Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Kristlik vestlusring?
 
kena proua 52 08. juuli 2010, kl 01.20
Üks Kanada teadlane(Laura Middleton) on kirjutanud sedamoodi:Meie uurimus näitab, et naistel, kes on sportinud ükskõik, millises eas, on vähem kognitiivseid kahjustusi kui kehaliselt passiivsetel. Ent kõige olulisem kognitiivsete kahjustuste ennetamisel on füüsiline aktiivsus teisme eas. Liikumine soodustab aju plastilisust, arengut ja tunnetust ning vähendab kõrgvererõhu tõve, rasvumise ja 2 tüübi diabeedi esinemise sagedust ja tõsidust-kõik need tervisehädad toovad kaasa kognitiivse kahjustuse riski. Madal füüsiline aktiivsus tänapäeval noorte seas võib tähendada suuremat dementsuse määra tulevikus.
 
hele 09. juuli 2010, kl 01.09
Z-!Taas paned mind imestama!Oled Sa vaevaks võtnud tutvuda eluga,millist elas Jeesus?Arvan,et kui Sa võtad Uue Testamendi kätte ja loed Tema elu ja eesmärkide ja kõige kohta mis tema elu puudutab,siis Sa ei saa enam rääkida vaesest või mõttetust elust.See on siiski vaid Sinu isiklik ettekujutus-vaene elu-mis ei põhine faktidel.Kui Sul on olnud kokkupuuteid elusate Jeesuse järgijatega siis on Sinu juures see Sõna täide läinud,mida Jeesus ütleb-Vaata,MA seisan ukse taga ja koputan-Sinu südame ukse taga koputab Jeesus...ise saad otsustada,kas vaidled edasi või teed ukse lahti-Temale,kes on Tee,tõde ja elu.
 
Huvitav 09. juuli 2010, kl 08.54
mis siis juhtuks, kui keegi suudaks massidesse viia teistsuguse Jeesuse elu tõlgenduse, oletagem et tõese. Selle järgi Jeesus kui esseen omas teadmisi ja elas elu, mis vaid vähesel määral langeb kokku kristliku ettekujutusega. Võimatu on lühidalt kirjutada, kuid kes lugenud, saavad aru, millest jutt.
Öeldakse - parim viis millegi vastu võidelda pole mitte selle keelamine/mahategemine, vaid sobilike muudatustega omaksvõtmine. Esmapilgul väiksed muudatused võivad kogu esialgse mõtte täielikult pea peale pöörata. Oletagem, et kristlased järgivad muudatusi, mitte Jeesuse tegelikku õpetust - kas poleks kohutav teadasaamine?
 
z 09. juuli 2010, kl 11.38
hele, mind sinu lihtsameelsus enam ammu imestama ei pane,
üle 6 miljardi inimese saavad ilma sinu jeesuseta väga hästi hakkama, mina ka.
Ma olen tunduvalt rohkem raamatuid lugenud kui ühte, sinu pakutu
Minu südame ukse taga käis kirurg ja tegi lõõrid lahti, jeesuse pärast oleksin juba ammu mulla toidul.

Mõni ka nats kobedamaid argumente tooks, oleks huvitavam, algharidusega arutada on na tüütu ja igav.

*mis siis juhtuks, kui keegi suudaks massidesse viia teistsuguse Jeesuse elu tõlgenduse,
ühe jumalasulase jutu järgi olevat neid juba 35 000 legendi ja tema oma oli 35001-ne.
Ehk piisab neist.
 
Jaak 09. juuli 2010, kl 11.51
Kedagi pole olemas. Inimkond on jumalad orjaajal välja mäelnud. See oli madalalaubaliste polirsei ahk hirm jumala ees. Elage vabalt ja nautige iga päeva oma elus ning te ei sünni siia mitte kunagi tagasi. Kirikud on üks suur lollus ajaraiskamine. Enne minge pordelli või lihtsalt jalutama randa -suvi kestab!!!
 
tsee 09. juuli 2010, kl 12.16
Minu arust on primitiivne hoopis sinu jutt. Mis argumente sa ootad, kas midagi sellist kus keegi on isiklikult Jumalaga ninapidi kokku jooksnud jms.?
 
Erna 10. juuli 2010, kl 20.18
Olin jumalaga vahekorras.
 
