Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Keskealise üksiku naise elu on põrgu
 
sündinud Kohtla järvel 26. detsember 2013, kl 19.07
P, ega see ei tee kedagi ei paremaks ega halvemaks, kui palju keegi reaalaineid oskab.
Reaalainete valdajad ongi enamuses halvemad suhtlejad, humanitaarid võtavad lennult suhtlemist ja naudivad seda.

Maal kasvatasidki enamus õpetajaid mõnd looma ja oma kapsamaa oli neil samamoodi. See pole mingi ime.

Mulle tundub, et kiideti teisi tüdrukuid seepärast, et sind innustada olema tublim. Minu vanaema ka kiitis naabriplikat, et vaata kui tubli, lüpsab lehma, ise alles nii tilluke. Ma ka tahtsin siis lehma lüpsta, enne ei tahtnud.

Sinul oli ilmselt juba lapsena miskit viltu, olid ilmselt teistmoodi, kui teised. See su ema nördima panigi. Näha oma last, kellele tavaliselt vanemad panevad suuri lootusi, pisut imelikuna, see on halb tunne.
Teine variant, et su ema polnud õnnelik, oli tema suhe sinu isaga. Võib olla su isa ei suutnud teda rahuldada, võib olla jäi varakult impotendiks, võib olla su ema eluarmastus oli keegi teine hoopis, võib olla sinu vend polnudki sinu ema esimene laps. Võib olla tegi ema mitu korda aborti enne teid ja nüüd vaevas see ta hinge, võib olla teda väärkoheldi lapsena, võib olla mõni sõdur teda vägistas hoopis.... Sellised asjad jätavad ränga jälje tegelikult....
Nii palju on erinevaid võimalusi, mis inimest võivad piinata.
Sina aga räägid vaid sellest, et ema ei saanud farmatseudiks õppida ja siis "küüditati" ta veel Kohtla Järvele tööle ja siis ta oskas vaid füüsikat ja matemaatikat ja pesi põrandaid.

Sa katsu mitte otsida enda õigustuseks vigu oma emast ja isast ja vanaema loomadest.
Mõtle parem, et sinu elu on VAID sulle antud, ja ta on just selline, nagu ta on. Ja mõtle, et sa lased oma ellu nüüdsest ka kõik muu, mis sulle on ette nähtud, mitte ei hoia kramplikult kinni minevikust.
Kas said aru?
Soovin sulle julget meelt astumaks edasi ilma minevikus sobramata.
 
K 26. detsember 2013, kl 19.11
P, millal sa jälle reisile lähed? Seal tahetakse sinuga suhelda ju lausa tänaval, leiaksidki kaaslasi.
 
P 26. detsember 2013, kl 20.09
Sündinud Kohtla- Jörvel
Ei olnud minuga midagi viltu, olin täiesti tavaline nagu teised.
Olin valmis teistega suhtlema, mingit probleemi ei olnud, aga emas tekitas see TÕSIST HIRMU.

Lapsena olin elurõõmus, täis indu ja valmis teistega suhtlema.

Kuna ma lõpuks midagi öelda ei julgenudki, siis jah mõjusin veidrikuna.
Samuti olid mul veidrad riided seljas, sest teistele pisi meele järgi olema.

Ema tundis iseennast samuti teiste ees alaväärsena ja tundis aukartust.

Üks asi oli mulle selgitada, kui väärtuslikud kõik teised tüdrukud, aga ema ja tädi uskusid ka, et kõik on meist paremad.

Tndis aukartust ka 10a naabriplika ees. Nii et ei olnud see teiste kiitmine ainult minule mõeldud.

Ei olnud ma üldse teistmoodi, aga pikapeale muutusin küll teistsuguseks, sest suhelda ei tohtinud ja nii ma ei osanud teistega enam kuidagi olla.

Arvan ka, et sellel tugeval alaväärsusel on mingi põhjus.
Sest kõik teised olid ideaalsed, ainult mitte meie isaga.
 
