Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
Millal on kasulik dekreeti minna?
 
ametnik 28. veebruar 2012, kl 21.57
Jah, vastavalt Töölepingu seadusele on rasedal õigus nõuda oma puhkust VAHETULT enne rsp-le(dekreeti) jäämist

st
esitad tööandjale AVALDUSE, et soovin puhkust ...kuni..., vastavalt TLS soovin puhkust vahetult enne rasedus-sünnituspuhkusele jäämist.

Liidad kogu 2012 a puhkuse (sest sa töötad + oled dekreedis kogu aasta, dekreet kui töövõimetus annab puhkust võrdselt töötamisega) + saamata 2011.a puhkuse
 
inger 29. veebruar 2012, kl 09.44
mis paragrahv ütleb seda, et dekreedi eest saab ka puhkust?
dekreeti tahan jääda augustis, laps sünnib okt, ja dekreet lõppeb dets. kuid tööandja väidab, et puhkust saan ainult jaan-juuni. kuna juulis olen puhkusel ja augustist jään dekreeti
 
krissu 29. veebruar 2012, kl 15.45
Tere!

Olen 2011. aastal saanud sots maksuga maksustatud töötasu kolmelt tööandjalt. Haigekassas olen kindlustatud põhitöökoha kaudu. Märtsis jään dekreetpuhkusele.
Kas minu rsp rahasid arvestatakse kogu 2011.a. sotsmaksustatud tulu pealt?
 
ametnik 01. märts 2012, kl 15.37
Jah, nii rsp eest sünnitushüvitis kui ka edaspidi VH arvutatakse Maksameti andmeid kasutades
st
arvesse läheb kogu sotsmaksustatud töine tulu, hoolimata sellest, mitmelt töökohalt see teeniti.
 
krissu 02. märts 2012, kl 16.06
Tänan vastuse eest!

Küsimus kerkis lihtsalt sellega, et paralleelselt mitut töökohta omavana peavad inimesed tavaliselt haigusperioodil viima mitu haiguslehte (nn duplikaadid)
Või lihtsalt puudumise kinnituseks?
 
Juuli ema =) 03. märts 2012, kl 15.04
Tere Mul selline küsimus kas olen öieti aru saandu.
Mul tähtaeg on 20 juuli 2012 kui ma tahan dekreeti minna siis on soovitav minna kuu enne tähtaega.Või ei ole sellel erilist vahet.Ja kas tulevast emapalka hakkan saama eelmise aasta keskmise järgi või siis jooksva aasta keskmise järgi.
 
Ka küsimus ametnikule 04. märts 2012, kl 12.17
Tööle asumise kuupäev märts 2008
Puhkust 28 päeva.

Sünnitustähtaeg 22.02.2012.
Soov minna rasedus- ja sünnituspuhkusele (dekreet) 70 päeva enne tähtaega. See peaks olema u. alates 15.07.2012 kuni 30.11.2012 (140päeva)

2011 aastal puhkasin 28 päeva. Küsimus järgmine:
Kas ja mitu päeva on mul õigus puhkust enne dekreeti välja võtta, ilma, et ma nö. tööandjale võlgu ei jää ?
1. kui nt. tööle tagasi ei lähe ?
2. või jään teise lapse ootele (laste vanusevahe alla 2, 5 aasta)?

Et kuidas siis on, kas mul on õigus puhkus 2012 aastal välja võtta kuni selle ajani, mil lähen dekreeti ehk jaanuarist juulini (umbes 6,5 kuu eest) või ikkagi õigus välja võtta kuni dekreedi lõpuni, ehk jaanuarist novembrini, see on umbes 10 kuu eest. Ja kuidas ja kas mõjutab haiguslehel olemine 2011 aastal või 2012 seda puhkusepäevade arvu?

Loodan, et minu küsimused liiga rumalad ei ole ja oskate vastust anda :) Aitäh!
 
