Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Kristlik vestlusring?
 
nelli 17. mai 2010, kl 22.37
do z! Kristlaste all mõtlesin neid kes seda on! Mitte teid, vabandage!
 
elle 17. mai 2010, kl 23.16
:DDDD
Vaat selle mooriga juba tasub talu pidada - teised teevad tööd ja see kükitab kahe kasuka vahel ning räägib kõigile ükshaaval ja kuus korda, mida need valesti teevad.
Parim teema üle aegade.
Lahe naljanurk.
 
nelli 17. mai 2010, kl 23.17
do z! Aga võiksid olla kristlane! Mõnikord tuleb oma jõust puudu ja vajad abi või tuge, siis tead kust seda otsida - see on Jeesus Kristus!
 
z 17. mai 2010, kl 23.45
veelkord - vaba valik- kui vaba see valik on-kui on võim rahva käes, kelle käes ta siis on- lapsikud aga elulised küsimused.

usuhull ei lubanud oma last ravida, ja selle tõe on mingid papid talle pähe sokutanud, ...jumala nimel
siis jutt, et lenin ( vabandust- jumal) on- oli hea, aga need teised-vahendajad- ei aja naerma

Mis on usu – kristluse ja kommunismi erinevus,
ei suuda märgata mõlemad tahavad, et sa ise ei mõtleks, vaid teda kuulaks ja jäägitult usuks,
mõlemad lubavad head elu kunagi....sulle, aga ise loomulikult juba nüüd naudivad seda patust head elu

Tegelikult ka nagu homod, pööbel möllab tänaval ja õrritab mittehomosi, lollid ja neid leidub alati, lähevad õnge ja nii need jamad tekkivad.
Ainult, et tõsihomo ei tule tänavale kelkima, aga tõsiusklik küll ja kuidas veel.

Püüan siis ilma kopeerimata vastata, et mis asjast arvan jne.
Et igasugune jumala otsing, see on ka TÕE otsing, on nagu ajaloo uurimine oleks tõe otsing, jah, möödunu kohta, aga ei enamat.

Ja - *kes me oleme? kust me tuleme? kuhu me läheme?*, seda usu uurinine, veel vähem uskumine kindlasti ei anna siin vastust.
Jah, saame usu ajalugu teada, millal tekkis, kuidas arenes jne.
Aga kuidas maailm tekkis, areneb ja mis meie siin teeme, seda vastust usk kindlasti ei anna.
Kui seal oleks mingi info pank, kõikvõimsal ja teadjal, vabandust, looja peaks ju teadma, aga hiljuti ta veel saatis inimesi tuleriidale, kes julgesid planeetide tiirlemises temaga vaielda.
Ja kui veel leidub inimesi, kes arvavad, et päike tiirleb ümber maa, siis nendega ma kindlasti ei suhtle.

Professorikraadiga kristlased, jah, neist räägitakse aga ma olen üle 40-ne aasta (päris kohutav number) lugenud näiteks meie armast ajakirja Horisont, ja ei meenu ühtegi kristlust ülistavat professorit seal esinemas, kuulnud ega sellisest isegi mitte jutte lugenud.
Nii et kui tead soovitada, siis ma meeleldi temaga suhtleks ja saaks kindlasti palju targemaks.

Riigitegelased, literaate ja tõsiusklikud, Putin on ka kindlasti tõsiusklik ja „ärkamine“ saabub koos riigipöördega, seda ma usun.

Kallis Taku, sa võid ju teisi teemasi lugeda, seesinane jura pole tepsmitte kohustuslik ja kas peab kogu deli läbi lugema?

ja mis- on ka väga taibu, paljastas mu saladuse, oled ordenit väärt, võid ise endale meisterdada.

Olen püüdnud kopeeritavale tärni juurde panna ja vahet pidada, ju pole alati õnnestunud, püüan areneda.

Ja näägutanud ka nagu pole, püüdnud vastata samas kõnepruugis, ei muud.

Autor: seda et
et uskumatu olen, vaevalt, aga et ma jumalat ei usu, see on küll tõsi,
Aga kui aus olla, siis ma ei ole kohanud usklikku, kes oleks suutnud selgitada, keda või mida ta usub.

Ma isegi mäletan seda aega, kui see jumal istus seal pilve peal ja pidas vahti, vähemalt nii usklikud rääkisid, tões ja usus.
Siis kuuekümnendatel hakkas see mehike kuidagi läbipaistavaks muutuma ja hajuma ja tänaseks on lood ka selle loomisega väga segased neil endil isegi.

