Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
Millal on kasulik dekreeti minna?
 
Murelik 23. detsember 2008, kl 21.30
Kas keegi oskab öelda, millal on kasulik dekreeti jääda, kui sünnitamise tähtajaks on pandud 1. aprill 2009?
 
Merle 24. detsember 2008, kl 08.45
Omal plaan dekreeti jääda 30 päeva enne tähtaega, siis saan emapalka kauem (st laps on emapalga lõppedes vanem).
Enne võtan veel selleks hetkeks kogunenud puhkusepäevad ka välja, nii et kokkuvõttes jään koju ikka 2 kuud enne sünnitust.
 
,, 24. detsember 2008, kl 14.20
Sinul ei ole vahet kas lähed dekreeti 7o päeva 50 päeva või 30 päeva enne lapse sündi.
Kuna nii dekreedi rahasid kui ka emapalka hakkad saama 2008 aasta järgi.
Nii ,et võid vabalt minna 70 päeva varem:)
 
- 24. detsember 2008, kl 18.41
Kui soovid koos lapsega kauem normrahaga kodus olla-30p enne tähtaega.
Ja enne võta puhkus
 
b 26. detsember 2008, kl 15.02
Mina jäin dekreeti sünnituspäeval.Sinnamaani olin korralisel puhkusel.Emapalka sain laste 1,7 aastaseks saamiseni.
 
c 27. detsember 2008, kl 12.47
to: b
Kui jääda dekreeti sünnituspäeval, siis dekreediraha saad 30 päeva vähem - 140 päeva asemel saad siis dekreediraha 110 päeva eest.
 
ly 08. aprill 2010, kl 11.09
Kui mul on tähtaeg 24 september 2010,millal oleks kasulik minna dekreeti?
Kuidas dekreedi rahasid arvutada?Kui palju ma saan kui olen töödanud kaks aastat ja mul on miinimum palk?
 
ametnik 08. aprill 2010, kl 19.25
Reeglina soovitan nii:

kõige kasulikum
on minna viimasel võimalusel e 30 p enne tähtaega-nii saab kõige kauem palka või puhkusetasu
ja
nii on laps VH lõppedes kõige vanem.
((v a terviseprobleemide puhul, siis esimesel võimalusel e 70 p enne)

MINE ALATES 25.augustist.

NB!
Vahetult enne dekreeti võid välja võtta korralise puhkuse, kogu 2010.a eest sest sa "teenid tasa" kõik 12 kuud sest ka rasedus-sünnituspuhkus(dekreet) kui töövõimetus on tööaasta osa ja annab puhkust.
Rase ei pea puhkama puhkusegraafiku järgi vaid tema soovil saab vahetult enne dekreeti(tööandja kohustatud andma)
Samas, kui enesetunne ei nõua, võid puhkuse jätta pärast VH lõppu või lausa lhp lõpu järel...saad siis 1 k raha


Kui töötasu on miinimumpalk siis pole mitte midagi arvutada:
a) kui eelmise kalendriaasta tegelik keskmine on kas või puhas null, siis kõik inimesed, kellel töölepingus on põhipalgaks vähemalt miinimumpalk saavad miinimumpalga alusel sünnitushüvitise(dekreediraha)
st
(4,6 kuud x 4350)-21% e u 16 000

ROHKEM saad juhul, kui sinu eelmise (2009.a) keskmine on üle 4350 st oled saanud tööandjalt rohkem töötasu/preemiat/puhkusetasu kokku kui 12 x 4350 bruto

b) keegi ei saa VH vähem kui 4350-tm/kuus e 3909 kätte
ja jälle- ROHKEM saad vaid juhul, kui eelmise aasta tegelik keskmine on mingil põhjusel suurem.

küsi
 
Oot 08. aprill 2010, kl 20.19
Sain ma õigesti aru, et kui dekreeti minna nt. 1.sept, sest sünnitus 7. nov., saan ma 2011 aasta puhkuse raha ka välja võtta, sest see aasta on töövõimetusaasta? 2010 aasta eest niikuinii, sest sel aastal ka personaalselt kohal oldud....Või panen ma millegagi puusse...
 
ametnik 09. aprill 2010, kl 14.39
Igal inimesel on õigus kalendriaasta kestel võtta välja kogu kalendriaasta eest puhkus
st
kui dekreeti lähed 2010a siis saad võtta loomulikult 2010.a puhkuse.

