Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Varia
kadaka kolumn
 
kadakajupp 19. november 2014, kl 20.43
mina isennast ei liba ja tegelikult teen põhimõtteliselt kõik postitused oma registreeritud kasutajanimega.

aga sopp, oli sul ka muud asja või?
 
sopp 19. november 2014, kl 20.50
 
kadakajupp 19. november 2014, kl 21.16
ja see oleks siinse teema kontekstis?
 
sopp 19. november 2014, kl 21.18
oli. enam ei ole.

nu i duura
 
Täitsa Bond 19. november 2014, kl 22.30
Kas supp saab siis keppi lõpuks või ei saa?
 
sid 19. november 2014, kl 22.47
supp on nii möku, et isegi meeleheitel vanatüdrukut ei suuda ära rääkida
 
kadakajupp 20. november 2014, kl 09.02
vat ma pole meeleheitel ja vanatüdrukuks ka ennast ei pea :).
 
Endine püsikas, 20. november 2014, kl 09.54
Algaja kolumnistina lisan teemasse siis ühe peast läbijooksnud mõtte, mis täna hommikul enne ärkamist korraks silmalauge kõditas ja sõrmekarvad kihelema pani, mitte et mõte iseenesest intrigeeriv oleks, selline, sajanditevanune, end tõestanud ja kogemuste ja läbielamiste baasil loodud kuvand naise ühiskondlikust positsioonist, rollist ja tavadest lähtuv, semiootiliselt kandev tekst, ja kõlab see alljärgnevalt (mitte et see midagi tähendaks või kuidagi kajastaks postitaja shovinistlikku ja patriarhaalset maailmavaadet..):

* parem aus hoor kui mõttetu nunn,

tänan tähelepanu eest..
 
tähelepanelik eelmisele 20. november 2014, kl 10.11
kumb sinu naine on?
 
:) 20. november 2014, kl 10.25
Ääremärkus: Endine püsikas, on endine Hülgehall kuub :)
 
kadakajupp 20. november 2014, kl 10.33
hmm, minu maailmavaade mahutab enam võimalusi, kui need kaks äärmust, aga tänan arvamusavalduse eest.
pole küll ise end siin kummakski neist variantidest tituleerinud.

oled sa muide märganud, et soorollid tänases ühiskonnas hägustuma ja muutuma kipuvad?
*ilma varjatud tagamõtteta küsimus.
 
:P 20. november 2014, kl 10.41
:) Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ääremärkus: Endine püsikas, on endine Hülgehall ku
> ub :)


aitäh, et sa ütlesid, me poleks muidu teadnudki.:P
 
Endine püsikas, 20. november 2014, kl 11.19
Jah, olen märganud..ei rõõmusta selle üle, aga samas ei võta seda kui paratamatust, lääne ühiskond/tsivilisatsioon on lihtsalt jõudnud teatavasse kliinilise surma eelsesse seisundisse, soorollide hägustumine on üks jõulisemaid tundemärke, sest soorollide muutus pärsib tugevalt traditsioonilise perekonna aluseid..
 
kadakajupp 20. november 2014, kl 11.34
just - seega ei oma mõisted hoor/nunn enam seda semiootilist tähendust, mis varem. mõisted devalveeruvad koos inimliku moraaliga. mina oma suures egotsentrismis ei muretse traditsioonide ega perekondade pärast - ma pean hoopis kindlustuse arvet hakkama tasuma :).

ahjaa...õhtumaade allakäigust, aga mis hommikumaades toimub?
 