P veel 26. detsember 2013, kl 20.15
Isa oli malbe ja pehme loomuga ja temast on nii kahju.
 
konn 26. detsember 2013, kl 20.27
Ja niimoodi jaurab 44-aastane naine eluaeg lapsepõlves ja süüdistab ema ise teadmata mis oli, miks oli???
Hakka elama, jobu!
 
nonii 26. detsember 2013, kl 20.28
Ema vihkas isa ja kuna sina olid isa nägu, siis vihkas ta ka sind, kahju! Sellest ka ema pidev rahulolematus ja vimm ja tumma mängimine.
 
P 26. detsember 2013, kl 20.36
nonii
Tõenäoselt see nii oligi. Aga teiste tüdrukute / naiste kiitmine ? Kõik teised olid nii ideaalsed, ilma ühegi veata.

Mul on isast nii kahju, et nutta tahaks. Isa oli/ on nii hea inimene.

Emast on ka kahju, ta oli ju nii õnnetu, kuigi ise tegi enda ja meie elu õnnetuks.
 
sündinud Kohtla Järvel 26. detsember 2013, kl 20.44
P, vasta mu küsimustele.
Mitu aastat elas sinu ema enne Kohtla Järvel, kui ta sinu isaga tutvus ja abiellus?
Kust kandist isa pärit on?
Kus nad üldse tutvusid?
Kui sa väidad, et sinu tädi elab ikka seal, kus elas kogu aeg ja teie pere elas Kohtla Järvel, siis kuidas sina koolilapsena said osa ka tädi arvamusest, et KÕIK teised tüdrukud on nii toredad ja sina mitte?
Kas vend siis oli tubli ema meelest, kui vaid sina ja isa ei olnud?
Kirjelda mulle oma riietust, millega tavaliselt käisid ja mis sinu meelest see nii nõme riidetükk oli.
Sinu kooliajal oli koolivorm ju veel. Vähemalt alguses.

See, et isa oli malbe ja pehme loomuga, ei tähenda, et naine tema kõrval pidi ilmtingimata rahul ja õnnelik olema. Neil ilmselt oligi omavaheline probleem ja kui sinu emal enne sinu isa mingid omad värgid ka veel olid, siis üldse ei imesta, miks nende elu niisugune oli.
Aga võib olla oli isal hoopis enne abielu midagi, mida ema kartis, et välja tuleb??

Sa räägi isaga, uuri, kasvõi mitmeid kordi. Vahel nad ei taha rääkida, nagu minu emagi ei tahtnud, aga lõpuks rääkis ikkagi kõigest ja ka asjust, mida ma poleks osanud isegi unes näha. Inimestel on saladusi, on asju, mida hoitakse hirmust terve elu oma hinges ja piinatakse sellega nii ennast kui kaudselt kõiki teisi oma kõrval. Uuri isalt, vii aga jutt jälle sinnamaale ja innusta teda rääkima. Saad võib olla teada midagi sellist, mida siiani ei oska arvatagi. Saad iseenda jaoks võib olla paljud asjad selgemaks ning vabaks sind painanud mõtetest ja tunnetest.
Ja uuri ka tädi käest kõike. Vii aga jutt jälle sinnamaale ja las jutustab aga.

Edu sulle ja räägime veel, mulle lausa meeldib sinuga rääkida.
 
P 26. detsember 2013, kl 21.00
Sündinud Kohtla - Järvel
Isa on korduvalt öelnud, et ta ei saa aru, miks ema temaga ei räägi. Ja ma usun tõesti, et ta ei tea.

Kõige tõenäosem oli, et tunded kadusid ära (kui neid enne oli, ma ei tea ) ja siis enam meest ei talunud. Sest mu isa oli tõesti heasüdamlik, nägin, elasime ju koos.

Isa on Kesk - Eestist pärit. 6 aastat oli olnud üksinda Ida - Virus. Tutvusid nii, et isa elas sel ajal samas kohas, kus mu tädigi. Ema tuli tädile külla ja niimoodi.

Kõik suved käisime tädi pool, aitasime heina teha ja aiamaa oli suur. Tädi ikka rääkis, kui tublid kõpitsejad aiamaal on tema kooli tüdrukud jne.
Ja emaga omavahel sama jutt, kui tublid kõik on.

