Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Maggi dieet
 
Liisukas 08. mai 2009, kl 14.23
Hei! :)

Leidsin sellise huvitava dieedi ühest varasemast teemast.
Sooviksin teada saada, kas keegi on seda juba teinud, kuidas läks ning mis olid tulemused. Samuti võiks grupp inimesi seda üheskoos tegema hakata, oma igapäevase kaalukaotuse siia kirjuta ja üleüldse üksteisele abiks ja toeks olla. Endal läheb teine päev ja enesetunne väga hea, nälga pole tundnud senini.

PS! Selleks et dieet oma pikkuselt kurnav ei oleks, mõtlesin juurde väikese nipi: nimelt enne järgmisele nädalale üleminekut teen ühe nn "puhkepäeva" kus toitun millest ise soovin, 2000ckal piires. See on selleks et isud ei muutuks liiga väljakannatamatuks, ja et poole nädala pealt ei tekiks ahvatlust pooleli jätta, vaid pürgida selle nn "puhkepäeva suunas" :)

dieedi tutvustaja varasemast teemast kaotas väidetavalt 4,8 kg nädalaga =)

Dieet siis ise selline:

MAGGI DIEEDI

(Midagi proteiini sarnast, Tegelikult kestab neli nädalat, igal nädalal erinev menüü)


***Esimene nädal

Igapäevane hommikusöök: 1/2 apelsini või greipi ja 1-2 keedetud muna

1 päev
Lõuna: üks puuviljasort piisavas koguses (apelsinid, õunad, pirnid, aprikoosid, melonid, arbuusid jne.)
Õhtusöök: praetud või keedetud liha (tükikesed või rasvata hakkliha), peale lambaliha

2 päev
Lõuna: keedetud või praetud kana (nahata)
Õhtusöök: 2 keedetud muna, salat (kurk, salat, tomatid, paprika, porgand), 1 röstitud saiaviil või 1/4 lavaši, 1 apelsin või greip

3 päev
Lõuna: kodujuust piisavas koguses, 1 röstitud saiaviil, tomatid
Õhtusöök: praetud või keedetud liha, peale lambaliha

4 päev
Lõuna: üks puuviljasort piisavas koguses (apelsinid, õunad, pirnid, aprikoosid, melonid, arbuusid jne.)
Õhtusöök: praetud või keedetud liha (tükikesed või rasvata hakkliha), peale lambaliha, salat

5 päev
Lõuna: 2 keedetud muna, keedetud köögiviljad (kabatšokk või aedoad või porgand või rohelised oad)
Õhtusöök: keedetud või praetud kala, salat, 1 apelsin

6 päev
Lõuna: üks puuviljasort piisavas koguses (apelsinid, õunad, pirnid, aprikoosid, melonid, arbuusid jne.)
Õhtusöök: praetud või keedetud liha (tükikesed või rasvata hakkliha), peale lambaliha, salat

7 päev
Lõuna: keedetud või praetud kana (nahata), tomatid, keedetud köögiviljad, 1 apelsin
Õhtusöök: köögivili


***Teine nädal

Igapäevane hommikusöök: 1/2 apelsini või greipi ja 1-2 keedetud muna

1 päev
Lõuna: keedetud või praetud liha, salat
Õhtusöök: 2 keedetud muna, salat, 1 apelsin

2 päev
Lõuna: keedetud või praetud liha, salat
Õhtusöök: 2 keedetud muna, 1 apelsin

3 päev
Lõuna: keedetud või praetud liha, kurgid
Õhtusöök: 2 keedetud muna, 1 apelsin

4 päev
Lõuna: 2 keedetud muna, kodujuust, keedetud köögiviljad
Õhtusöök: 2 keedetud muna

5 päev
Lõuna: keedetud või praetud kala
Õhtusöök: 2 muna

6 päev
Lõuna: keedetud või praetud liha, tomatid, 1 apelsin
Õhtusöök: värskete puuviljade segu (apelsin, mandariin, melon, virsik, õun)

7 päev
Lõuna: keedetud või praetud kana (nahata), tomatid, keedetud köögiviljad, 1 apelsin
Õhtusöök: keedetud või praetud kana (nahata), tomatid, keedetud köögiviljad, 1 apelsin

***Kolmas nädal


1 päev :
Puuvilja päev
Päeva jooksul erinevad puuviljad mis tahes koguses (puuvilju võib kombineerida)
peale: viinamarju, mangot, datleid, banaane, viigimarju.