Endine püsikas, 20. november 2014, kl 12.08
Olen siiski endine, sestap väga pikka dialoogi pidama ei hakkaks, ütlen lihtsalt, väärtushinnangud saavad alguse meis endis ja vastavalt sellele, kuidas seda toetab ühiskond, on need väärtused kas tugevamad või nõrgemad,
semiootiline tähendus on nagu kivi müüris - oleneb milline müür ise on, kas tugev toimiv linnus või lagunev varemehunnik võssakasvanud mäel, kivi jääb ikka samaks kiviks, aga taust muutub, aja jooksul..
 
aplaus 20. november 2014, kl 12.48
ja tagasi ta ongi(hüljes), sest kuld (naine) kaotas hiilguse ja nüüd peame meie jälle kannatama ja neid targutusi kuulama, on naised ma ütlen, ei oska teda taltsutada, ikka pääseb vabaks. kadakajupp, see mees on sinu tööpõld, hakka pihta.
 
endine hull 20. november 2014, kl 12.54
Pean vajalikuks toonitada, et enam pole hull, nüüd olen kõikidest hulludest parem ja pònevam!
 
doktor 20. november 2014, kl 12.59
endine hull Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Pean vajalikuks toonitada, et enam pole hull, nüüd
> olen kõikidest hulludest parem ja pònevam!

Täielikku tervenemist pole märgata. Võta rohtu edasi. Ta ei otsi head ega põnevat, vaid endasugust, kui seda mõtlesid, seega sina oled ikka ilma.
 
kadakajupp 20. november 2014, kl 13.12
millega ma pihta hakkan, demagoogiliste targutustega ma juba tegelen ja muust pole huvitatud?

endine - tõsi, terviku osadeks lahutamine ei muuda üksikut detaili ehk mateeriat, aga märgilise tähendusega asju ilmselgelt muudab. see metafooriline müür on ju väärtustest laotud ning nende muutudes ei jää miski päriselt samaks.
 
päevapäike 20. november 2014, kl 13.22
Mis kasu on väärtuste müürist? Kui su auväärses töökohas on üks palgapäev kuus, kuid koduse pika laua taga on lugematu arv pärani suid iga päev...
 
küla filosoof 20. november 2014, kl 13.25
Kas ooravat puu otsas, kaks ooravat puu all
kaks ooravat puu taga, kaks ooravat ei maga..
 
Endine püsikas, 20. november 2014, kl 13.29
Ei ole ma tagasi, lihtsalt vahel viskan paar sõna, kuna ikkagi avalik-õiguslik ruum ja tahan kodanikuühiskonna väärika liikmena end pildil hoida,
aga demagoogiast siiski hoiduks, vaid oma arvamus, meeldigu või mitte..
ja siin ei ole taltsutajaid, sry...
 
kadakajupp 20. november 2014, kl 13.31
majanduslik toimetulek ja väärtushinnangud ei pea tingimata ühes lauses koos esinema.
 
päevapäike 20. november 2014, kl 13.46
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> majanduslik toimetulek ja väärtushinnangud ei pea
> tingimata ühes lauses koos esinema.

...ei esinegi. Vaid on.
 
kadakajupp 20. november 2014, kl 13.52
et siis madalam sissetulek tingib madalama moraali näiteks? see seos võib esineda, aga nende kahe näitaja vaheline korrelatsioon ei näitaks midagi, on veel hulk põhjuslikke seoseid.
 
Endine püsikas, 20. november 2014, kl 13.56
Head müüriladujad üldiselt leiva pärast muretsema ei pea..
 
päevapäike 20. november 2014, kl 14.03
Endine püsikas, Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Head müüriladujad üldiselt leiva pärast muretsema
> ei pea..

Tänan, see teadmine oligi tänasest veel puudu...
 
kadakajupp 20. november 2014, kl 14.06
päike - mis sul siis juhtus, lihtsalt s.itt päev või?
 
Endine püsikas, 20. november 2014, kl 14.49
Tean, et tõde on valus aga üldiselt ongi elus nii, et hästi läheb kas sinul, või siis kellelgi teisel..
 
kadakajupp 20. november 2014, kl 15.04
päike läks vist looja või ei taha vastata.

endine - no pole nii must-valge, mul läheb hästi (enda jaoks) ja tean ka teisi, kes saaksid sama öelda. kui viriseda tahaksin, siis leiaksin pika nimekirja jagu materjali, aga asi on pigem suhtumises - kas klaas on pooltühi või pooltäis.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!