Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
koledad eesti nimed
 
mina 02. september 2005, kl 14.36
Väga nõmedad kibestunud ajukääbikud olete. Kas tõesti pole muud teha kui arutada nimede üle? Epp on väga ilus nimi, samuti Marge, Siiri, Viljar jne.
 
ohsa jutt! 02. september 2005, kl 14.38
Ja kuhu jäävad Elina ja Jaak?
Kuidas need on?
 
oehh 02. september 2005, kl 14.42
Jaak on ilus nimi, aga vot Jaan on jube
 
võõrad suled 02. september 2005, kl 14.43
Ei meeldi, kui pannakse võõtapäraseid nimesid. Sellega nagu tahetakse ennst tõsta. Vanasti nimetati seda tõusiklikkuseks. Endale meeldivad ikka eesti nimed, ei taha ennast võõraste sulgedega ehtida.
 
lihtne kommija 02. september 2005, kl 14.47
jaak võib eestlase kõrvale ilus tunduda, aga välismaalasele kostub see, nagu yak.... e. väkk eesti keeles.
 
ilusad 02. september 2005, kl 14.53
Issanda loomaaed on ikka küll suur. Loe ja imsta. Mille üle siin arutletakse. Huvitav küll, millised nimed neil laadalistel siin endal on. Nimi ei riku meest, ja eelkõige on see maitse asi. Ise ütlen ei ainult võõrapärastele nimedele. Eesti nimed on kõik ilusad.
 
megairw 02. september 2005, kl 14.55
paksule kassile:))))))))))
 
irma 02. september 2005, kl 14.56
Jaak ja Elina on mu meelest vägagi kenad nimed, :)).
 
nisu 02. september 2005, kl 15.05
pole mõtet siunata, et koledad nimed, misneed tänapäeva nimed siis nii ilusad on; mõne nime puhul väänad keele suust välja ja jääb mulje, et elad mingis muus maailma riigis, mitte Eestis.
Ja kui vanemad on leidnud, et Epp või Sirje või Jaan jne. panen lapsele nimeks, siis mis selles halba on. Ilusad eesti nimed.

Kui nimi ei sobi, vaheta ära mõne peenema nime vastu.
Ja kas see on teema, mida arutada, tundub nagu pole muid asjalikumaid teemasid ja igavus vaevab.
Vaata aknast välja ja mine loodusesse, milline suurepärane ilm täna!
 
näh 02. september 2005, kl 15.08
manivalt, voldemar, vanevald, julius, arseeni, endel, robert, ...no ropendada tahaks, kust need nimed võetud ongi...
tänapäevastest ei meeldi ka markus, mida igale teisele lapsele pannakse, kõlab nagu mardus, pealegi markus oli surmaingel.
 
miii 02. september 2005, kl 15.08
Norell on imeline nimi!!!! :*
 
hehe 02. september 2005, kl 15.10
tihtipeale ei meeldi nimi ikka sellepärast, et oled mõnda sellenimelist kohanud ja too on nõmedaks inimeseks osutunud. endale ei meeldi Mia ja pipsi kommentaarides välja toodud nimed, samuti muud väga eksootilised, võõrtähti sisaldavad ja ilustatud värdnimed. väga nõme on ka see, et nii paljudele vanematele tänapäeval lapse jaoks ühest nimest väheks jääb ja pannakse Õuna-Puu, Tuule-Lipp ja Kokk-Kondiiter-Keevitaja tüüpi sidekriipsudega jama. nimed võivad küll ilusad olla aga tulemus minu jaoks enamasti vastuvõetamatu. Epp muide on täitsa OK nimi, samuti Maiu minuarvates väga armas.
 