Aga et ma vihane olen, nüüd paned täiega mööda, sest ma ei leia ühtegi mõistlikku põhjust, miks ma võiks- peaks kellegi- millegi peale vihane olema.
See ei anna mulle mitte midagi, isegi mitte head enesetunnet, seega viha on välistatud.
Et viisakas seltskonnas usust ja poliitikast ei räägita, sest sellest tuleb alati paksu pahandust;) , aga seda täpsustaks, mitte viiskas,

vaid pugejate seltskonnas, ja seepärast, et ei tohi häid suhteid vajalike inimestega ära rikkuda.
Seega viisakusega pole siin midagi pistmist,
ehtne kasu- ja saamahimu on see viisakus.

õumaigaad, tänan, aga ma pole üldse pööramise peale väljas, mis mul nende pööratutega teha, pakkuda uut usku, milleks?
Tahan lihtsalt teada, miks Ilves pidas kristlikku kooli paremaks, et oma lapse reklaami ja ordenite jagamise saatel sinna pani.
Ainult see pisiasi vaevab mu katkist hinge, et millega kristlased on selle au ära teeninud?

Et usku ei saa ratsionaalselt selgitada, usku võib olla jah, aga uskuda saab palju asju, isegi teooriaid, neid, mis on praktilise eluga kooskõlas.
Näiteks mina usun et kaks pluss kaks on neli, seni kui see nii on. Aga kui keegi suudab mulle tõestada, et on viis ja mul on nüüd viis õuna, siis
-muudan oma uskumust.
Jah, jama.

Venelastega on asi keerulisem, nemad arenesid mõtlevaks inimeseks kogukondlikus keskkonnas ja see määrab ka täna nende mõtlemise, samuti kui meie individualism.
Ja arutada, mis on parem või halvem, on kohatu. Nii lihtsalt läks.
Ja nende usk juhti on tabu ja püha, meie sõimame valimatult oma juhte. Ka seda pole mõtet analüüsida, kritiseerida, see lihtsalt on nii.
Miks on, no seda võib uurida ja ongi uuritud, aga ega see ei muuda olukorda.
Olen ka korduvalt selle üle imestanud, et Lenin ja co tegi venelastele veel rohkem õudukaid kui teistele rahvastele, aga venelane on valmis sõtta minema oma juhi eest.
Paljukest eestlasi on valmis sõtta minema Ansipi, Laari, Savisaare, isegi naerma ei aja.
Isegi mitte eesti eest ei läheks just palju, enamus ikka soetab paati.

Jah, metsas sõjamänge võiks ju mängida, aga sõtta...

Uskujate pööramisega, õigem oleks öelda – harimisega peaks tegelema riik, seega poliitikud, aga nemad püüavad hääli, „viisakas“ st, poliitikute ja muude pugejate seltskonnas usust ju ei ole ilus rääkida.

Riik peaks selgitada mis loodusseadused kehtivad, aga ta laseb selle asemel soolapuhuja kooli tegutsema, mis siis veel pappidest rääkida.
Ja rahva haridustase on üllatavalt alla käinud tühise paarikümne aastaga, aga kui tuleb veel uus põlvkond õpetajaid, kes toituvad päikesest ja saavad energiat veenuselt ja kosmosest, õudukas mõelda, aga see juba teiste mure.

Seega rahva harimine on viimane, mis mind huvitab, aga enda harimine küll huvitab ja parim harimise viis on suhtlemine. Et raamatud, no seda ka, aga teatud hulgast edasi hakkab liiga suur osa infost korduma.

Ja neist põlevatest silmadest üritan ruttu eemalduda, fanatism ja usk juhti pole minu tugevam külg, need pole lihtsalt minu rida, kui põlemise põhjuseks on vaidlus.
Üritasin küll lühidalt, aga välja tuli nagu alati, loodan et Taku ei loe seda enam.
õumaigaad, kuidas kohviga oleks, ehk pööraks hoopis tõdesi, kindlasti huvitavam kui seaduste väänamine.
 
Taku 17. mai 2010, kl 23.58
Z! taku loeb küll sinu üllitisi ja ei jõua ära imestada. Sulle on antud vabadus mitte uskuda.Oled üks harimatu põmmpea ja ei midagi muud!
 
kah keegi 18. mai 2010, kl 00.12
Õnnitlused Takule - sa oled asja tuuma ära tabanud;)))
 
elle 18. mai 2010, kl 06.21
Katkist hinge??!!
Eesti president tegi hingekese katki. Oh, sa tillulillununnukene küll :DD
 
kraaks 18. mai 2010, kl 08.15

Autor: z
Aeg: 05-17-10 23:45


Tahan lihtsalt teada, miks Ilves pidas kristlikku kooli paremaks, et oma lapse reklaami ja ordenite jagamise saatel sinna pani.
Ainult see pisiasi vaevab mu katkist hinge, et millega kristlased on selle au ära teeninud?