Hele 10. juuli 2010, kl 22.14
Laulutervitus foorumisõpradele:
http://www.youtube.com/watch?v=W1zF4MesDfo
 
tmrl 11. juuli 2010, kl 12.39
http://www.youtube.com/watch?v=VM0Z75KEd_o

ja siis tuli fanaatik....
 
mida 11. juuli 2010, kl 13.56
sa, z, ÜLDSE tõestada tahad? Jutt on nii segane ja vastuoluline. Raske jälgida ja aru saada. Aga eks sa ise ehk saad vähemasti aru.
 
normaalne 11. juuli 2010, kl 14.30
Mind väsitab see jumala pläma. Istuge kirikus ja taguge papile pe.sse.
 
mees 11. juuli 2010, kl 14.40
Kui kirikus oleksid orgiad siis ma usuks et saab kambanussi.
 
ShadowOfMySelf 11. juuli 2010, kl 16.01
To Hele : Sellise jama peale ei oska midagi öelda...
 
Hele 11. juuli 2010, kl 19.14
Armsad kaasmaalased! Mis teeb teid vihaseks? Kas see et Keegi on Sinu pattude pärast lausa risti löödud, et Sina ei saaks kord karistuse osaliseks selle eest, mida oled isegi tahtmatult enda elus valesti teinud oma Looja ees. Selleks, et Su elu ei lõpeks mõttetuses ja tühjuses vaid et Sa saaksid kingitusena igavese elu. Sa oled loodud Jumala kuju ja palge järgi - Jumala sarnaseks. Nii on öeldud Piibli alguses - 1 Moosese 1 pt. 26.salm. Su vaim on näljas ja vihane kogu aeg. Sinu mõistmine, mis segab sind tajumast üleloomulikku on see, mida Sa lihtsalt kuskilt oled õppinud ja kuulnud ning see on ebatäiuslik. Soovin, et teil kõik oleks hästi!
 
Huu 11. juuli 2010, kl 19.20
Mine kirikusse hull vanamutt, mis sa siin heietad.
 
kim 11. juuli 2010, kl 19.37
To-Huu-Sinule on kyll keegi täiega liiga teinud,et sa isegi ei märka et väljendad end ebaviisakalt.Kas sellega näitad et oled targem või?Nagu mingi hoopis kasvatamatu poisike räägiks.Kui sul on paha tuju,siis ära tule oma mürki mööda Eestit levitama.
 
Ken 11. juuli 2010, kl 19.49
tõsi -tõsi-Tõe monopol-nagu keegi mainis eelpool- on nende käes,kes on kohtunud elava Jumalaga ja kes on saanud kingitusena uue puhta südame.Nende kaudu väljendub Tema armastus ja nad suudavad armastada ka neid,kes neid sõimavad.Sõim ja teiste solvamine on inimese abituse märk.
 
möödakäija 12. juuli 2010, kl 09.24
tulin läbi, et vaadata, kuhu tarkade inimeste arutelu on ka pikapeale jõudnud. Etskae imet - sõimamise haripunkt. On ikka eestlased niru rahvas. Mõlemad pooled lajatavad üksteisele lagipähe nii privaatse teemaga nagu "kristlik vestlusring".

Ihhii. Peale selle vanus on kõigil tublisti 50+. Enne surma võiks osata end vähemalt positsioneerida. Kui ei, siis ei - kui jaa, siis jaa. Muu pole nagu oluline. Olete ikka ühed nõukaaja "noored" siin.
 
ShadowOfMySelf 12. juuli 2010, kl 11.44
To Hele : Kas keegi peaks sellist juttu uskuma ka ? Inimene on ise looja.Jumal on ka inimese looming.Kurb,et mõned seda loomingut tõena võtavad.
 
lilli 12. juuli 2010, kl 15.14
Viska masenduse mõtted nurka, nend koht ei ole sinu südames...
http://www.youtube.com/watch?v=ZgxKhZVENOo&NR=1
 