Koiott 02. september 2005, kl 15.12
Imbi, Ulvi, Ebe, Vihmapisar, Kulla, Dusja, Greetel, Epp
Kuldar, Õnneleid
 
ei ütle 02. september 2005, kl 15.19
Minu nime pole olnud. Hurraa!!
Aga Maimu on küll väga ilus- selline maimukene ja Alice'il pole ka viga midagi, kui hääldatakse aliis.
Aga jah: Signe, Urve, Kersti
või Vello, Venno, Meeme
 
Maarja 02. september 2005, kl 15.22
Age on rõve nimi, Ulrika, Ulla-julla:D, Juta, Ines-jänes, Made (in estonia:D)Asko, Asmo, Asso, Ruudi, Heristel jakkjakk nimed:S

Ja jah, keegi juba ütles, et Maarja on röve nimi...
 
Õnneleid 02. september 2005, kl 15.27
väga tänuväärt teema, nüüd tean mis oma tulevastele lastele pojale ja tütardele nimeks panen:

Jaan Endel Õnneleid
Juta Epp Rutt
Ebe Made Krõõt
 
ech 02. september 2005, kl 15.30
minu pärisnimi on ka epp ja elu aeg olen vanematele seda nimepanekut ette heitnud (kuigi teine kõneall olnud nimi - linda - oleks veel jubedam olnud). probleem nimelt selles, et see riimub praktiliselt kõige (ropuga). nii et narrimisi lapsepõlves oli ja muigega ütlemisi (eputrilla) on siiani...

kõla on ka jube - liiga lühike ja liiga lõplik. ainult PP kostab. selsamal põhjuselt konkureerib imho maailma jubedaima nime auväärsele tiitlile ka OTT.
 
:) 02. september 2005, kl 15.30
kle epp kas tuleb üks k..pp
 
ech 02. september 2005, kl 15.33
to :)
ojee, seda teemat saab jätkata lõpmatuseni... :)
 
tähelepanija 02. september 2005, kl 15.33
Nigorette, Ariel, Persil, Omo, Michelin, Fairy, Dosia, Rex.
 
irma 02. september 2005, kl 15.33
Linda ei ole üldse kole nimi ja tähednab mo meelest hispaania ja portugali keeltes kaunis.

Tean, sest mulle tehti hiljuti kompliment (nagu pärast ilmnes), mille tähendus selgus alles port. k. sõnaraamatut uurides, :)))).

*kihistab naerda
 
KOLE 02. september 2005, kl 15.36
EPP NAGU KEPP.
 
mari 02. september 2005, kl 15.44
huvitav, et minu vastikute nimede top polegi veel läbi käinud. Need oleks siis igasugused Maived, Maivid, Aived, Aivid jms. Mis kuradi "AI" on vaja lapsele ette toppida. Maiu ja Maimu kõlavad mulle sama ropuna kui Epp. Kõlavad nagu mingi joodiku lällutamine.
 
KADRI 02. september 2005, kl 15.48
Minu nime pole veel keegi öelnud! jeeee
 
Matu 02. september 2005, kl 16.08
Ei meeldi Alma ja Ülo
 
nifnäf 02. september 2005, kl 16.17
minu nimi on annika. ausalt öeldes täitsa kama sellest nimest. ise poleks sellist valinud, aga on ka jubedamaid. siuksed nimed meeldivad, kus on sees "liis", nagu nt eliis ja liise.
 
miku 02. september 2005, kl 16.27
sellised nõuka-aegsed nimed- evald, eduard, viljo jm
naistest EPP on küll rõve, ei tahaks enda naist nii kutsuda, selline eba, ilma kõlata
 
triinu 02. september 2005, kl 16.31
ärgu epud nüüd solvugu, mitte nende isiksusi ma ei puuduta, aga endale küll Epp nimeks ei tahaks...
 
killu 02. september 2005, kl 16.47
Anu!
Aet.(käisin Aiaga väljas)
 
nups 02. september 2005, kl 16.47
ülekaalukalt võitis koledate eesti nimede konkursi EPP. hurraaaa!
ja nimi EBBA on ikka täitsa eba.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!