Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
Küll meie Eesti Vabariik muutuv üsna varsti selliseks
 
Manka 26. detsember 2007, kl 14.17
hh, tõmba nüüd hinge ka natuke :P
 
cocci 26. detsember 2007, kl 14.19
Muig, kaunist päeva jätku!
 
hh 26. detsember 2007, kl 14.20
Volli
Vaevalt, et see koolikaaslane mina olen. Kuigi minagi pole mitte keegi.. isegi mitte tutvuja siin.
Ja nagu ma ennist ütlesin, ei häiri mind, kui siin naised tutvuvad teistega, olgu selleks Volli, Volodja või Waldemar.

Pead seda üleolevuseks?
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 14.23
hh,

pelmeeniks võivad naised ju mehi kutsuda, aga kindlasti on siin toonis ja suhtumises vahe sees. on kindlasti neid, kes seda vihaga teevad, aga ka neid, kes sõbralikult, tögamisi...

Tood põhjuseks majandduslikud muutused. Jah, aga mitte sellest vaatavinklist, mis sina.
Selge see, et naine saab ka üksi hakkama, aga ikka tahaks enda kõrvale kedagi, kes raskel hetkel toeks on ja niisama, muidu aitaks.
aga vot seda viimast - tuge nimelt, saab naine mehelt järjest vähem. selle toe järgi minnaksegi välismaale, eesti mees aga ootab, et teda ennast poputatakse.

siiski tahaks pühapäevahommikul mehega koos köögis kokata, kodu koristada koos jne. meil aga on välja kujunenud nii, et naised rabavad kõigi eest ja mehed lösutavad diivanil.
võibolla on naised ise süüdi, et on omal ajal meestele öelnud, et saan ise hakkama ja ära sega...

tähendab siis, majanduslikud muutused küll, aga...naine ja mees käivad tööl võrdselt, üsna aus oleks ka kodutööd võrdselt jagada:)
 
hh 26. detsember 2007, kl 14.28
muig
Vaada kui imelik, et sind paneb muigama isikute egalitaarsus. Kui inime ütleb avalikult, et ta ei ole sinust halvem siis sina pead seda automaatselt sinu halvustamiseks.

Kuigi jah. eks kindlasti sinagi tead seda vana juttu, et kui inime tõstab kellegi pjedestaalile, siis ta kummardab teda, sest too on temast kõrgem, aga ahv võib kah kõrgemale ronida ja mida kõrgemale ta ronib, seda kaugemale tema punane tagumik paistab..

Ma ei pea sind autoriteediks ega arvamusliidriks, sest pole sinult kuulnud ühtki arukat sõnavõttu, mis mu väiteid ümber lükkaks, näen vaid punast laiku.
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 14.32
hh,

oi, sa paned mind vahel naerma:DD
 
Volli 26. detsember 2007, kl 14.32
selge....hh peab ennast arvamusliidriks....jälle sain targemaks:D
ei tea kas olen paljust tarkusest ilma jäänud et pole delfi arvamusliidrit varem lugenud...............
 
ekm 26. detsember 2007, kl 14.33
kiisumiisu

...eesti mees aga ootab, et teda ennast poputatakse.
...

Kas isiklikud kogemused või üldsuse arvamus?
Oleme siiski erinevad, kes vajab poputamist, kes mitte ja ei olene see rahvusest.
 
hh 26. detsember 2007, kl 14.40
kiisumiisu
Mäletad vilmi "siin me oleme" ja juttu, mida Kalkun Abelile rääkis, kui too naise stringe kuivama pani?
Vaat selline jutt ja suhtumine pole mitte ainult eesti meestele omane, vaid ka väljamaalastele. Ainus erinevus, et nemad on elanud tingimustes, kus meie viimased kümmekond aastat, juba pool sajandit ja tasapisi harjunud sellega.
Väga palju on meil üksikult elavaid meha, kes saavad hakkama nii tubade koristamise, pesu pesemise kui ka pühapäevahommikuse söögitegemisega ja seda mitte ainult abitöölise, vaid kõige kõrgemal- otsustaja ja täideviija tasandil.
Kui palju aga jäetakse kodustes töödes mehele seda otsustamisõigust? Sa õtled, et täna on pesupäev ja aamen ja mees, kui ta ei taha olla pelmeen, peab seda su otsust aktsepteerima. Kui aga mees tuleb ühtul töölt koju ja tal on kinopiletid tunni pärast algavale seansile, kas sa suhtud sellesse sama õnnelikult, nagu ootad mehelt, et tema sinu ideedesse suhtuks?