-----------------------
Kõige õigem tee tõeni, on saata oma küsimus presidendile isiklikult Presidendi Kantseleisse:

http://www.president.ee/et/postkast/
 
irw 18. mai 2010, kl 08.25
mis sa nende mooridega vaidled. kas ykski normaalne kristlane sitsib ööpäevaringselt arvuti taga ja leierdab oma usust? need siin ja mujal on rohkem valvekristlased,kes arvavad et nad täidavad oma yllast missiooni. mida rohkem keegi vahutab, seda väiksem on tema usk, sest selle korrutamisega ta soovib vaid omale kindlustunnet, muidu ei usu ta iseennastki.
 
z 18. mai 2010, kl 10.42
midagi asjalikku ka tuleb?
Ja Taku, pinguta nats oma ajukest ja püüa aru saada, ma ei räägi uskumisest, see kas sa usud või ei usu, ei huvita mind mitte üks raas.
Isegi Kraaks sai küsimusele pihta, aga pakutud lahendus on kesine,
Ja ei ma nendega vaidle, praen neid vardas nende oma rasvas.
See on siililegi selge, et ükski tõsiusklik siia patupessa ei eksi.
Minge nautige loodust
 
ShadowOfMySelf 18. mai 2010, kl 15.15
Kui teema juba sisaldab sõna "kristlus",siis midagi tarka pole küll oodata. Huvitav küll,kes see Tark oli,kes mõtles maailma suurima vale välja ?
 
saarlane 18. mai 2010, kl 22.58
Mina kristlane ei ole ega kunagi selleks ei saa.Selleks on minu esivanemad 800 aastat tagasi võidelnud võõra võimu ja ideoloogia vastu ning järgmised põlvkonnad püüdnud visalt hoida ja säilitada meie omi vanu uskumisi.
Võibolla varakristlased olid tõelised kristlased-siis kui polnud kirikuid ja pappe,kuid see milliseks institutsiooniks muutus kristlus hiljem-minu jaoks täiesti vastuvõetamatuks.
Ka Jeesus ise ei ütle ise kunagi otseselt et ta on jumala poeg.Pigem oli ta eriliste võimetega isik ,nagu Budda,Milarepa,Sulismadu jne.Arvatavasti sai ta oma teadmised esseenidelt,juudi selleaegselt usulahult või sektilt.
 
Taku 18. mai 2010, kl 22.58
@ z! Mida asjalikku ootad? ja keda praed? Tundub, et sul omal ora p....s tuline, et siin pikalt vahutad?
 
Haidi 18. mai 2010, kl 23.42
Mu kommentaar võeti ka z poolt luubi alla, praetuna end kuidagi ei tunne. Võiks ka pikalt, laialt oma mõtteid heietada, kuid ausalt öeldes ei viitsi. "Veregrupid" on erinevad, äratundmisrõõmu nagunii ei saa ja las ta siis ollagi nii.
 
mj 20. mai 2010, kl 22.34
olen aeg-ajalt lugenud ühtteist usundite kohta ja mulle on siiani meeldinud Gunnar Aarma käsitlus. hiljuti sattusin lugema raamatut "Seth kõneleb. Hinge igikestvus". Jutt siis kanaldatud infost, raske mõista, hoomata, tajuda- aga väga põnev lugemine. ülaltvaates on paljud asjad teistmoodi ;)Sama võin öelda "Michaeli sõnumite" kohta. Toon siinkohal Sethi raamatust mõned väljavõtted, mis teemaga haakuvad (2.raamat lk 36-37):
"kui arutlete kõrgeima olendi küsimust, siis kujutlete sellena tavaliselt meessoost isikut, kellel teile sarnased võimed, rõhuga just nendel omadustel, mida te imetlete. nii on see ettekujutatud jumal läbi teie sajandite muutunud, peegeldades inimese muutuvat arusaamist iseendast. jumalat nähti julma ja võimukana siis, kui inimene uskus, et need on ihaldatavad omadused, mida oli eriti vaja tema võitluses füüsilise ellujäämise eest. oma idee jumalast olete te kujundanud omaenese näo järgi"
"teie Kristuse kuju väljendab sümboolselt teie arusaamist Jumalast ja tema suhetest. oli olemas 3 eraldi isikut, kelle elulugu segunes, kes kõik koos said tuntuks kui Kristus-, nad kõik olid meessoost, üksikisikud osana tervikolemusest. need 3 töötasid läbi draama, ülimalt sümboolse näidendi, mille pani liikuma suure jõuga kontsentreeritud energia. sündmused ise , nii nagu need kirja pandud, siiski ajaloos aset ei leidnud. Kristuse ristilöömine oli psüühiline, mitte füüsiline sündmus. esitati peaaegu kujuteldamatu ulatusega ideed.."
****
üldiselt pikk ja keerukas teema, kel huvi võib lugeda ja mõtiskleda, ideid genereerida.
arvan, et kui keegi usub, et ta on kristlane, siis ta ka on, tema enese jaoks-või peaks seda teistele kuidagi tõestama ?!. vaba valik uskuda igal juhul. ja meil tuleks austada üksteise vabu valikuid-maailm oleks siis palju parem paik :)
 
