Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
koledad eesti nimed
 
heh 03. september 2005, kl 23.32
minu meelest on Hele üks koledamaid naisenimesid.
 
y 04. september 2005, kl 15.59
arvake ära. kas AALO on mehe-või naisenimi?
 
ella 04. september 2005, kl 17.02
raamatus oli naisenimi.
 
to Esimesena meenuvad 04. september 2005, kl 17.02
Meelis on jah nilbe mees!! Raudselt kohe!
 
Mesi_Lane 17. jaanuar 2014, kl 17.58
Inimene keda mina tohutult vihkan oli Rene. Mis oli ss muidugi kõige koledam nimi ss. Tean nüüd 2 Rene, kes on koige armsamad ja heasüdamlikumad maailmas, alguses suhtusin nendesse muidugi tohutu eelarvamusega
 
17. jaanuar 2014, kl 18.06
Halvasti häälduvad nimed tekitavad füüsilist raskust suu lihastele ja kirjutada ja lugeda on neid mõttetut tööd nõudev.
 
vohhe 17. jaanuar 2014, kl 18.15
kõige koledam nimi on Tiiu-Lembit selline liitnimi.
 
jõhker vaal 17. jaanuar 2014, kl 18.53
Ülger - just lugesin teleekraanilt mingi saate sabas ja mõtlesin, et no issakene küll... Ja Kaupo, ise ka ei tea miks, sest viimati tundsin ühte Kaupot 5-aastasena. Jube memmekas oli. Ja no Mauno muidugi.
 
Drusilla 18. jaanuar 2014, kl 18.17
Minule ei meeldi ühesilbilised, näit Peep, Reet, Siim, Mikk, Ott, mis kõlavad nagu puuks, prööt, rööts, karuott, seenemikk, ega Liisu, Triinu, Timmu, mis on nagu noku, tussu, pepu.
 
p 18. jaanuar 2014, kl 20.57
Naisele nimeks Krõõt? Aaahhhg!
 
Krõõt 18. jaanuar 2014, kl 21.04
Rein on selline nõder ja kulunud nimi.
 
leea 18. jaanuar 2014, kl 21.05
Mulle meeldivad ühesilbilised nimed eriti.
Udo on mu meelest alati kole nimi olnud.
Ja "peenikesi" võõrtähtedega nimesid kohates mõtlen alati, miks vanemad oma lapsi eluajaks karistavad, et need peavad oma nimesid tähthaaval ütlema,kui vaja kuskil nime kirja panna.
 
p 18. jaanuar 2014, kl 21.24
Rein on lühend üle maailma levinud Reinholdist või kümnetest muudest Rein tüvega põhiliselt meeste nimedest. Germaani päritolu tüvi rein on tuletatud sõnast ragin mis tähendab nõustajat, kaitsjat. Rein on ka naistele antud nimi. Nimest on olemas mitmed variandid erinevates keeltes. Venemaal on Reinu venepärane variant naistele antav Raina. Taanimaal aga on varinat Rien.
Mis tüvest on aga Krõõt? Ei taha mõeldagi!
 
juku 18. jaanuar 2014, kl 21.28
Mina tean vaid topakaid Rein nimelisi mehi ja no aisalt, kõik Reinud nagu oleksidki imelikud. Piret nimi on ka just nende nimekandjate endi poolt täiesti kohutavaks muutunud, sest kõik need Piretid on valelikud ja rahaahned ja valmis varastama.
 
noku 18. jaanuar 2014, kl 21.29
rein ilma lõputa on nagu mees ilma nokuta.
 
p to noku 18. jaanuar 2014, kl 23.27
Sulle on küll õnnetu ja kole nimi antud. Minu suguelundit nimetati lapsepõlves nokuks.
 
hahahhh 19. jaanuar 2014, kl 11.43
Nooh kas on kõik lihtsad eesti nimed läbi sõimatud??? Soodustame sellega neid Kevineid, Sandraid ja õudusi, mis praegu seal top kümnes.
 
Tuutu 19. jaanuar 2014, kl 11.52
Mulle on vanusega just need lihtsad ja vanemad eesti nimed meeldima hakanud. Praegu sündivad lapsed on enamus koleda nimega. Isegi mu välismaalastest tuttavad naervad eesti laste nimesid kuuldes. Et miks te eesti nimesid ei kasuta. Sebastianid, Mathiased, Emmad... kuskilt filmist nähtud ja võetud. Valitakse puht kõla ja võõrapärasuse pärast, mida teistes riikides ei tehta. Lapsele valitakse nimi tähenduse, esivanemate järgi ja omast kultuuriruumist.
 
liisu 19. jaanuar 2014, kl 11.59
:))))
Sa drusilla oled ikka jumalast andekas kuju. Naersin nii, et püksid märjad :))))
 
Murzipyla 19. jaanuar 2014, kl 12.03
Mulle meeldib kui eesnimi on kooskõlas perenimega ja tugeva eesti maitsega. Priscilla Kuusepuu??? Marcus Rebane? Nagu määriks pasteeti šokolaadile. Need ei sobi kokku. Miks eestlane oma rahvust häbeneb ja lapse võõra nime tahab peidab? Super hea tunne kuskil välismaal teine eestlane ära tunda nime järgi. Vaatad, et haiglas töötab keegi doktor Jaan Juurikas. Võid oma mütsi ära süüa, et räägib eesti keeles.
 