Koolis oli ikka koolivorm, aga jope / mantel oli mul veider. ja väljaspool kooli ka, et kõik rahul oleks.

Venda ka ei kiidetud, aga suhtumine oli parem.

Kodune õhkkond oli ängistav, kurb oli. Elurõõm puudus sealt.
 
P 26. detsember 2013, kl 21.04
Sündinud Kohtla-Järvel
Isa oli nii tagasihoidlik, ei usu, et tal kellegagi ennem midagi tõsist oli.

Lootsin, et isa vaatab teisi naisi, miks ta piinab ennast üksinda, kurb oli vaadata.
Aga ei , isa ei tegelenud teiste naistega üldse.
 
võinii 26. detsember 2013, kl 21.08
või siis tädi oli kooliõpetaja ja koolilapsed harisid tema põldu. pidigi ju siis kiitma neid lapsi, muidu oleks vereimeja olnud. meie naabrist koolmeister kandis rahva seas sihukest nime, sest koolilapsed tal rohisid peenramaad.
 
P 26. detsember 2013, kl 21.18
võinii
Tädi oli koolis bioloogia õpetaja ja andis koolis aiatööd. Käisin ka seal kooliaias, kui tüdrukud aiatööd tegid. Ja tädi ütles, kui tublid kõik seal on, võtku ma eeskuju.
 
sündinud Kohtla Järvel 26. detsember 2013, kl 21.19
P, ma ei mõelnudki, et isal keegi teine naine oli, aga mõni muu asi võis ju olla?!
See, kui keegi on malbe ja vaikne ja lihtsalt hea, see ei tähenda hoobilt, et ta naise jaoks peaks hea variant olema. Neil polnud armastust siis järelikult ja sekstõmmet, neil puudus säde. Lihtsalt abielluti, sest bioloogiline kell tiksus, tehti seksi, saadi lapsed, aga hing oli tühi ja süda õnnetu. Mul on hoopis sinu emast kahju, väga kahju. Tark ja tubli naine, aga sattus vagura ja allaheitliku mehega kokku ja nüüd kogu kamp õnnetuid takkajärgi juurdlemas...miks ja miks nii ja miks naa...

Oh neid elusid.

Aga kas sa ei mõelnud, et ema peaks leidma hoopis uue mehe, kellega ta oleks õnnelik. Miks sa tahtsid, et isa vaataks teisi naisi?
 
mäletan 26. detsember 2013, kl 21.25
Omastki kooliajast mäletan kooliaeda, kus igal lapsel oli talle antud peenrajupike, mida tuli terve suve hästi hooldada. See oli kooliaed, kuigi ka meil bioloogiaõpetaja vaatas selle järele.
Samas oli sel bioloogiaõpetajal oma isiklik aiamaa ja juba üksainumas kord, kui ta lasi koolilastel oma aiamaale kärutäie mulda viia, pani aluse külaklatšile.
Külas ongi iga su tegu ja liigutus pideva jälgimise all ja teatakse seal ka sinust asju, mida sa ise ei teagi. Puudub igasugune privaatsus, kui just paksus laanes ei ela.
 
69 26. detsember 2013, kl 21.33
Miks sa seda isa vagurust ja allaheitlikkust kiidada? Selline pussakas ajaks ju enamuse naisi vihaseks.
Miks nüüd pidevalt korrutad seda K-Järvel sündimist?
Kas sa kohe ei saa ilma, et midagi ei korrutaks?
Ehk reaalselt suheldes hakkad ka midagi korrutama ja seepärast hoitakse sinust eemale?
Tädi kasutas võõraid lapsi enda kasuks??? Siis olite ju ikka kausa kulakud!
 
P 26. detsember 2013, kl 21.43
Sündinud Kohtla-Järvel
Sest ma nägin, kuidas isa vaikselt kannatab. Seda oli valus vaadata.

Siis oleks pidanud lahku minema, mitte iseennast ja isa piinama.