sama 21. mai 2010, kl 00.44
to-Õumaigaad Mulle meenus lapseeas käibel olnud väljendus-KES teisele nime annab ,SEE ISE seda kannab!!!!Nii et see juba lapsele selge tarkus on väärt järelemõtlemist kui Sa suure suuga teisi halvustad või hulluks nimetad siis kannad seda nime ise.Parem mõtle järele.....
 
n 21. mai 2010, kl 09.20
mõni jääbki lasta maailma
Läksin kohe kaema, keda see õumaigaad siis hammustas, ja ei kedagi veriselt.
Mis paneb "sama" niheleda, ja nii lapsemeelselt???
 
imestaja 22. mai 2010, kl 01.34
imestan tõesti et on inimesi kes mõtlevad,et selline isik nagu Jeesus Kristus on usklike väljamõeldis.Kui olin Iisraelis,veendu- sin,et sealsed inimesed Tema olemasolu ei salga sest Ta on selle riigi ajaloos elanud isik!Käi ära seal ja müüdid su elus hajuvad.
 
to imestaja 22. mai 2010, kl 02.03
Kalevipoeg oli ka olemas. Isegi haud säilunud
http://illukavv.ee/img/image/image021.jpg
Ainult, kas see on samamoodi tühi kui Jeesuse oma, kes teab.
 
to imestaja veel 22. mai 2010, kl 02.19
Sherlock Holmes oli samuti olemas ja ta elas selles majas.
http://inel.files.wordpress.com/2007/06/postcardsherlockholmesmuseumbakerst07jun07.jpg?w=550
 
tmrl 22. mai 2010, kl 02.39
minul, kui paadunud areligioossel inimesel, paluti palveid saata taeva poole. kysisin, et KELLE poole, konkreetselt, ja sain väga hea vastuse - jumal on yks, aga prohveteid on palju, igal religioonil oma prohvet. kristlastel jeesus, budistidel buddha, moslemitel muhamed jne jne jne. leppisime kokku, et kui ma ikka mõttes saadan Looja kui sellise poole, siis sobib ka. ja kui palujale sobib ja mulle sobib, siis Looja või Arhitekt või mis nimi iganes antud inimeste poolt on, loodan, et talle sobib ka:)
huvitav on see, et buddha ja muhamed on religioonide järgi reaalsed naisest syndinud isikud, koraan tunnistab jeesust kui inimest ja prohvetit, mitte kui patuta eostatud jumalapoega.
ah, niisama jut(l)ustan siin vastu ööd.
 
imestaja 23. mai 2010, kl 00.34
mitmed inimesed on kyll nagu jaanalinnud-pistavad oma armsa peakese liiva alla ja..nagu ei näeks ega kuuleks ega mõistaks.
 
imestaja 23. mai 2010, kl 00.34
mitmed inimesed on kyll nagu jaanalinnud-pistavad oma armsa peakese liiva alla ja..nagu ei näeks ega kuuleks ega mõistaks.
 
fv 23. mai 2010, kl 09.57
kummad need jaanalinnud on, usklikud või oma peaga mõtlejad?
Ja tõesti imestan, et on veel tõsiusklikke, poliitilised ja karjääri usklikud, neist on lihtne aru saada, prostitutsioon on alati olnud. Aga pühas vaimus uskuda TÄNA jumalat, seda ei suuda mõista.
 
hi ii 23. mai 2010, kl 10.05
Mina selle lapse peale küll verejanuline ei ole, aga ema ja need tähenärijast kohtunikud saadaks laagrisse küll, peaks olema sellised kasvatus laagrid, kust eksamit tehes saad välja. Õpid niikaua, kui saad õiguse lapsi sünnitada, õiguse teistega koos elada, kift oleks. Õiguse autoga sõita, oi kui palju laagreid oleks vaja, õiguse poliitikasse minna jne jne.
See ju lausa äriidee või uus ühiskond, midagi ideaalilähedast.
 