Ka küsimus ametnikule 04. märts 2012, kl 12.19
PARANDUS EELNEVALE KIRJALE! Sünnitustähtaeg 22.09.2012 ikka :)
 
ametnik 04. märts 2012, kl 18.24
krissu-
kõigisse töökohtadesse nii sünnituslehed (vahel on see ülioluline, et Haigekassasse jõuaks mõlema töökoha oma- näiteks kui eelmise aasta keskmine puudub või väike, alla miinimumpalga, siis on oluline, kas MÕNELGII kohal on põhipalk vähemalt miinimum)+ muidugi kinnituseks, miks töölt puudud
ja
kõigissele kohtadesse teed ka lhp avalduse, kui töötamist kohe dekreedi järel ei jätka.

juuli ema-

KASULIK on jääda 30p enne tähtaega(kui just tervis ei sunni varem jääma):
*mida hiljem jääd, seda kauem saad ju palka, enne kui algab dekreet
**mida rutem laps pärast dekreedi algust laps sünnib, seda vanem on ta dekreedi lõppedes=VH alguseks
***st seda vanem on laps VH lõppedes

VH on A L A T I eelmise kalendriaasta alusel, vaadatune VH-le õiguse tekke momendist(VH-le tekib töötajal õigus dekreedi lõpust, töötul lapse sünnist).
Sinu puhul lõpeb dekreet 2012, seega VH on 2011.a alusel.
 
ametnik 04. märts 2012, kl 18.41
Tööle asumise kuupäev märts 2008
Puhkust 28 päeva.

Sünnitustähtaeg 22.09.2012.
Soov minna rasedus- ja sünnituspuhkusele (dekreet) 70 päeva enne tähtaega.
MIKS?
Kasulikum on minna võimalikult hilja st kas alles 30p enne tähtaega või, kui sulle on oluline saada VH kindlasti 2011.a alusel(st, et dekreet lõpeks hiljemalt 30.12), siis minna 13.august e 40p enne tähtaega

Sünnituse tähtajaga 22.september on 13.august igati sobiv minna.

Kui lähed juba 70p enne tähtaega st 14.juuli, lõpeb dekreet 30.november



2011 aastal puhkasin 28 päeva. Küsimus järgmine:
Kas ja mitu päeva on mul õigus puhkust enne dekreeti välja võtta, ilma, et ma nö. tööandjale võlgu ei jää ?

ÕIGUS on võtta kogu 2012.a puhkus
aga,
et mitte ette puhata st puhkusejääk nulli saada
tohib puhata
perioodi eest 1.jaanuar 2012 kuni dekreedi lõpp 2012
a) kui ikka mingil põhjusel jääd kindlaks minekule 70p enne, saad puhkust 11 kuu eest
st
11 x 2, 33= 26 puhkusepäeva

kui lähed, nagu soovitasin, alles 40p enne, siis kõik 28p

Ja kui lähed alles 40p enne tähtaega, saad 1 kuu palka kauem ka ning lapski on VH lõppedes 1 k vanem.

Aga valik on sinu:
minnes dekreeti juulis teenid välja 2012.a eest 26 puhkusepäeva,
minnes augustis või hiljem, 28p


1. kui nt. tööle tagasi ei lähe ?

siis, olles puhanud 26(või 28p) oled saanud kõik ettenähtu, lõpparvega kasutamata puhkuse komp. ei saa ja samuti tööandjale midagi tagastama ei pea

2. või jään teise lapse ootele (laste vanusevahe alla 2, 5 aasta)?
siis oleneb, kas katkestad lhop ja võtad dekreedi, kui võtad dekreedi, teenid selle eest uuesti lisaks 11 puhkusepäeva

Et kuidas siis on, kas mul on õigus puhkus 2012 aastal välja võtta kuni selle ajani, mil lähen dekreeti ehk jaanuarist juulini (umbes 6,5 kuu eest) või ikkagi õigus välja võtta kuni dekreedi lõpuni, ehk jaanuarist novembrini, see on umbes 10 kuu eest. Ja kuidas ja kas mõjutab haiguslehel olemine 2011 aastal või 2012 seda puhkusepäevade arvu?


Võtta on õigus
LOOMULIKULT KOGU PUHKUS ja mõistlik on võtta dekreedi lõpuni !
Haiguslehel olek ei mõjuta(ei vähenda) puhkust mitte kuidagi st töövõimetusperiood(haigusleht, sünnitusleht e nn dekreet kui TÖÖVÕIMETUSPERIOOD annab puhkust võrdselt töötamisega e jääb tööaasta arvestusse).