2 päev:
Köögiviljapäev
Päeva jooksul erinevad keedetud köögiviljad ja erinevad salatid, peale kartuleid ja teravilja

3 päev:
Puuviljapäev
Päeva jooksul erinevad puuviljad (vt 1 päev), erinevad keedetud köögiviljad, salatid igal ajal igas koguses

4 päev:
Keedetud või praetud kala igas koguses, salat (ainult kapsas või roheline salat) igas koguses, keedetud köögiviljad.

5 päev
Keedetud või praetud liha (peale lambaliha) või kana, keedetud köögiviljad

6 ja 7 päev
Päeva jooksul üks kindel puuviljasort igas koguses igal ajal (ainult õunad või pirnid, või virsikud, või aprikoosid).


***Neljas nädal

Allmainitud toiduained jaotatakse terveks päevaks

1 päev
4 keedetud või praetud lihaviilu või 1/4 keedetud kana
3 tomatit, 4 kurki
1 tuuni kala purk (õlita või pestud veega)
1 röstitud saiaviil
1 apelsin

2 päev
2 keedetud või praetud lihaviilu (max 200 gr)
3 tomatit, 4 kurki
1 röstitud saiaviil
Õun või pirn, või 1 meloniviil, või apelsin

3 päev
1 lusikas kohupiima või kodujuustu
Väike taldrik keedetud köögivilju
2 tomatit, 2 kurki
1 röstitud saiaviil
1 apelsin või greip

4 päev
1/2 keedetud või praetud kana
3 tomatit, kurk
1 röstitud saiaviil
1 apelsin või greip
Õun või pirn, või 1 meloniviil, või apelsin,

5 päev
2 keedetud muna
1 salat, 3 tomatit
1 apelsin või greip

6 päev
2 keedetud kana rinnakest
1/8 kg kodujuustu või brõnsat
1 röstitud saiaviil
2 tomatit, 2 kurki, hapupiim
1 apelsin või greip

7 päev
1 lusikas kohupiima
1 tuunikala purk (õlita või pestud veega)
Väike taldrik keedetud köögivilju
2 tomatit, 2 kurki
1 röstitud saiaviil
1 apelsin või greip

Kasulikud märkused:
- Tuleb juua rohkem vett; võib juua klaasi mineraalvett igal ajal;
- Köögiviljad keedetakse vees ilma puljongite lisamata, kuid tohib lisada soola, pipart, maitseainet, sibula, küüslauku;
- Ei tohi kasutada õli või rasva; praadida teflonpannil ilma õlita.
- On lubatud juua kohvi või teed suhkru ja piimata, võib suhkruasendajaga;
- Nälja tundel võib süüa kurke, porgandit või salatit, kuid 2 tundi pärast ettenähtud söögikorda;
Tuleb rangelt pidada antud režiimi, samade toiduainetega ja nende kogusega, mitte vahetada lõuna õhtusöögiga ja tagurpidi; - Režiimi ei tohi katkestada üheks päevaks ja alustada järgmisest päevast, vaid tuleb alustada otsast peale, sama kehtib eksituse korral;
- Sport on soovituslik;
- Peale režiimi pidamist teil tekib kõhutäistunne isegi siis kui olete vähe söönud. Kui tekib soov korrata režiimi uuesti, siis on soovitatav korrata kaks korda esimest ja neljandat nädalat.
Söömisaeg ei ületa 15-20 min.
30 enne sööki tuleb ära juua 500 g vett ehk 1,5 l päevas. See on miinimum, võib juua rohkem. Joome ühe hingetõmbega, mitte lonksudega, et ei tekiks turset. Päevane norm on 30 g vett 1 kg kaalule.
 
herilane 08. mai 2009, kl 18.44
Ma teen seda dieeti kolmandat päeva. Kaalukaotus -1,4kg. Plus süüa on isegi kohati liiga palju, täna söönud oma 2 muna, apelsini, veidi kana ja salatit. Jäänud on veel õhtuks 2 muna ja absoluutselt ei jaksa. Uskumatu dieet. =)
 
jajaa 08. mai 2009, kl 19.21
Maggi dieet.