Isa tahtiski koos vennaga ära minna, uus töökoht oli juba olemas teises linnas. Aga ema pakkis kohvrid lahti, põhjuseks tõi, et kes neil pesu ja põrandat peseb, süüa teeb, et nad ei saa 2-si hakkama. Vagur ning allaheitlik isa jäi.

Ema oleks samuti pidanud uue elukaaslase leidma. Aga nad kumbki ei otsinudki.

Elasid koos edasi ja mõlemad olid nii õnnetud.

Ei pea ju meest piinama hakkama, kui tundeid ei ole.

Miks kamp ? Mina üksinda juurdlen ju ja eks isa on ka sellega pead vaevanud.
 
P 26. detsember 2013, kl 21.47
69
Ei kasutaks tädi iial kedagi. Pigem laseb ennast teistel ära kasutada. Kooliaiast oli jutt.
 
P 26. detsember 2013, kl 21.53
69
Sündinud Kohtla- Järvel on ühe kommija nimi.

Ma ise küll ei tunne, et olen sealkandis sündinud, kuigi vist nagu olen.

Vot, endale tundus ka, et kui mu leebe isa asemel oleks olnud sõnakas mees, kes oleks rusikaga vastu lauda löönud, siis oleks teisiti olnud.
 
jopa Kolla 26. detsember 2013, kl 21.56
Miks sa seda:Sündinud Kohtla-Järvel nüüd lakkamatult korrutama kukkusid?
Pead seda eriliseks kangelasteoks või ainult sinule kaela langenud õnnetuseks?
K-Järve oli ju sel ajal üpriski arenev kant. Minu kodukülastki Põlvamaalt läksid paar peret sinna mõneks aastaks head palka teenima.
Kelleka ema ja isa töötasid?
 
mhmh 26. detsember 2013, kl 22.10
P Kirjutas:
------------------------------------------------------
> Vot, endale tundus ka, et kui mu leebe isa asemel oleks olnud sõnakas mees,
> kes oleks rusikaga vastu lauda löönud, siis
> oleks teisiti olnud.

MIS ASI oleks teisiti olnud? Su vaikne ja kartlik ema oleks paugupealt elurõõmsaks ja normaalseks muutunud või? Sulle püütakse siin paar aastat juba aru pähe panna, aga ei teki seda kuskilt juurde, ikka ajad oma joru kogu aeg. Sama oleks olnud ka sinu emaga. Ei muutu inimesed seetõttu, et keegi neilt seda nõuab. Ainult siis muutuvad, kui ise tahavad. Ju su ema ei näinud muutumiseks põhjust, sest teie kodus oli ju kõik paigas - lapsed tublid, mees korralik, tuba puhas, söök laual ja riided seljas. Mida siin muuta oli vaja? Sinu ema tuli oma eluga toime, aga sina? Jäta oma ema hing rahule, puhaku ta rahus, ja hakka oma elu elama.
 
P 26. detsember 2013, kl 22.46
Jopa-kolla
Sündinud Kohtla- Järvel on kommija nimi, kellele vastasin.

Ema töötas tehases. Kuidas kellelegi tundus, aga mu meelest oli seal halb aura, tundsid seal ennast kohe masendavalt + veel õhu saastatus.

Mhmh
Ei olnud ta ju rahul oma eluajal, õnnetu ja pinges oli.
Kahju.
 
saatus 26. detsember 2013, kl 22.54
Oma saatuse eest ei põgene
 
Lea 26. detsember 2013, kl 23.01
kus sa praegu elad ja kuskandis elab sinu tädi ja kes elab seal, kus oli sinu ema lapsepõlvekodu ja isa lapsepõlvekodu.
 
P 26. detsember 2013, kl 23.03
Saatus
Ei tea, ei ole kindel saatuses.
Mu meelest palju sõltub inimestest, kellega kokku puutud.
Ma kukkusin vale " sõbranna " otsa, kes mulle aastateks peavalu valmistas.

Võib-olla tõesti oli emale ka keegi kunagi halvasti öelnud või temaga inetult käitunud ja sealt eluaegne põdemine.
Nagu üks eelnev kommija ütles.