mj 14. juuli 2010, kl 13.50
Sethi II raamatust sellised read:
"Jumalate omadused on inimeses endas olevad omadused, tugevdatud kujul ja jõulisse tegevusse viiduna. Inimesed usuvad, et jumalad elavad igavesti. Ka inimesed elavad igavesti, aga kuna nad on selle unustanud, on neil meeles selle omadusega varustada ainult oma jumalaid.
Maine ajalooline usudraama Kristusest on ühe tervikolemuse kolmest isiksusest kokku seatud, kedagi füüsiliselt risti ei löödud: need isikud olid ühel ajal Maal tegutsemas, kuigi sündisid ja surid eri aegadel: vanim Ristija Johannes, Jeesus ja Paulus.
Kolmas isik Paulus on Maale naasmas, on oodatud kui "Kristuse Teine Tulemine".Ta ei tule selleks, et anda õiglastele tasu ja saata kurjad hukatusse. Ta alustab uut usudraamat. Teatud ajalooline jätkuvus säilib. Teda ei tunta ära sellena, kes ta on. Ei tule hiilgavat tõekuulutamist, mille ette kogu maailm kummardub. Ta tuleb, et juhtida ristiusk uuesti õigele teele, mis tema saabumiseks on juba täiesti rusudeks varisenud ning selleks, et panna alus uuele mõttesüsteemile. Selleks ajaks on kõik religioonid kriisis. Ta hakkab usuorganisatsioone õõnestama, mitte neid ühendama. Tema sõnumiks on ÜKSIKISIKU SUHE KÕIGEGA MIS ON. Ta toob välja meetodid, mille abil iga üksikisik võib saavutada lähedase kontakti olukorra omaenda tõelise tervikolemusega; see tervikolemus on inimese ja Kõige Mis On vahendaja. Ta saab tuntuks kui suurte psüühiliste võimetega isik, kes õpetab inimkonda kasutama oma sisemisi meeli, mis teevad tõelise vaimsuse võimalikuks. Nende võimete arendamise kaudu saab kogu elu pühadus sisimas ära tuntud ja hinnatud. Aastaks 2075 on see kõik juba lõpule viidud.
 
z 14. juuli 2010, kl 15.00
mõnus ajaviide, naiivitare õrritada,
kas saate sellest naudingut, et sellist jama ajate, mina testin rumaluse mitmekülgsust, ja see tundub hoomamatu olema:

*Minu arust on primitiivne hoopis sinu jutt. Mis argumente sa ootad, kas midagi sellist kus keegi on isiklikult Jumalaga ninapidi kokku jooksnud jms.?
Tead lihtsameelne, mulle on neid sinu jumalaid mitmeid tänaval vastu juhtunud ja mis nende häda, nad tahavad hirmsasti teisi aidata, aga ise na sellise elu hediku moodu.
See sinu jumal võiks midagi HEAD teha, kurja peetada jne, aga teps mitte ta seda ei taha teha, no mis kuramuse pärast ma peaks teha austama, isegi kui ta olemas oleks

mida
*sa, z, ÜLDSE tõestada tahad? Jutt on nii segane ja vastuoluline. Raske jälgida ja aru saada. Aga eks sa ise ehk saad vähemasti aru.
Mina ei taha midagi tõestada, teie siin väidate, et mingi naljakas taat juhiv vägesi.
Jutt segane, teie jutt on segane, igaüks teist räägib eri juttu.

Ja see on siis erite loogiline jutt???:
*Kas see et Keegi on Sinu pattude pärast lausa risti löödud,

Et keegi on minu pattude pärast risti löödud, no muidugi, ikka teised süüdi, isegi teie taat ei suuda omi patte tunnistada ja üritab neid minu kaela veeretada, tõega segane süüdistus.

*Sa oled loodud Jumala kuju ja palge järgi - Jumala sarnaseks.
-siis peab see taat ju kusagil olema, kelle palge järgi me olevat tehtud, seni arvasin, et papa-mamma nikerdasid mu valmis.
Kus see taat siis on?
Selge jutuga tegelane, selgita aga selgelt.

*Selleks, et Su elu ei lõpeks mõttetuses ja tühjuses vaid et Sa saaksid kingitusena igavese elu.
-Ma katsun selle mõttega ise ja oma elu ajal hakkama saada, ei jää ma lootma sinu taadi teale, ja üldse, mis õigusega ta otsustab minu eest, et peaksin tema aias igavesti konutama, mida seal teha on???

*Su vaim on näljas ja vihane kogu aeg.
Ei ole ma näljas ega vihane, teie, selle olematu jumala looming, olete teisiti mõtlejate peale vihased ja omakeskis näljased.

Kuidas kim end ebaviisakalt väljendab, kui keegi hull hele loeb talle moraali ja käsib oma taadi sõna kuulata, kuulaku ise.