2011.a EI OLE töövõimetuseaasta sest lapsehoolduspuhkus ei ole töövõimetus! Lhp-l ollakse isikliku avaldusega, omal soovil ja töösuhe PEATATAKSE ja lhp aja eest puhkust ei lisandu.
 
to ametnik 29. juuli 2010, kl 15.04
Kui lapse sünnitähtaeg on veebruari lõpus 2011, siis VH saan ma niikuinii 2010. aasta järgi? hoolimata, et jään dets lõpus 2010 dekreeti?
 
to murelik 29. juuli 2010, kl 15.16
Praeguste arvutuste kohal oleks mul ka 01.04.11
Aga mis aasta eest ma siis raha saama hakkan :) See aasta on ikka väga mage palk olnud võrreldes eelmisega, aga kuidagi ei õnnestunud varem jääda. Või tuleb nüüd rasedana ropult teenima hakata.
Viimane kommentaari vastust ootan minagi.
 
x 29. juuli 2010, kl 16.03
emapalka saad lapse sünnile eelnenud aasta järgi.
 
ametnik 30. juuli 2010, kl 00.44
x-
EI, ei ole alati nii, et VH on lapse sünnile eelneva kalendriaasta alusel1
VH on sellele ÕIGUSE TEKKIMISELE eelneva aasta alusel
ja
1)
*TÖÖTUL tekib õigus VH-le lapse sünnist st saab sünnile eelneva aasta alusel
2)
**TÖÖTAJAL, kes läheb rasedus-sünnituspuhkusele(dekreeti) tekib õigus VH-le ALATES rsp LÕPUST!
Seega, kõik, kes lähevad dekreeti ENNE 14.augustit 2010.a, nende rsp lõpeb 2010.a ja VH on 2009.a alusel,
kes lähevad PÄRAST 14.augustit 2010.a või 2011.a, neil lõpeb rsp 2011 ja VH on 2010.a alusel
---------------------
to ametnik-
kui sinu rsp(dekreet) lõpeb 2011.a siis saad VH 2010.a alusel, ükskõik, kas jääd rsp-le 2010.a või 2011.a
KASULIK on jääda loomulikult võimalikult hilja, st jaanuari lõpus 2011
------------
to murelik-
kui sünnituse tähtaeg on aprill 2011 siis puudub igasugune muu võimalus kui saada nii sünnitushüvitis(dekreediraha) kui VH 2010.a alusel, sest I võimalus dekreeti jääda on 70p enne tähtaega(see on 2011.a) ja viimane on 30p enne tähtaega(mis on ka 2011.a)

SUL ON VÕIMALIK suurendada 2010.a keskmist:
*teenida usinasti palka, võimalusel tehes lisatööd ka mujal
*võtta välja korraline puhkus(vahetult enne dekreeti peab tööandja lubama, muidu saab kokkuleppel ka) nii, et puhkusetasu laekuks aasta viimasel tööpäeval, puhkus ise jääks järgmisse aastasse
võttes 2011.a algul kogu eelmise aasta82010.a) puhkuse 28p+dekreedi eest 11p+puhkuse eest 2,3p saab rohkem kui kuupalga puhkusetasuks
*paluda detsembri palk avansina detsembris(mitte jaanuari palgapäeval), nii jääb aastasse 13 palka:jaanuaris makstud eelise aasta detsembri eest, veebruaris jaanuari eest...detsembris novembri eest+avanss detsembri eest
*kui on loota aastalõpupreemiat, lasta see maksta detsembris
 
aga? 30. juuli 2010, kl 09.11
Kas dekreeti käsitletakse nagu haiguslehtegi ja lahutatakse dekreedipäevad VH arvutamisel maha. S.t kui tähtaeg on 31. dets ja lähen 70 päeva (ca 2 kuud) enne dekreeti, siis jagatakse aasta tulu mitte 12, vaid 10-ga? Ja kas saan ikka õigesti aru, et VH arvutamisel arvestatakse kogu sots. maksuga maksustatud tulu (k.a lisatasud jms), mitte lepingujärgset palka?
 