Peale nelja nädalast dieeti pidamist, kaal väheneb kuni 10 kg. Esimese nädalaga tavaliselt läheb ära 3 kg. Antud toitumise režiim toetub mitte toiduainete kalorsusele, vaid organismi keemilistele reaktsioonidele. Seetõttu režiimi tuleb järgida rangelt!!!! ja muutmata!!!!, muidu sellest pole kasu. Kui otsustasite ära jätta režiimist mõni toiduaine, siis mitte mingil juhul ärge asendage!!!! selle teisega.
Kui režiimis mõnel toiduainel pole määratud kogus, siis seda tuleb süüa kuni kõht saab täis. Režiim on kõlbulik kõiki vanuste jaoks ning pole vajadust režiimi ajal võtma vitamiine.
.
 
evangelina 08. mai 2009, kl 21.20
Minul läheb 3. nädala 2. päev, kaalu olen kaotanud 5 kg, vererõhutablette enam ei võta, sest vererõhk normis, energiat hullumoodi ja kõht pole kordagi tühi olnud. Soovitan proovida, kes kõhklevad. See pole miski proteiinidieet, 3. nädal on praktiliselt vegetaarne, vaid 2 päeval valgud- liha ja kala.
 
Liisukas 08. mai 2009, kl 21.24
Kui suuri koguseid liha tarbisid?
 
evangelina 08. mai 2009, kl 21.59
Umbes 300 g arvan: vahel 2 väikest šašlõkivarrast või 2 viilu grillliha või umbes sama koguse seapraadi või 2 kanakintsu jne. Rohkem korraga ei tahagi ja kui on lihapäev, siis on ühest toidukorrast juba kõht täis nii, et õhtusööki peab vägisi sööma. Paaril korral jäigi söömata.
Täna oli mul köögivilja päev, sõin kapsa-herne-paprika-tomati hautist ja õhtuks keetsin paksu vegetaarborši- sõin väikese taldrikutäie ja kõht oligi täis. Lõunaks aedvilja kõrvale sõin ka kurki ja tomatit.
 
bella 11. mai 2009, kl 13.49
Selline lahe dieet tundub olevat. Hakkan homme peale. Lööb äki keegi kampa???
 
Liisukas 11. mai 2009, kl 13.50
neljas päev ja kaalukaotus 2,5 kg :)
 
Liisukas 11. mai 2009, kl 13.52
Võin niiöelda kambas olla ju :) aga ma juba neljanda päeva juures, nälga pole kordagi olnud ja tunne on niii hea, kui asutada kaalule
esimene ja teine päev on rasked, mitte nälja tõttu vaid harjumuse tõttu pidevalt nänni süüa :)

anna teada kuidas läheb :)
 
uus algus 11. mai 2009, kl 19.56
minul proteiinidieediga kadunud -4 kg, seda ühe nädalaga ja vaja veel laupäevani vatu pidada-proteiinidieet on rangem, aga edu meile kõigile:)
 
nirak 11. mai 2009, kl 23.32
ma ka homme!
 
miuks 12. mai 2009, kl 10.30
Kuidas see proteiinidieet välja näeb?
 
uus algus 12. mai 2009, kl 11.10
löö neti otsingusse Proteiinidieet, seal EPlehe artiklis on ka menüü olemas:))
hea on kaalule minna iga hommik, kui kaal näitab jälle -500 gr
alustasin 77,2 ja täna hommikul 72,9... tubli:))
 
sannu 12. mai 2009, kl 11.44
Mina alustasin Maggi dieediga täna, eelmine kevad proovisin proteiinidieeti, aga see mulle ei istunud üldse.
Paar küsimust - kas kõik teete liha ilma mingi rasvata? Mina küll oma teflonpannil ilma tilga õlita midagi teha ei saa..Ja iga hommik söödavad munad - üldse maitsestada ei või? Täna raputasin veidi soola peale - ei tea kas ei tohiks? Sama küsimus liha kohta - kuidas seal maitseainetega? Kavatsen ainult kana süüa ja armastan karrit kanale panna - dieedi ajal peaks loobuma?

AItäh kes vastata oskab - loodan, et seekord saan paremaid tulemusi ja söök vastu ei hakka. :)
 
Liisukas 12. mai 2009, kl 14.26
Kui liha on mingis marinaadis (nt kõiksugu grilllihad) siis on neid lihtsam grillida, otsest õli ju lisatud ei ole. Pannil on kergem vist sealiha praadida, kuna sealiha on veidi rasvasem. Kana puhul võin tõesti juhtuda et jääb panni külge kinni. Lihtsalt vist grillile visata.
Mune olen minagi maitsestanud, sest maitseained peale suhkru ja puljongite on lubatud. Kuna nälja tundel võis ka tomatit süüa siis panen hakitud keedumunadele tomativiile juurde ja lisan soola. Vägagi hea hommikusöök.

