Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
valus lugeda, mis toimub Kiievis ja üldse Ukrainas
 
aff 27. jaanuar 2014, kl 18.59
Mis siis delfis polegi nagu õigust midagi asjast arvata w? Ma ei saa aru praegu miks? Miks sina võid ja teised ei või?
Heltsiku kommentaarist ma lugesin välja, et ta ei tea üldse, miks sõda käib. Mida ma veel sealt pidin välja lugema? Ajalugu? Kes seda ei tea!? Mis siis? Ja mis need mees 62 kopeeritud tekstid sulle andsid sis, mis sind nagu teistest selles teemas targemaks teevad? Ma ei saa sinu probleemist aru praegu absoluutselt.
 
Hoholl 27. jaanuar 2014, kl 19.11
Rahune aff, keegi ei taha keelata sinu arvamuse avaldamist. Sinu problleem on see, et vaatad maailma kitsast pilust.
Panen siia arvamuse EPL-st.

.... on nn.Egiptuse kevade täpne koopia. Liibüa puhul läks EL veel kaugemale -riigi suurvõlglase Prantsusmaa eestvõttel hävitati riik ning tapeti kauaaegne president Kadaffi. Tulemuseks laastatud,kodusõjas,ebastabiilsed riigid, mille põgenikke EL i maksumaksjad peavad ülal pidama. Unustasin lisada ka Iraagi.Kus USA keretäie sai. Nagu õnneks ka Vietnamis ja Afganistanis. Ukrainlased on üldse kõvad revolutsionäärid.Ja seda iga presidendi ajal-ikka pole hea
 
aff 27. jaanuar 2014, kl 19.28
Sina avarda mu maailma pilti, aita mind välja mu kitsast pilust või praost või kust iganes, loo arutelu lõppude lõpuks. See, et sina siin selgeltnägijana midagi arvad, halvustad minu maailmapilti, teiste omi, see mind ei veena.
 
no 27. jaanuar 2014, kl 19.30
rahuneda tuleks sul endal hoholl.
 
Hoholl 27. jaanuar 2014, kl 19.54
To no: Mis su nimi on?
To aff: Ma ei ole selgeltnägija, sinu kommentaarid on need kus su haritus ja maailmavaade peegeldub.
 
aff 27. jaanuar 2014, kl 19.57
Ja teema oli? :))
 
vaaaal 27. jaanuar 2014, kl 19.58
mis te kaklete, üks maailma-avardamise pragu on delfi lehel, maailma rubriigis - see kohutav sõna-revolutsioon..., forte 'ajalugu ja militaaria'annab ka selle. hirmutav igatahes...
 
aff 27. jaanuar 2014, kl 20.03
Muidugi on hirmutav.
 
kas 27. jaanuar 2014, kl 22.22
aff-il on keskea kriis. Igal pool nii revolutsioonilised väljaastumised.
Kas 50+ lehele on suured poliitikud sattunud?
Loen ja imestan.
 
viimasele 27. jaanuar 2014, kl 22.32
sul omal pole hambaid vist kuskil teritada.
 
kas 27. jaanuar 2014, kl 22.42
viimalele
on juba omad hambad ära kulutanud?
 
igavesti vinguvale rabionule 27. jaanuar 2014, kl 22.45
mis sul omal viga on, kas sukkpüksid jälle pigistavad rabi-onu. mida sa vigised koguaeg ja hädaldad. 50+ on täpselt õige vanus poliitikast rääkida, noortel pole aegagi sellega oma pead vaevata.
võta oma rohud sisse ja kebi kotile.
 