küsi
 
ametnikule 06. märts 2012, kl 08.21
Aitäh ! Asi on nüüd selgeb :)
 
odi 07. märts 2012, kl 19.20
Kuidas selle dekreediga on ja kõige muuga? Mul on pandus tähtaeg 15-21juuli. Kui ma lähen 30p enne tähtaega dekreeti, siis mu dekreet kestab 140p ja pärast seda hakkan saama emapalka? Niikaua on mul ainult dekreedirahad + siis mõned toetused? Et emapalka ei saa kuni lapse 18 kuuseks saamiseni vaid 18 kuud pärast dekreedi lõppu? Ja kui lähen 30p ennem tähaega, siis kuidas ma selle kuupäeva võtan kui mul pole nagu konkreetset kuupäeva? Keegi ütles, et dekreet on 70p enne tähtaega (aga ise saab valida vahemiskus 70-30p) ja 70 päeva pärast sünnitust ja emapalka hakkan saama sünnitusest.
 
ametnik 08. märts 2012, kl 09.25
Jah,

dekreeti peab minema hiljemalt 30 p enne sünnituse tähtaega(tähtaeg ise siis 31.päev).

Jah, KORRAGA saad 140 p e 4,6 k keskmise ulatuses sünnitushüvitise(dekreediraha) ja viimane palk ju ka.

Järgmine raha st VH tuleb 5-5,5 k pärast.

Jah, VH algab dekreedi lõpust ja VH makstakse n ö tagantjärele st kuu algul(8.-9.) eelmise kuu eest.

Vahepeal saad riikliku sünnitoetuse 320, igakuiselt lapsetoetust 19,18 alates sünnist(I kuu päeva täpsusega) ja KOV(linna/valla) sünnitoetuse.

EI, VH ei saa ei lapse 18k saamiseni ega 18k, kui oled dekreedis.
Töötu saab lapse sünnist lapse 18k saamiseni.

Sina saad 435p e 14,4 k, sest oled saanud 140 p e 4,6 k dekreeti. 140p dekreeti +435p VH=575p e 19k riigilt.


70p varem pole loomulikult mõtet minna:
saad vähem enne palka,
teenid 2012 eest vähem puhkust,
laps on VH lõppedes noorem
st
rahas ja turvalises kodusolekus kaotad.

Minnes 70p enne, jääb pärast sünnitust 70p dekreeti +435p VH, laps VH lõppedes 1a4k.
Minnes 30 p enne jääb pärast 110p, laps VH lõppedes 1a6k.

Jah, VÕIMALUS on minna vahemikus 70 kuni 30p enne st valid, kas 30, 31, 32...69 või 70p enne.

Ja ei jagata 70p enne ja 70 pärast. Kui jääd alles 30p enne tähtaega, jääb pärast hoopis 110p.
Ei, veelkord, VH algab dekreedi lõpust, mitte sünnitusest.


SÜNNITUSE KUUPÄEVA st TÄHTAJA täpsustab arst. Rahu.

Kuskil mai lõpus ta täpsustab, kas on 15., 16., 17., ...21.juuli.

Küsi üle ja ütle ka, et soovid dekreeti minna 30p enne tähtaega. Arst on kohustatud muidu teatama ka nn I võimaluse (st kõige varase,ma võimaluse minna).
 
Eve 09. märts 2012, kl 00.12
Minul selline küsimus, et kuna olen haiguslehel (haigestumine raseduse ajal). Kas siis on kohustus minna 70päeva ennem tähtaega dekreeti. Isegi helistasin Haigekassasse ja sealt öeldi, et ainult nendel on kohustus 70päeva ennem minna kelle töötingimusi on kergendatud? On see ikka nii?
 
mila 09. märts 2012, kl 10.32
kuidas on linnalt või vallalt toetuse saamisega? kui üks on tallinna sissekirjutatud ja teine maale. kas siis saab kumbki pool sellest mis on muidu ettenähtud või saab ainult see vanem kuhu laps sissekirjutatakse?
 
ametnik 09. märts 2012, kl 13.33
Eve-
kui rasedale on väljastatud töövõimetusleht "üleviimine kergemale tööle", tuleb rsp-le(dekreeti) jääda I võimalusel st 70p enne tähtaega, valida ei saa.
Pole oluline, kas see kergem töö leiti või olidki kodus.

Kui rase on lihtsalt OLNUD HAIGE raseduse ajal, siis mingit kohustust minna juba 70p varem EI OLE, ise valid, millal
st
"haigestumine raseduse ajal" töövõimetusleht ei sea piiranguid dekreedi algusele, mine 30, 31, 32...69 või 70 p enne tähtaega, nagu soovid.
 
ametnik 09. märts 2012, kl 13.40
mila-

kui II vanem enne lapse sündi end Tallinnasse ei registreeri, siis Tallinna toetust EI SAAGI
Tallinna toetuse saamiseks:
*lapse mõlemad vanemad enne lapse sündi Tallinna registris
**üks vanematest VÄHEMALT aasta enne sündi
***rasedana I visiit arstile enne 12.nädalat
ja
et saada toetuse II osa(lapse 1a saamisel)
peavad mõlemad vanemad + laps endiselt olema Tallinna registris.