:)))))))))))))))))))))) 19. jaanuar 2014, kl 12.15
Ei ole koledat nime. Palju sõltub perekonnanimest. Udo mulle niisama eriti ei meeldi. Aga näiteks Uudo Uudelepp on väga hea kombinatsioon. Nagu ka Mait Malmsten.
Ah üldse kõvad pirtspekid siia kokku sattunud. Venelastel läbi aegade ühed ja samad nimed. Eestlastel käivad mingid nimede moevoolud.

Praegune trend on, et vanu eesti nimed eelistavad haritumad vanemad. Mida totum lapsevanem, seda peenem nimi. Vaadake ise. Noored, kes olümpiaadidel, võistlustel silma paistavad on ikka Juhanid, Jaanid, Karlid, Marid, Kadrid jne. Lapse nime järgi võib juba tema geneetilist pagasit aimata. Midagi head pole oodata tütarlapsest nimega Cütheetyka või posist nimega Cevin-Marcus.
 
erikooli õpetaja 19. jaanuar 2014, kl 12.46
kõige enam on meie koolis Kevineid ja peab ütlema, nad on keskmisest rumalamad ja halvema käitumisega.

Kui panete lapsele Kevin nimeks, märgistate ta eluks ajaks lollusegeeniga :)
 
ka koledad 19. jaanuar 2014, kl 12.47
Reet, Peep, Jaak, Krõõt, Maimu, Sirje, Madli.....
 
ei saa aru 19. jaanuar 2014, kl 12.48
mis nõme teema; maitsed on erinevad, ütles varblane ja nokkis rahulikult s-ta edasi:) nimi on nimi, võtke seda nii nagu on; kui inimisel on nö ilus nimi, aga ise on viimane tropp, on see parem variant?
 
Kenno-Kaur 19. jaanuar 2014, kl 13.13
liitnimed on debiilsed!
 
Laivi Tuvahe 19. jaanuar 2014, kl 13.30
Minul on Eesti kauneim nimi.
 
See kole Reet 19. jaanuar 2014, kl 13.36
Mulle ei meeldi Epp, Ebe, Aet(!!), Helmut, Klaara.
 
Ilus kõla 19. jaanuar 2014, kl 13.39
Mulle on alati meeldinud nimi Pelle Vellevoog (ETV-st) :-)
 
naljakas teema 19. jaanuar 2014, kl 13.47
Igasuguseid nimesid igast ajastust on siit läbi käinud... aga võiks teha teistpidi, nii, et panete kirja meeldivaid ja lõbusaid nimesid, tujurikkumise asemel. Jutujätkuks- ma ei tea, mis see on, aga eelpoolnimetatud Eppusid on minu tuttavate hulgas kaks ja mõlemad on nii toredad sõbralikud inimesed. Ja veel tean vähemalt 5 Reeta, tegusamaid ja tublimaid ja ettevõtlikumaid naisi teisi ei tunnegi isiklikult, mingi eriti hea auraga nimi vist.
Kunagi tundsin põgusalt üht naist, kes nägi välja kõike muud kui kaunitar ja ta nimi oli Ädu, mul oli temast isegi natuke kahju sellise õudse nime pärast, aga temagi oli väga meeldiva iseloomuga ja igatepidi tubli.
Nõustuda saan sellega, et imelikud kirjavigadega võõrnimed on tõeliselt koledad ja parem oleks, kui selliseid oma lastele ei pandaks.
 
Huviline 19. jaanuar 2014, kl 13.53
Sellest teemast võib järeldada, et palju määrab nime puhul ikkagi see, kas me tunneme sellenimelist inimest ja millise mulje ta meile jätnud.

Mina imestan pigem ikkagi nende inimeste üle, kes panevad lapsele sellise nime, mida ta ise kirjutada ei oska ja mille üle küsivad kõik ülejäänud, et oot- mitu igrekit ja iksi. Merilin iseenesest on ilus, aga Merylin või Merilyn on natuke jabur.
Samamoodi olen mina ka märganud tendentsi, et enamik Kevineid on väikese ajumahuga, aga loomulikult 100% üldistada ei saa.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!