Rahmaninoff 27. jaanuar 2014, kl 23.44
To aff: Kirjutad....Eriti suur argument on Tõmoshenko lennuk, võiks mõelda, et Janukovitsh kappab veel hobuse seljas......Isiklik lennuk 90-ndate algul on ju argument, ei ole kuskilt lugenud, et see daam oleks miljärdari tütar, seega, liiguta oma ajusid rohkem enne kui teisi rünnata.
 
tibu 28. jaanuar 2014, kl 10.03
Riik peaks resoluutselt selle asja nüüd ära lõpetama, liiga palju hakkab tuleb lollisid surmasid.Keegi peab teiste vigastamiste ja hävitamise eest vastutuse endale võtma. Vaatame, mis Ukraina riik teeb aga varsti ta otsustab ja niimoodi selline kuri segadus lõpmatult ju olla ei saa.
 
glinka 28. jaanuar 2014, kl 11.05
mida see janukevitsh ise parem on, nii sain mina aru.
rumal on oletada, et poliitikas on ausad inimesed.
eriti veel idas.
kes eile vaatas välisilma, siis seal räägiti, et enamus ukrainlastest on mässajate poolt, tahetakse venemaa surve alt välja pääseda, kogu viha on suunatud ainult valitsuse vastu, tahetakse uut valitsust ja ei rüüstata ega vandaalitseta. hoopis valitsuse poolt on pandud katustele snaiperid, kes niisama võivad tulistada ja tappa.
 
tibu 28. jaanuar 2014, kl 14.56
Kas olid ise juures, sa peaksid vaatama neid lähivõtte kaadreid, mida on siin seal näidatud, eile vaatasime Vene pealt , kus näidati selliseid tegevusi nagu kirjutasin, inimesi pandi põlema. Kaagid löihtsalt ründavad kedagi ja mitmekesi siis peksavad, enamus kõik peksu peale välja läinud. See on huligaanitsemine. On see normaalne või ja mida sellega saavutatakse? Mitte midagi. Mida enamus hoholle tahab, seda me siin keegi ei tea aga inimestena on nad sellise marodööritsemise ja teiste vigastamise ja tapmise vastu. Valitsus peav bki asjale lõpu tegema. Muidu räägitakse et ollakse näljas ja raha ei ole aga kuudeviisi ilma tööta passida ja tapelda, siis on nagu raha küll või?
 
luuletaja 28. jaanuar 2014, kl 15.10
vähemalt mingi osa on tänavale tulnutest juba seal
olijad ki (kodutud) , mingi osa töötud (samuti kui tänaval)- mingi osa rahutud , mingi osa
maailma parandajad, kuid keegi kas telgitagant aitab või
mitte - jääbki selgusetuks . Ühine kõigile on soov
midagi paremaks muuta - kuidas ? - ei teag veel -aga -
parem ikka kui varem...tundub tänaval olijatele .

lõbu pärast vaevalt keegi külmaga väljas oleks - peab ikka kaugele viidud olema ...
 
ha ha 28. jaanuar 2014, kl 16.26
Mida Venemaa oma televisoonis näitab, seda tõe pähe võtta on lollus.
Kas te enam ei mäleta, kui meil oli pronksiöö, mida siis Venemaal näidati.
Maradöörid on igal pool, ühesugused.
Ja kui keegi tahab nii kangesti poliitikast midagi teada, uurige mis tegelikult toimub erinevatest allikates ja pange pilt kokku, kui oskate.
Muidugi võib olla lihtrahvast kahju, aga alati kannatab rahvas riigiisade ambitsioonide pärast. Ei ole see ei Ukrainas, ega kuskil mujal teistmoodi.
 
poliitiliselt korrektne 28. jaanuar 2014, kl 16.34
hoholl on ukrainlaste pilkenimetus. see on sama mis öelda juutide kohta itsked või asiaatide kohta kilid. või eestlastele tšuhnaad
 
tibu 28. jaanuar 2014, kl 16.44
Nad ise nimetavad ennast hohollideks ja see on neil ka käibel, see tähedab ukrainlast.
 
