 2010, kl 19.33
Maailmas on 37000 erinevat religiooni, kes kõik nimetavad ennast kristlasteks, kuid huvi pakub see, et neist vaid üks religioon teeb seda, mida Jeesus käskis: pidada pühaks Jumala nime (kas teie ikka teate, mis nimi see on?), teha kuulutustööd Jumala Kuningriigi osas (kas teie ikka teate, mis see on?) ja hoiduda ebajumalatest ja verest; ka on vaid ühel religioonil ülemaailmne ühtsus ja usaldus Piibli kui Jumala inspireeritud sõna vastu. Kas on veel kahtlust, millisele religioonile kingib Jumal oma püha vaimu ja õnnistuse?
 
z 07. juuli 2010, kl 22.24

lugege, ehk hakkab midagi midagi pääs liikuma

http://forte.delfi.ee/news/teadus/mis-pohjustab-usulist-aarmuslust.d?id=32029307&l=fplead
Mis põhjustab usulist äärmuslust?

29,06,10 Usuteadlane: Jeesus ei surnud ristil! (149)
28,06,10 Teadlane: inimkond on religioonile tänuvõlgu (99)
3,05,10 Uskliku aju lülitub usujuhi jutu peale välja (43)
1,03,10 Arukas inimene on tõenäoliselt vabameelne jumalasalgaja (248)
10,02,10 Uskmatud on sama eetilised kui kirikuskäijad (89)
18,01,10 Piibel võib olla kirjutatud sajandeid varem (150)
15,10,10 Religioon — ravim sugulise saamatuse ja ärevuse vastu (160)

http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/eestiuudised/homme-ekspressis-raagime-kanepist-valehabita.d?id=32033393
Räägime kanepist valehäbita!

Ka Tervise Arengu Instituudi poolt värskelt avaldatud "Eesti tervisestatistika raamat" (2005-2008) näitab hirmuäratavad numbrid eestlaste vaimse tervise kohta.
Sajanditepikkusele viinauimale on üha jõulisemalt konkurentsi pakkumas mooni- ja kanepitoodete kuritarvitamisest tulenevad psüühikahäired.

---
Tervise Arengu Instituudi uurimus põhjendab müstikute leviku ilust ära, joodikute lapsed on ära pööranud, päris naljakas aga tõsi.

Ja Vallil on isiklik 37001-ne usulahk valmis meisterdatud.

Usuteadlaste enda jutt on juba nii jura, mis siis kaasajooksikutest rääkida, need on nagu võrkturustuse agendid, kordavad püha isa sõnu, aga kõik ei jää meelde ja tavaliselt läheb midagi ka sassi. Aga kõik see on tõde ja kui sa ei usu, sured piinades.
 
oh 07. juuli 2010, kl 23.21
issandjumal avita ja savita...
 
kena proua 52 08. juuli 2010, kl 01.16
Üks Kanada teadlane(Laura Middleton) on kirjutanud sedamoodi:Meie uurimus näitab, et naistel, kes on sportinud ükskõik, millises eas, on vähem kognitiivseid kahjustusi kui kehaliselt passiivsetel. Ent kõige olulisem kognitiivsete kahjustuste ennetamisel on füüsiline aktiivsus teisme eas. Liikumine soodustab aju plastilisust, arengut ja tunnetust ning vähendab kõrgvererõhu tõve, rasvumise ja 2 tüübi diabeedi esinemise sagedust ja tõsidust-kõik need tervisehädad toovad kaasa kognitiivse kahjustuse riski. Madal füüsiline aktiivsus tänapäeval noorte seas võib tähendada suuremat dementsuse määra tulevikus.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!