Kanale pane mis maitseaineid tahes peale, ära ainult õlisid kasuta :)
 
sannu 12. mai 2009, kl 15.17
Aitäh Liisukas!

Kui küsida võib, siis kuidas su kaalualandamine edeneb?
 
ma 12. mai 2009, kl 16.15
alustasin ka eile proteiinidieeti - eks ma annan vahepeal aru kuidas mul läinud on :) Söömisest niipalju, et ma ka ei saanud aru kas ja mida ma söögikordade vahepeal süüa tohin (nt õuna, tomatit vms) otsustasin igaksjuhuks mitte midagi süüa (ehk näksida) vahepeal. Praegu on enesetunne ok. ei mingit näljatunnet ega midagi. Mul on lihtsam seda dieeti sellepärast pidada, et ma hommikuti nagunii ei söö ja tassi kohvi joon tööl, lisaks joon päevas normaalselt vett nagunii. Lõunane liha ja puuvili toidavad ikka rohkem kui ma olin harjunud sööma (koorega salat või pastad..)Kahjkus/õnneks ei ole mul linnas kaalu nii, et ma ei roni ka igapäev kaalule - ilusam pilt ju tuleb kui nädala lõpus tervet tulemust näen :) Edu mulle ja teistele, kes kambas :)
Ja kui tunnen, et enam ei taha/jõua/saa siis kindlasti jätan asja katki..
 
Anni 12. mai 2009, kl 16.35
Alustasin kah eile. Kaalul plaanin käia iga pühapäev, kuna endal kaalu pole.
Siin on mõned kirjutanud, et hea dieet, ei tunne nälga ega midagi. Tahaksin aga hoopis teada, et kuidas teil tervisega lood on selle dieedi ajal? Minul nt valutab pea. Mul alati hakkab pea valutama, kui olen pikalt söömata (esimene söögikord nt alles õhtul). Nüüd nii eile, kui ka täna pea valutab, otsaesine. Lisaks mõõtsin pühapäeval oma vererõhku, 168/113. Ei saagi aru, kas peavalu on seotud vererõhuga, või selle dieedi pärast. Vererõhuga pole varem probleeme olnud, aga kuna minestasin eelmine nädal, siis arvatavasti peab siin mingi seos olema.
 
? 12. mai 2009, kl 16.41
Eile alusatsid ja eelmine nädal minestasid? Siis ei saa seost olla.. aga kui sul on enesetunne halb siis parem ära tee sellist dieeti..:S
 
Anni 12. mai 2009, kl 18.16
Kirjutasin vist suht segaselt. Pidasin silmas järgmist. Olen kannatanud üle poole aasta peavalude käes. Põhjust ei tea, veel. Aga jah, ka nt söömatuse pärast võib mul pea valutama hakata. Vererõhuga arvatavasti hakkas jama ehk paar nädalat tagasi. Ja nüüd ei saagi aru, kas eilne ja tänane peavalu on seotud dieediga või teistest varasematest probleemidest.
Kas peaksin loobuma dieedist? Kaalu langetamine on mulle eluliselt vajalik tegelikult. Kaaluindeks 32:S
 
sannu 12. mai 2009, kl 22.33
Esimese päeva õhtu on kohitav - kõht on nii tühi, et tahaks nutta ja alla anda. Tänane lõuna jäi väikeseks, sõin ainult ühe pirni (ülejäänud olid seest mädad) ja peale seda raske trenn. Nüüd sõin just veidi kanaliha, aga kõht nii tühi. :(
Joon tassi teed ja siis magama, järsku hommikul parem olla, kuigi kahtlen. Ju siis lihakogus liiga väike.
Nüüd mõtlen nendele keedetud köögiviljadele - kas nt lillkapsas (üldse mingi kapsas) on paha idee?
 
ma 13. mai 2009, kl 08.55
Ma ei tea kas ma söön palju vms aga mina pole küll veel dieedi ajal nälga tundnud.. Võibolla on minu kogused siis suured :) aga no ju siis nädala lõpus kaalule minnes näha on kas on midagi mõjunud või mitte. Täna on lõunaks mul lillkapsas ja puuviljad. Kapsas ei ole küll minu lemmik aga no kannatab ära - ise valisin endale sellise menüü :) Õhtuks pean jälle liha sööma (mis hakkab natuke vastu juba) Eile just mõtlesin, et kas ikka saab normaalne olla see, et söön igapäev "käntsaka" liha ja kilod kaovad iseenesest..
Ja no tgelikult on ikkagi selgusetu kas vahepeal rohelist teed nt tohin ikka juua või mitte. (olen patustanud ja enne lõunat teed joonud) Aga edu meile kes me dieeditame!
 