Ära nüüd võta seda isiklikult, vaid mõtle natuke laiemalt jõidele peredele, keda sa tead ja siis ütle, et see pole nii.
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 14.46
ekm,

mina näiteks ootan mehelt omaalgatust, mitte seda, et ma peaksin igal pool tal järgi käima ja näpuga näitama.
tuttavaid vaadates on enamvähem 50/50, on neid mehi, kes üliväga tublid ja neid, kes naisel end rahumeeli poputada lasevad.

jah, ilmselt ei sõltu see rahvusest, ennist kirjutasin, et need testitulemused, mis saab neist itaalia meestest, kes praegu eesti naisega abielluvad, on veel tulemata, seda saame nähe 20 aasta pärast:)
 
hh 26. detsember 2007, kl 14.50
mina näiteks ootan mehelt omaalgatust, mitte seda, et ma peaksin igal pool tal järgi käima ja näpuga näitama.

-----

Tuli meelde kunagine väljavõte ühe lapse kirjandist.
Meie isa armastab puhtust ja korda, seepärast pühib ta kogu prahi vaiba alla.

No ei lepi naised mehe omaalgatusega kui see ei vasta kriipsupealt naise tahtmisele :)
 
cocci 26. detsember 2007, kl 14.52
Lisaksin kiisumiisu jutule - teotahtelisuse ja sealt tulenevalt vastutuse võtmine.
 
ekm 26. detsember 2007, kl 14.52
hh

Ära nüüd võta seda isiklikult, vaid mõtle natuke laiemalt jõidele peredele, keda sa tead ja siis ütle, et see pole nii.
--------------------

Mida mõelda? Kas sa ei arva, et tegelikult ei tea sa midagi ka tuttavate pereelust, sinu nägemus ja arvamus võib ola väga vale ja petlik. Nagu öeldakse...ela oma elu jne.

kiisumiisu

Sulle sama jutt. See 50/50 on sinu oletus.
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 14.57
hh,

paratamatult on üks juht ja teine abitööline, kui peetakse maja:)
kahte perenaist ühte kööki ei mahu:)
seda siis köögi poole pealt.
teistes majapidamise töödes peab mees olema juht:)

tean suurepäraselt, et üks kord kinnominekust keeldumine võib viia selleni, et järgmine kord enam ei kutsuta:) kindlasti peab mehe ideid samavõrra aktsepteerima, mehe seljas ratsutada ei tohi, mõlemad on inimesed.

laiemalt tuttavate peredele mõtlemine viib järjekordselt tõdemuseni, et on inimesi, kes oskavad elada ja neid, kes ei oska.

aga üksielavatest meestest...tean küll jah neid ja saavad imehästi hakkama. samas, kui nad veel abielus olid, siis oli tülide peamine põhjus just mehe laiskus ja mugavus. eks elu õpetab ja mees saab hakkama küll.
see oli puhtalt isiklikest kogemustest, igalühel on omad põhjused üksielamiseks.
 
hh 26. detsember 2007, kl 15.01
Jajaa, ekm, ma tean, et täit tõde teise abielust teab vaid tema ise, aga kui indutseeritakse ühelt poolt, siis samasigune üldistamine teise vaatenurga demoniseks on täiesti normaalne diskuteerimisvõte.
Kui üks pool ütleb, et eesti mehed on pelmeenid, siis milleks teda veenda, et pelmeenid on kõik teised eesti mehed, peale sinu?
Tema väite olemus ju sellest ei muutu :)

Aga siiski- pole ma nii raamatukoi sugugi, nagu sina paistad arvavat ja näinud igatsugu peremudeleid- ka selliseid, kus naine oigab, sest ta mees on pedant, kes tahab, et kõik tema tahtmise järgi tehtud saaks ja paneb pahaks naise iga omaalgatust.
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 15.02
ekm,

kindlasti on see minu nägemus teiste pereelust ja ega omi saladusi ei eksponeerita teistele.
lihtsalt osad pered on heal järjel, mees teenib hästi, naisel on kodu korras, miski sunnib mind oletama, et mõlemad pingutavad ühise eesmärgi nimel:)
teistel jälle asjad logisevad, raha vähe, kodu segamini...miks küll ma arvan, et igaüks tõmbab omale poolele, nagu luik, haug ja vähk?
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 15.05
hh,