kena proua 52 23. mai 2010, kl 10.26
Mis usklikud te kah olete kui himustate aina söömist,lihahimu(litutate ringi isegi abielus olles) kasinust ei tunne. Elukombed-suitsetamine, joomine(selle alla panen ka õllejoomise ja veinijoomise)Ainult õpitud abituse all kannatate , ei muidu midagi, internetisõltuvus lisaks: Sporti ei tee, enda eest ei hoolitse...raamatuid ehk mõni loeb aga seda mitte, mida vaja, lapsi ei osata kasvatada küll aga juurde toota. Kas see on siis usklik inimene?????? Grafomaania on mõnele hobiks. Ma ei ole rahul sellise kaadriga, enanst peate arendama ja oma lapsi kasvatama tões ja vaimus, kas iagüks teab, millega ta laps sel ajal tegeleb,kui ta ise siin istub.Ja ärge tulge mulle ütlema, et siin on ainult 50+, suurem osa on nooremad.Ei tea, mida nemad siit ootavad?
Ja see sündroom,kes igas oma tekstis mõned sõnad suurte tähtedega kisendab, küll aga erinevaid erinevate nimede all( zz,pahh,z,z-le,hele, to z, ok, õumaigaad ja kui suurusehullustus väga suureks läks, siis pani kohe kolm z-tti järjest, et kõik ikka aru saaksid kui tohmanid nad on ja tema jumalasulane nr.1, siis kirjutas zzz, no sul kruvid loksuvad, eriti, mis teisi kinni hoiavad.:))))))iseennast kiidab:)))))
 
elle 23. mai 2010, kl 11.01
Hinga nüüd rahulikult sisse-välja, sisse-välja. Sa oled täiesti rahulik, täiesti rahulik.
 
ken 23. mai 2010, kl 22.08
fv-le -õigesti ytlesid kallis kaasvõitleja-et sa ei suuda mõista,on palju asju , mida üks või teine inimene ei suuda mõista,kuid see ei tee tõsiasju olematuks.Inimeste vahel ongi kõige suurem üksteise mittemõistmise probleem.Mida ise isiklikult läbi pole elanud,selles on raske teist mõista.Seega see pole mingi etalon-mina ei mõista . Mina ei ole ka kõige targem,et kõiki asju objektiivselt hinnata...ja kes arvab et ta kõike teab ja kõike õigesti hindab see on lihtsalt ...hm.naljanina ja petetud oma enesehinnangus...
 
ShadowOfMySelf 25. mai 2010, kl 14.29
Kristlus teeb inimesest orja.
 
fv 25. mai 2010, kl 16.40
oot ken, kas tahad öelda, et ainult usklikud suudavad mõista ja teised lollid,kuna pole usklikud, ei olegi võimelised mõistma.
Seda labast loogikat võid oma naisele rääkida, ega sa mõtlemisvõimelist niikuinii ei leia.
Antud juhul mõiste, mina ei mõista, vildakalt kukkus välja aga mõtlemisvõimeline saab aru, TÄHENDAB, et see usu teema pole kuidagi tõestatav, ei loogiliselt ega teoreetiliselt.

Kui nüüd võtta sõnasõnalt, USK, jah uskuda võid mida iganes,
ka seda et mina -fv- olen jumal, et päike käib ümber maa, mida iganes, andke minna, mul täitsa suva, mida usute.
Aga ärge lastele seda jama minge kaela määrima, laste ärakasutamist nimetatakse vägistamiseks.
Ja katoliiklikud preestrid ei tegele sellega mitte ainult vaimselt, Vatikan maksis MILJARDEID $-d kannatanute vaigistamiseks ja see on vägagi tõestatud.
Kas sain õieti aru, et ristiinimene usub asju mis on teadusvälised, ei ole tõestatavad? ja seda jama määrite ka lastele, ja selle müstika abi kasutate laste rüvetamiseks.
Siit tuleb naljakas järeldus, olete nõiad, kaardimoorid, kaugelt ravitsejad ja selline seltskond. Pluss veel lastepilastajad.
No nimetage ennast selgelt, mis selle kristusega keerutate seal pilve peal.
Olema õhumüüjad ja seljuures veel lastepilastajad ja et paremini müüa ja varjatumalt lapsi ära kasutada, lööme vahtu selle õhu.
Usk oli kunagi muiste väga vajalik inimeste ellujäämiseks, aga üks klikk oskas selle jälle äriks teha ja selleks rõvedamaks äriks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!