Irv 28. jaanuar 2014, kl 17.18
To ha-ha: Nii, et venelased lavastasid Moskvas Kiievi koos barrikaadidega, korjasid kaagid kokku ja filmisid? Delfis Andres Puttingu fotod, kas tema ka monteeris need kokku?
 
ha ha 28. jaanuar 2014, kl 17.39
irv
sa ikka lugeda oskad? mina neid ei ole monteerinud ja usu, ei ole ka selle revolutsioonilese situatsiooni taga. aga et rahvaga manipuleeritakse, see on kindlamast kindlam.
 
teadagi 28. jaanuar 2014, kl 17.42
moskva on alati head ajupesu osanud teha.
 
Daam koerakeseta 28. jaanuar 2014, kl 19.30
Noorena elasin majas, kus elas ka mitu ukraina perekonda. Kui maja mehed tahtsid ukrainlastega riidu norida, piisas sõnast "hoholl". Võis kindel olla, et tüli tõusis sellest ALATI. Nii et kohe kindlasti ei saa sõnade "hoholl" ja "ukrainlane" vahele võrdusmärki panna, see ei ole rahvusena aktsepteeritav sõna ega ole ka sellena käibel.
 
viki 28. jaanuar 2014, kl 19.44
ukrainlased peavad sõna hoholl alandavaks ja solvavaks. eriti venelase suust kuulduna.
 
aga 28. jaanuar 2014, kl 19.57
venelased ise vihastavad tibla või venku peale...

kuidas see ukrainlasi praeguses olukorras edasi aitaks?
 
nnn 28. jaanuar 2014, kl 20.06
Hoholl on ukrainlase kohta sama, kui kagueestlase kohta öelda setu. Ei solvu nad midagi, vähemalt kohalikud ukrainlased.
 
guugeldaja 28. jaanuar 2014, kl 21.52
pole vist küll hea tava teistest foorumitest siia copy-paste teha, aga et mitte teist rahvust solvata



Falang 3. dets. 2009 14:27

00

Tutkaonule


Sinu kommentaari esimese osaga olen nõus. Uurisin ka ise cipa seda ajalooteemat ja minu allikate info kattub sinu omadega täielikult.
Aga viimastele lausetele vaidlen tuliselt vastu. Olen nüüdseks juba 2 aastat Ukrainas elanud/töötanud. Teps mitte ei meeldi tänapäeva ukrainlasele, kui talle otse hohol öelda. Üks neiu, keda nimetasin hohlushkaks, kräuksatas mulle selle peale kohe, et kui ma poleks inostrannets, oleksin kohe litaka vastu kõrvu saanud.
Omavahel suheldes ei kasuta normaalses kõnes kunagi ükski ukrainlane teise suhtes väljendit – hohol. Seda kasutatakse just pilkavalt/mõnitavalt olukordades, kus on tegemist mingi nendele omapärase lolluse, kavaldamise, niferdamise jm sarnasega.
Olen ka mitmelt inimeselt otse küsinud, kuidas selle sõna kasutamisse suhtutakse ja ühene vastus on, et korrektne inimene seda ukrainlase suhtes ei kasuta.
 
Pidmanula, pidvela 29. jaanuar 2014, kl 00.42
Hoholl ei ole kindlasti sõimusõna, nagu ei ole ka gringo ega katsap, need on lihtsalt kasutatavad iseloomulikud väljendid, milledele saab anda pahatahtliku varjundi kui keegi tahab kangesti. Mis puutub sellesse, et ukrainlased solvusid eestlaste peale hoholli pärast, siis kindlasti ei olnud see lihtsalt hoholl, vaid kuradi hoholl. Nad kutsuvad Ukrainat Hohlandijaks ja naisi hohljatsakateks. Nii, et googeldaja googli leid on vale ja lisaks ka kirjaoskamatu.
 
kontorirott 29. jaanuar 2014, kl 08.43
ma arvan, et seda võib võtta nii ja naa, mõni solvub ja mõni ei solvu. eestlasi kutsutakse fashistideks, oma asi, kas solvud või ei solvu, kuid kindlasti ei ole see kena.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!