see prahi vaiba alla pühkimise nali oli muidugi väga hea näide sellest, et mõnda asja peab ikka tegema selle inimese näpunäidete järgi, kes seda kvaliteetsemalt teeb, muidu lõpeb asi asjade ühest taskust teise tõstmisega:)
 
ekm 26. detsember 2007, kl 15.08
hh

Aga siiski- pole ma nii raamatukoi sugugi, nagu sina paistad arvavat ja näinud igatsugu peremudeleid- ka selliseid, kus naine oigab, sest ta mees on pedant, kes tahab, et kõik tema tahtmise järgi tehtud saaks ja paneb pahaks naise iga omaalgatust.
-------------------

Sa kuuled ainult ühe poole arvamust, mis võibolla on ainult hetke emotsioon.
Halb on palju mõjuvam silmadele...kõrvadele kui hea. Head me kahjuks ei pane tähele.
Raamatukoist ei arva ma midagi, see puhtalt oletus. Eelistan neid teadmisi, mida ei pea oletama.
 
hh 26. detsember 2007, kl 15.20
kiisumiisu

Nu näed siis, et kui mees ei ole abitööline, siis ta on pelmeen :)))

Ma lähen jälle sotsioloogide ja ajaloolaste uuringute juurde, et mitte "oma arvamustega" siin esineda.
Kuni tööstusrevolutsioonini, olid nii naiste kui ka meestetööd pidevalt korduvad.
Naised lüpsid iga päev lehmi, vaaritasid toitu, koristasid maja. Meeste tööd kordusid natuke pikema perioodi järel: kündsid, külvasid, koristasid vilja, tegid metsa... aga ikkagi olid tööd perioodilised ja neid tehti vastavalt vajadusele.

Muutus aeg, muutusid kombed ja meeste perioodilised tööd asendusid lineaarsetega: auto, korter, maja, suvila.. Ja kui ta oli selle saavutanud või saavutanud sellest tolle osa, milleks ta suuteline oli ja mida ta vajalikuks pidas, siis... ta lihtsalt pelmeenistus.

Naised vaatasid seda ja mõtsid: nooramaamees on oma töö teinud, mooramaamees võib minna.
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 15.27
hh,

meelevaldselt annab kõiki asju ju tõlgendada nii ja naa:)

mehed leiaksid ka perioodilisi töid, kui tahaksid otsida, täiesti perioodiliselt võib näiteks prügiämbrit välja viia:)
 
lolka 26. detsember 2007, kl 15.33
ja veel - mulle sina hh isiklikult meeldid; targad mehed lihtsalt on vahvad, ükskõik kasma suga nõus olen või mitte, aga vähemasti on huvitav.

ehk et, minumeelest, kuna see lineaarne tase on enamikus teatud eas meestel saavutatud, siis selleks, et vältida pelmeenistumist, oleks eesti mehel põhjust enesearenguga tegeleda - lugeda, õppida, mõtiskleda. meie aladel on iidsetest aegadest teadjamehi ja tarku olnud, äkki see olekski meie nokia (mitte ainult see, et eesti mees kiat ei osta, sest uhke peab ju välja nägema:))
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 15.36
hh,

tead, võimalik, et põhjus ongi selles perioodilisuse ja lineaarses:)

järjest rohkem taban ka end sellest mõttelt, et miks ma pesen läbi elu ühtesid mu nõusid jälle ja jälle:)
me oleme ise harjunud liigitama töid meeste töödeks ja naiste töödeks, peaksime ümber mõtlema!
miks meestele tundub, et kui nad teevad midagi perioodilist, näiteks prügiämbri välja viimine, lume koristamine, ahju kütmine, jne. siis nad teevad sellega hirmsa teene, kui aga naine koristab toad ja peseb nõud, siis on see loomulik?
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 15.37
lolka.

sa mõtled, et kui mees ongi laisk, siis vähemalt olgu temaga huvitav?
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 15.39
hh,

Nu näed siis, et kui mees ei ole abitööline, siis ta on pelmeen :)))

--------------

kas sa ise ütled ka, et perioodiliste tööde tegemine teeb mehest pelmeeni?
on see meil levinud mehelik vaatevinkel asjadele?
 