*Nende kaudu väljendub Tema armastus ja nad suudavad armastada ka neid,kes neid sõimavad.
Üks tülgastavamaid asju on armastuse peale surumine, tõega tülgastav, üks partei surus siin hiljuti pikalt oma armastust, nii et 1/6 planeedist pidevalt oksendas.
Ja nüüd on kohe platsis teine armastuse määrija, peab ikka väga peletis olema, et seda armastust teistele vägisi kaela määrima peab.
Aitab selleks korraks, homme jälle.
 
aff z-le 14. juuli 2010, kl 19.00
Copy-paste:
See sinu jumal võiks midagi HEAD teha, kurja peetada jne, aga teps mitte ta seda ei taha teha, no mis kuramuse pärast ma peaks teha austama, isegi kui ta olemas oleks


Sa võiksid Loojat austada seepärast, et ta on loonud nii imeilusa planeedi nimega Maa. Kogu see floora ja fauna... võta kätte lilleõis ja vaata kui kaunis see on, vaata taevast, vaata tähti - tee silmad lahti ja vaata lihtsalt enese ümber - on ju põnev.
Austada võiksid sa Loojat ka selle eest, et ta on andnud sulle valikuvõimaluse - teha kurja või head, armastada või vihata - kuna Looja ise ei juhi vägesid:)

Jah, täiuslikuma oleks ta võinud selle maailma luua:)
 
mj 14. juuli 2010, kl 20.59
Hea ja kuri eksisteerib seni kuni inimene mõistma hakkab, et ise me loome enda reaalsuse ja täiustumine toimub iga üksikisiku kogemuste läbi. Mis teha, kui me ikka veel halvast õpime ja kannatusi loome ning teisiti ei oska. Vastandid on ego loodud, nende taga peitub ühtsus, kus pole ei head ega kurja-kõik lihtsalt on. Me ei taju veel tervikuid vaid nende osi, siia kuulub ka meie aju piiratus. Aga me areneme, igaüks omasoodu :)
 
õudneõudne 14. juuli 2010, kl 21.13
ja selline on maailm just vahetult enne Harmagedooni sõda... ei imesta enam üldse, et Noa laevaga vaid 8 inimest pääses
 
ShadowOfMySelf 15. juuli 2010, kl 11.24
To aff z-le: Mis moodi on võimalik austada/armastada midagi,mida pole olemas ? Huvitav oleks teada.
 
aff 15. juuli 2010, kl 13.29
Maailm on ju olemas, materiaalne, mitte kujuteldav. Ma kuulen lindude laulu ja tunnen õitsemise lõhna, näen oivalisi olendeid...Mulle meeldib kõik see, ma armastan seda elu ja ilu.
Keegi on ju selle kõige autor, vahet pole, kuidas sa autorit nimetad - taadiks või jüriks või megaajuks või jumalaks või loojaks. Igatahes müts maha selle ees, kes andis mulle võimaluse loodut näha, kasutada ja nautida. Inimene on nähtava loodu tipp.

Pühakirja kirjeldus maailma loomisest „kuue päevaga” õpetab meile loodu väärtust ning otstarvet, nimelt – Jumala kiitmist ja inimese teenimist. Iga väikseimgi asi on saanud oma olemasolu Jumalalt, kelle käest saab see ka oma headuse ja täiuslikkuse, talle omased seadused ja oma õige koha kõiksuses.
Loodusse sisse kirjutatud seaduste ja asjade olemusest tulenevate suhete austamine on seega tarkuse põhimõte ja kõlbluse alus.

Ise ei ole ma usklik, kuid olen piiblis kirjutatuga ühel nõul. Piibel on praktiliselt nagu psühholoogia õpik, seal pole mitte midagi halba.
 
mh 15. juuli 2010, kl 14.09
Ma kuulen lindude laulu ja tunnen õitsemise lõhna, näen oivalisi olendeid...

-------

Aga kes mõtles välja söömise ja si..umise, kas kurat?
Kui jumal, siis miks ta ei teinud me keha teistsuguseks, et tal poleks vastik oma loomingut igas olukorras vaadata.


Väljaspool leeri olgu sul üks paik, kuhu sa välja käid.
Ja sul olgu labidake su relvade juures; kui sa väljas kükitad,
siis kaeva sellega auguke ja kata kinni oma roe.
Sest Issand, su Jumal, kõnnib keset su leeri, et päästa sind ja
anda sinu vaenlased su kätte; seepärast olgu su leer püha, et ta ei
näeks su juures mitte midagi sündsusevastast ega pöörduks sinust ära.
 
aff 15. juuli 2010, kl 14.14
Kordan: Loodusse sisse kirjutatud seaduste ja asjade olemusest tulenevate suhete austamine on seega TARKUSE PÕHIMÕTE ja KÕLBLUSE ALUS.
 
mh 15. juuli 2010, kl 14.26
mutid saanud päikesega pähe.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!