kris 13. mai 2009, kl 10.12
Mina alustasin täna selle maggi dieediga. Tundub normaalsem olevat kui see palju reklaamitud proteiinidieet - see jäi mul ära juba kasvõi selle tõttu et ma ei suuda hommikuti ainult kohviga läbi ajada. Maggi tundub talutavam ja ausalt öeldes ka tervislikum. Ma ei usu küll, et nädalaga läheb üle 4 kilo, aga eks paistab. Olen 165 cm pikk ja minu algkaal on 64,2, tahaks saada 57 peale (siis oleks nagu enne teise lapse sünnitamist). Kaal kui selline iseenesest polegi nii hull, aga mul on ees sõna otsese mõttes suur ja paks kõht, vot sellest tahaks küll lahti saada.
Sealiha ma ei söö ja hetkel loomaliha ka pole kusagilt võtta huvitav kas on väga halb kui see esimese päeva õhtune liha kana vastu vahetada?
 
kris 13. mai 2009, kl 10.29
ja veel, kas puuviljadest võib lõunaks ka näiteks banaane süüa nii palju kui tahad, need ju tavaliselt välistatakse, aga siin ma infot ei leidnud?
 
Anni 13. mai 2009, kl 10.39
Kuskil oli kirjas küll, et mitte banaani.
Teed, nagu mina aru sain, võib juua millal tahad. Ise panen tee sisse hästi natuke mett, kuna arvan, et mu peavalud olidki tingitud, kuna veresuhkur läks liiga madalaks.
Täna on mul juba palju parem olla. Nälga pole kordagi tundnud.
 
Anni 13. mai 2009, kl 10.43
Mind pigem huvitab, et kuidas saate aru sõnast "salat"? (sulgudes puuduvad komponendid)
Kas sööte siis aind terve poti lehtsalatit? Või valmistate ikka erinevatest komponentidest salati?
 
Liisukas 13. mai 2009, kl 12.16
Nii... mina tegin 3 päeva dieeti ära, kaotasin 2,2 kg kokkuvõttes ning pidin kahjuks esmaspäeval murduma. Kolm päeva ei tulnud dieedist suurt midagi välja, aga uskuge või mitte, juurde ma ei võtnud. Isu jäigi väiksemaks. Nüüd pärast 3päevast pausi lähen neljanda päevaga täpselt sealt edasi, kust pooleli jäi.

Dieetidega kipub nii olema, et ühele sobib, teisele mitte.
Minule see sobib. Kogused on suured. Hommikul alati 2 keedumuna ühe tomatiga (tegelikult on tomat näljakustutamiseks 2h pärast toidukorda) aga ma panen juba hommikusöögi sisse.

Lõunaks on kogused ka suured, et kõht jumala eest tühjaks ei jääks. Õhtul samuti. Kui isu tuleb (nälja pole mul veel selle dieediga olnud) söön kirsstomateid. Head väikesed snäkid :)

Menüüst veel niipalju, et tee ja kohvi on lubatud, küll aga ilma suhkruta ja piimata. Kasutada võib suhkruasendajaid.
Salatid on ilma õlideta ja hapukooreta. Mina teen kurgi ja tomati salatit soola ja pipraga tavaliselt, liha kõrvale. Või ostan poest porgandi-ananassi salatit - ülihea :)

Puuviljadest kõik peale banaani on lubatud.

Kui veel küsimusi siis vastan hea meelega :)

Kuidas teistel tervis ja kaalulangus muidu on?
 
bella 13. mai 2009, kl 12.30
Nii. Eile sai siis alustatud Maggi dieediga ja.. siiani on uskumatult hästi läinud. Pole nälga tundnud.(kui need 3 nädalat ja 6 päeva sama lihtsad oleksid) Ainult see hommikusöök veitsa nigel. Aga pole hullu. Üritame ja peame vastu EDU MEILE!
 
bella 13. mai 2009, kl 12.34
Ja muidugi. Mis ma virisen. Sõin hommikuks ühe muna aga võib ju ka kaks süüa JEEEE.
 
Liisukas 13. mai 2009, kl 12.50
Plus veel pool apelsini ju :D:D
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!