lolka 26. detsember 2007, kl 15.56
kiisumiisu

no midagi sellist, jah. et siis saab vähemalt vaielda ja maailma asju arutada, ei muutu ise ka pelmeeniks seal igapäevaste pottide-pannide keskel;

ja võibolla teaostab mees siis ka ennast kuidagi teisiti, kui diivanil pikutades...
 
ekm 26. detsember 2007, kl 15.58
lolka

Lugeda, õppida, mõtiskleda...
Jah teadmised on toredad, aga kahjuks teadmisi ei saa nimetada tarkuseks. Kui ikka endal midagi peas ei ole, siis kellegi tarkusega võib ennast ju huvitavaks teha, aga mitte midagi enamat. Kui me kõik targad oleks, küll siis maailm oleks ilus..a võibolla hoopis kole.

kiisumiisu

Paljud hädad on meie oma peakeses kinni. Kui on kujunenud mingid eelarvamused...ettekujutused, kas siis isiklikel või kellegi mõjutustel, siis kujunebki üldine pilt mehest või millest/kellest iganes ja rahulolematus on garanteeritud.
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 16.04
ekm,

selge!
hakkame võitlema pelmeenluse vastu ja eelkõige iseeneses!
et ei kasvataks oma poegadest pelmeene:)
ja et mees ütleks lahti pelmeenlusest:)
 
a 26. detsember 2007, kl 16.16
eesti naine ei taha eesti meest - a miuke naine tahab, öelge mulle?
 
ekm 26. detsember 2007, kl 16.16
kiisumiisu

Võidelda kellega/millega? Kas kellegi arvamusega? Ei leia ka seda et iseendaga peaks võitlema.
Mul näiteks suva, kui keegi mind pelmeeniks arvab.
Miks peaks kellegi rumal arvamus mulle korda minema, olen selline nagu olen ja selliseks ka jään.
 
hh 26. detsember 2007, kl 16.21
kiisumiisu

Meelevaldsusest on asi kaugel. Kui mingi teooria seletab tegelikkust, siis ei saa seda meelevaldseks pidada. Mis tähendab perioodiline töö? See pole muud kui igapäevavajaduste rahuldamine.
Kui ma kevadel ei külva, siis pole mul sügisel midagi lõigata ja talvel pean ma käppa imema.
Mitte mingit arengut, mitte mingit lineaarsust ja kuna loodusele on omane perioodilisus ja inime on looduse osa, siis on selline wärk inimesele loomuomane.
Teine asi on lineaarsus: täna elada paremini kui eile ja homme paremini kui täna. See pole loomuomane, vaid pigem õpitud käitumisviis ja oi kui raskelt omandatud.
Esimesed töösturid nägid ränka vaeva, et töölistele sisendada, et nad peavad tegema tööd nii kaua ja palju, kui peremehel vaja ja muudmoodi nad oma tahtmist ei saavutanud kui suure hulga järelvaatajate abil.
Vanasõna "mõisa köis, las lohiseb" pole mitte ainult eesti pelmeenide maailmavaate väljendus.

Aga noh, aega läks ja asja sai ning nüüd on see lineaarne mõtlemine üldlevinud... Kuid nagu elus ikka, selleks et midagi uut teha, on vaja vana ära lõhkuda ja lineaarsus asendas perioodilisuse, kohustas meest tegelema kumulatiivsete väärtustega... Vaada kui tavaline kasvõi siingi: kui mehel pole maja, autot, seda teist ja kolmandat, siis ta ei olegi mees, aga naised tunnistavad päris ausalt ja avameelselt, et neile ei meeldi ja nad ei oska süüa teha ning see on normaalne.
Aga jäägu see väike kõrvalepõige.

Kuid miks mees osutab teene, kui ta ahju kütab, aga ei pea sama asja mingiks kangelasteoks kui seda üksi elades teeb?
Kas siin ei ole põhjus naistes endis, kes sellised asjad mehe jaoks "mõisa köieks" muutnud on? Need asjad on võõrad, sest: "mõnda asja peab ikka tegema selle inimese näpunäidete järgi, kes seda kvaliteetsemalt teeb".
Ja siin ei aita mingi töö ümbernimetamine naistetööst meestetööks.

Aga üldiselt.. mul läks kõht tühjaks, lähen kartuleid koorima(nagu oskan), neid keetma(nagu oskan) ja sööma ise omakeedetud pudru.. ja kuni keegi mind ei õpeta ega sunni(peale enda kõhu), pole kartulikeetmine minu jaoks naiste töö.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!