Kui üks teist on Tallinnas vähemalt aasta juba ja laps veel sündimata soovitan II ka Tallinna registreerida,
eriti kui soovite edaspidi Tallinna lasteaiakohta, koolikohta+ranitsatoetust jne.


"Maal" on kindlasti kindlad tingimused, vastamiseks, kas sealt üldse saab, pean teadma konkreetse OV (linna või valla) nime.


Reeglina antakse emale, kes on nende registris (erand on N Tartu kus piisab ka isa registrisolekust, mõni veel)+ nõutakse ka lapse sinna registreerimist.

Varianti, et saab pool siit ja pool mujalt EI OLE.
ÜKS LAPS=ÜHE KOV SÜNNITOETUS


Riikliku sünnitoetuse saate muidugi ka.
 
lii3 12. märts 2012, kl 18.15
Tere!
Kui ma olen oma põhitöökohal olnud 3 aastat ja selle aasta veebruarist on lisaks teine koht juures, ning dekreeti jään septembrist.
Milline on praegu VH ülempiir mida makstakse.
 
ametnik 12. märts 2012, kl 20.22
Vanemahüvitise ülempiiriks on üle-eelmise aasta kolmekordne keskmine palk. 2012. a vanemahüvitise ülempiiriks on 2 143,41 eurot.
 
miia 19. märts 2012, kl 08.05
kui on viidud üle kergemale tööle.
kergemat tööd tööandjal pakkuda pole.
saan kuni dekreedini haigekassalt 70% hüvitist.
kuid.... mul oleks saada ka puhkust. millal oleks kasulik see välja võtta? kas enne seda kui viiakse kergemale tööle, st enne seda olen töötanud. või siis enne dekreeti?
 
ametnik 19. märts 2012, kl 12.51
Millal on sünnituse tähtaeg ja millise aasta alusel arvutatakse VH?

Kui sinu VH arvutatakse praegu st 2012.a alusel, siis iga haiguslehel "üleviimine..." oldud päev vähendab VH, sest jääb arvestusse sisse.

Kui sinu eelmise kalendriaasta keskmine just suurem pole 2012.a omast, siis on kindlasti kasulikum puhkus kui haigusleht.

Pole vahet, kas võtta enne haiguslehte või dekreeti, kui tööandja on nõus andma (enne dekreeti saad nõuda, muul ajal on kokkuleppe küsimus).
 
Ametnikule - vanemahüvitis ja sünnituspuhkus 21. märts 2012, kl 11.17
Tere,

Kas ma saan õigesti aru..
Kui ma lähen 70 päeva enne tähtaega sünnituspuhkusele (tähtaeg 23.sept), siis arvestatakse 2011 aasata järgi VH rahad, millest arvestatakse maha haiguslehel oldud päevad.
Aga kui..
..ma lähen 30 päeva enne tähtaega(see on umbes 25 august 2012), siis arvestatakse vanemahüvitis 2012 aasta järgi, millest arvestatakse maha 2011 või 2012 (ei saagi täpselt aru, kumma aasta järgi) aastal oldud haiguspäevad, lisaks sünnituspuhkusel oldud päevad???
Kui teha arvutuskäik, siis tundub, et kui maha arvestatakse ka sünnituspuhkuse päevad, siis tuleb VH tunduvalt nagu suurem, kui minna 70 päeva enne tähtaega sünnituspuhkusele...sest siis ju maha ei arvestada neid sünnituspuhkuse päevi, arvutamaks VH*d?
Väga segane sai jutt, aga loodetavasti enam vähem arusaadav :)
 
ametnik 21. märts 2012, kl 13.55
Jah, rsp-le saab jääda vahemikus 30 kuni 70 p enne sünnituse tähtaega
ja
teatud aastalõpupoole tähtaja puhul on võimalik saada VH kas 2011.a või 2012.a alusel, sõltuvalt rsp-le jäämise kuupäevast:

kui 140-päevane rsp lõpeb hiljemalt 30.detsember 2012 ja VH algab siis 31.12.2012, määratakse VH eelmise st 2011.a alusel;
kui rsp lõpeb 31.12 või lausa 2013.aastal, algab VH 2013 ja on eelmise st 2012.a alusel.