Kui oled mõjutatav, siis see tõmbabki halba ligi. Elu on näidanud.

Keegi ei öelnud emale, et mis sa piinad ennast ja oma peret. Mõni hoopis susis takka ja tegi olukorra hullemaks.
Ema võttis kõike nii traagiliselt ja tõsiselt.
 
P 26. detsember 2013, kl 23.11
Lea
Tädi elab praegu maal Lõuna-Eestis ja isa kolis ka maale.

Isa oli pärit Kesk-Eestist ja ema Lõuna - Eestist.
 
miks 26. detsember 2013, kl 23.14
miks sina koos tädi või isaga elada ei võiks kui sul nii tohutu suhtlemistung on?
 
naljakas 26. detsember 2013, kl 23.22
et, P oleks soovinud oma koju vägivaldset isa, kes oleks rusikatega vehkinud ja usub, et siis oleks kord majas olnud.
P, tõesti nii mõtledki? Sa oleksid peast veel rohkem soe, kui su kodus oleks rusikaid vehkiv isa olnud.

Aga su ema tundis vastutust isa ees, oli ta ju ikkagi tema laste isa ja ta ei suutnud teda sedasi omapäi minema lasta, muretses, et tal saab raske olema. Ta hoolis temast nagu heast inimesest, aga armastust ja iha tal tema vastu ei olnudki, juba algusest peale. See oli kohe algusest peale vaid kohustus ja vaikimisi kokkulepe.
Ta uskus, et küll jaksab ja saab, aga ta ei teadnud, kui õnnetuks see teda teha võib ja kui õnnetuks see isa teeb ja kui raskelt see lapsi mõjutab.
Nii raskelt, et tema tütar isegi 45 aastat hiljem püüab ikka seda sasipundart enda jaoks lahti harutada ja ilmselt jääbki harutama.

P, sul pole endal peret, sa ei suudagi oma ema ja isa suhet mõista, sa jäädki vallalise pilguga asju nägema ja hindama.
Samamoodi nagu lastetud usuvad, et nemad teavad lastekasvatuse parimaid viise ja kõik lastega naised on tibuemmed ja ei tea lastest muhvigi.

Aga nüüd ma tean, miks sa õhkad selle kunagise sõbranna järgi. Sa vajad, et sind paika pandaks, et sind kui orja koheldaks, muidu sa ei sooviks, et su isa oleks rusika lauale löönud ja teie kõik oleksite jooksnud tema tahtmist mööda. Su elu oli liiga tasane, ja nüüd sa vajad ja ihkad nuuti ja nuttu, kartusi ja kannatusi. See ongi sinu olemus, selge siis.
 
P 26. detsember 2013, kl 23.43
Naljakas
Ma olin väga rahul oma leebe isaga, seepärast ei saanudki aru, miks me kodus selline masendav õhkkond on. Ja miks hea isa niimoodi kannatama peab.

Tõin näite, et rusikaga vehkleva mehega ei julge naine nii käituda.
Isast oli kahju lihtsalt.

" Sõbrannaga " suheldes olin mina alluv, ega mul ei olnud mingit õigust midagi otsustada jah.

Kui näiteks ma tahtsin välja minna ja "sõbrannat " kaasa kutsusin, siis ta ei tulnud ja hakkas mu väljaminekut mõnitama.

Ükskord nähvas mulle, et käin väljas nagu tööl.
Käisin üksi pubis istumas.
Olin lausa jahmunud, sest ta ise käis ka väljas ju.
 
jopa Kolla 27. detsember 2013, kl 00.03
oled sai ikka kalts, et siiamaani nende alanduste järele õhkad.
 
P 27. detsember 2013, kl 00.15
Jopa kolla
Alles nüüd olen võimeline " sõbrannale " vastu ütlema. Ainult ma ei tea, kas see õnnestub, kuna ta teab mu nõrku kohti ja oskab õelutseda.

Aga niimoodi ennast tümitada lasta ei soovi.
Selle teema postitustele ei saa vastata, sest teema on moderaatori poolt lukustatud.