JAH, mõlemal juhul jäävad välja töövõimetuspäevad(nii haiguslehe, haige lapse hoolduslehe kui sünnituslehe st dekreedipäevad)
st
kui VH määratakse 2012.a alusel, jäävad loomulikult dekreedipäevad välja ja dekreediraha ka.
Kui arvutatakse 2011.a alusel, jäävad välja 2011.a haiguspäevad(dekreet EI JÄÄ; see pole 2011.a ju).

Kui sinu palk pole võrreldes 2011.aastaga oluliselt langenud siis on reeglina kasulik minna dekreeti alles 30p enne tähtaega:
*nii on laps VH lõppedes kõige vanem
*saad kõige kauem veel palka (kui võtad enne dekreeti puhkuse siis puhkuseraha)
*ja sul on veel võimalus tõsta oma 2012.a keskmist, tehes võimalusel pisut lisatööd või saades preemiat vms

küsi
 
Ametnikule - vanemahüvitis ja sünnituspuhkus 22. märts 2012, kl 11.25
Eelmise kirja autor.
Natukene on ikka segane. Kas Teile "ametnikule" saab kuskile e-mailile ka kirjutada (tahaksin arvutusel abi, koos numbritega, ja ei soovi siin avalikustada), või vastate ainult siia?
 
ametnik 22. märts 2012, kl 18.05
Vastan siin, vabandust.

Küsige aga uuesti kui midagi segane.
 
vastan 23. märts 2012, kl 09.32
Olgu, küsin siis niimoodi.
Palk on 2011 ja 2012 aastal sama (tunnipalk, pluss boonus).
Ühesõnaga, kui ma siin proovisin arvutada oma VH suurust 2011 aasta järgi, siis see tuli umbes 600 euri kanti, aga kui ma teen arvutuse 2012 järgi VH saamiseks, kust läheksid siis maha need sünnituspuhkusepäevad lisaks, siis mul tuleb VH umbes 900 euri. Minu jaoks see tundub ebaloogiline, et nii suur vahe. (tegin arvutuse enam vähem sama sotsmaksjärgi, mis 2011 aastal, kuna palk pole oluliselt muutunud) Loogiline oleks, et kui palk on sama 2011 ja 2012 aastal, siis peaks VH ka enam vähem tulema ju sama?
Osakate äkki anda siia kaks erinevat arvutuskäiku..
..kui arvutada 2011 aasta järgi VH (70p enne dekreeti, ehk 15.07.2011 - 30.11.2012)
ja kui arvutada 2012 aasta järgi VH? (30p enne dekreeti ehk u. 24.08.2011 - 10.01.2013)
Põhimõtteliselt selle 2011 aasta Vh saamisega saan nagu hakkama, aga tekitab just segadust see teine variant. Ise tegin 2012a. järgi VH arvutuse selle artikli järgi : http://www.tarbija24.ee/780182/tee-endale-selgeks-kuidas-arvutatakse-dekreediraha-ja-vanemahuvitise-suurust/
Loodan mõistvat suhtumist :)
 
Mimm 23. märts 2012, kl 11.57
Olen ka üks segaduses olev mamma:) Arusaamatust tekitab just see 2012 lõpp ja 2013 algus - dekreeti a´la 10.okt 2012(30 p enne) ja VH alates 27.veebr 2013

Sots.min lehelt loen välja:
Aastatulu jagatakse 12 kuuga, kuid 12 kuust lahutatakse eelnevalt päevad, mil vanem oli haiguslehel, hoolduslehel või rasedus- ja sünnituspuhkusel. Jagatis ongi vanemahüvitise suurus. Näiteks, kui ema jääb rasedus- ja sünnituspuhkusele märtsis 2011 ning õigus vanemahüvitisele tekib 2010. aasta tulude alusel, jagatakse 2010. aasta kogutulu 12-ga. Kui aga rasedus- ja sünnituspuhkus algab 1. novembril 2011 ning vanemahüvitise maksmine algab peale 20. märtsi 2012, siis vanemahüvitis arvutatakse järgnevalt: 2011. aasta tulud jagatakse 10 kuuga. Arvestamata jäetakse rasedus- ja sünnituspuhkusel oldud kuud.

Siit saan aru, et VH tuleb 2011 tulude järgi, kuna jään enne 1.novembrit rasedus- ja sünnituspuhkusle!

Eelnevast viitest (Vastan kirjutab): http://www.tarbija24.ee/780182/tee-endale-selgeks-kuidas-arvutatakse-dekreediraha-ja-vanemahuvitise-suurust/

Siit saan aru, et arvestatakse 2012 tulude järgi, lihtsalt dekreedi kuud võetakse maha (okt,nov ja dets).
Ja kas siis terve oktoober või ikka 10 päeva oktoobrist tööaega arvestatakse VH arvestusse.


No ma ei või, see värk on ikka väga keeluliseks aetud... ma ei saa enam aru:)
Kas raban see aasta veel täiega töörindel, et VH veidigi suurendada või lepin olukorraga mis 2011 aastast teenitud:)?
Palun abi asjatundlikelt...

Eelnevaid artikleid lugedes ma targemaks eriti ei saanud:)
 
ametnik 23. märts 2012, kl 15.36
Kahjuks ma ei saa niimoodi arvutada aga teen näite:

a) VH arvutatakse 2011.a alusel, mil töötaja sai IGAS KUUS st kokku 12 korda kas palka või puhkusetasu 600 eurot bruto ja ei olnud päevagi töövõimetu st haiguslehel
Tulu oli 12 x 600= 7200 ja kuu keskmine on 7200:12= 600

b) VH arvutatakse 2012.a alusel, mil töötaja töötas 8,5 kuud ja 3,5 k oli rasedus-sünnituspuhkusel(dekreedis)
ning kõigi nende 8, 5 k keskmine on 600
aastas teenis 8, 5 x 600= 5100 ja keskmine on 5100:8,5= 600

Kuidagi ei tule kord 600 ja teine kord 900.

EI ARVUTATA mitte viimase 12 k alusel, st ei arvutata juuli 2011 kuni november 2012!

I variant on 1.jaanuar 2011 kuni 31.detsember 2011 saadud töise tulu põhjal jagatuna 365p e 12 kuud
ja
teine 1.jaanuar 2012 kuni 31.detsember 2012 saadud töise tulu põhjal
jagatuna 8,5 kuuga (välja jääb 3,5 k dekreeti, mis jääb 2012.aastasse).

küsi uuesti
 
ametnik 23. märts 2012, kl 15.48
Mimm-

kuidas sa nii aru saad, et novemmbris dekreeti jäädes saad 2011a alusel?
VH algab dekreedi lõpust, dekreet kestab 140 päeva. Saamaks 2011a alusel peaks dekreet lõppema ja VH algama 2012
aga
novembrist aasta lõpuni ei ole kuidagi vähem kui 140 päeva???
Sinu dekreet lõpeb ju sügavalt 2013. 2013.aastale eelnev=VH alus on ju 2012

KUI DEKREET LÕPEB 2013 on VH EELMISE st 2012.a alusel. Keskmist arvutades lahutatakse sellesse aastasse jäänud töövõimetusperiood(haigusleht, haige lapse hooldusleht, sünnitusleht=dekreedileht)
st
kui aluseks on 2012.a ja 2012 sa olid NÄITEKS 2 k haiguslehel aasta algusepole ning 3k dekreedis(okt-nov-dets)
siis
töine kogutulu 2012 (ka see, mis laekub veel dekreedi ajal tööandjalt, n viimane kuupalk, preemia vms)
jagatakse 12 -(2+3)=7 kuuga, mitte 12 kuuga, TÖÖVÕIMETUSPERIOOD JÄÄB VÄLJA.


Kui sinu dekreet algab 10.november ja rohkem töövõimetuspäevi 2012 pole, jagatakse mitte 365 päevaga(12 kuuga) vaid 365-42=323 päevaga (u 9,3 kuuga)

Kõik rasedad, kes jäävad dekreeti 14.augustist HILJEM saavad oma VH 2012.a alusel ja kohe kindlasti on mõtet hästi teenida, lisatööd teha kui tervis lubab, preemiat saada jne.

küsi

PS
Soovitan soojalt sellest(tegelikult suhteliselt ebaõnnestunud) artiklist mitte lähtuda ja üle mõelda.
 
Ametnikule - vanemahüvitis ja sünnituspuhkus 24. märts 2012, kl 08.26
Aitäh ametnik!
Tunduski, et see ei ole loogiline :). Asi selgem!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!