huviline 30. juuli 2010, kl 09.41
Ma tahaks ka teada, et kas dekreedi aeg, see 140 päeva on nagu töövõimetus? Et puhkust teenin edasi? See oleks küll hea.
Et kui mul on sünnitähtaeg jaanuar 23 ja lähen dekreeti ca 24 (või 25?) detsember, et siis enne seda saan võtta 2010 eest 28 päeva puhkust + puhkusepäevad nende dekreedipäevade eest, mis tulevad 2011 aastal? Ja mitu päeva sealt tuleb? 140-7 on 133 päeva ja puhkuspäevi lisaks 10?
 
et siis 30. juuli 2010, kl 11.17
ma võtsin oma puhkuse kõik välja- mais 7 päeva ja juulis 21 päeva...kui nüüd saan lõpparve siis, kas sinna arvestatakse see 11 võtmata päeva puhkuseraha juurde?
 
ametnik 30. juuli 2010, kl 19.18
aga?-
Jah, rasedus-sünnituspuhkus(dekreet) on TÖÖVÕIMETUS nagu ka haigusleht ja loomulikult jäävad dekreedipäevad VH arvutamisel välja
st
kui oled aasta lõpust 2 kuud dekreedis, jagatakse VH arvutamisel aasta kogutulu 10-ga, mitte 12-ga, kui oled 45p dekreedis siis 10,5-ga jne.
VH arvestusse läheb sulle vastava aasta jooksul makstud SOTSMAKSUSTATUD TÖINE TULU( palk, puhkusetasu, lisatasu, tulemustasu e preemia jne). Ei lähe aga n autokompensatsioon vms.
----------------
huviline-
JAH, rsp kui töövõimetus läheb tööaasta arvestusse (nagu haiguslehtki) ning selle aja eest lisandub puhkusepäevi.
Kui sa kogu 2010.a töötad+oled töövõimetu(dekreedis) siis "teenid tasa" kogu 2010.a puhkuse. Kui lepingus 28p, siis kõik 28p võid vahetult enne dekreeti välja võtta.
Kahjuks pole tööandja kohustatud andma ette 2011.a puhkust 2010.aastal, kuid kokkuleppel on võimalik saada ka see puhkus mis koguneb kuni dekreedi lõpuni, kui 2011.a sinu dekreet lõpeb 12.mai
kui dekreeti jääd alates 24.12.2010.a
ja
2011.a eest on saada 4,5 kuu puhkus e 4,5 x 2,33=10 puhkusepäeva.
Kui tööandja keeldub 2011.a puhkust enne dekreeti andmast, siis tea, et
õigus puhkusele ei kao ja sinu puhkus 2011.a eest EI AEGU 1a jooksul vaid sinu lapsehoolduspuhkuse ajaks aegumine peatub: sa saad oma puhkuse võtta niipea kui lõpetad lhp. Kasulik on seda teha pärast VH lõppu: VH-ga samaaegselt saadav puhkusetasu üle 4350 bruto vähendab väljamaksmiskuu VH.
St
võid teha 3 viisil.
a) pärast VH lõppu lõpetad lhp, võtad puhkuse välja ja seejärel jääd uuesti lhp-le-saad puhkusetasu kätte, makstakse põhipalga nr alusel kuna viimase 6k keskmine palk puudub
b) pärast VH lõppu lõpetad lhp, saad puhkuse ja siis tööle,

või hiljem, ise valid millal, kas või lapse 3a saamise järel ,võtad kohe puhkuse ja siis tööle.
Ka siis
puhkusetasu makstakse põhipalga nr alusel kuna viimase 6k keskmine palk puudub


c)lõpetad lhp, töötad pisut ja võtad siis nii tööleasumisaasta eest saadava puhkuse kui ka enne dekreeti saamatajäänu st oma 2010.a puhkuse ka,
siis saad reaalselt teenitud keskmise alusel
---------
et siis-
Millal algab ja lõpeb dekreet? Millal lõpeb tööleping?

Kui sinu tööleping lõpeb ene 2010.a lõppu siis tuleb hoopis sinul enamsaadud puhkusetasu tagastada.
Kui leping lõpeb 2011.a või hiljem, siis
kui sinu dekreet 140p jääb 2011.aastasse ja tööleping ei lõpe enne, siis jääb saamata 11 puhkusepäeva tõesti ja need hüvitatakse lõpparvega
 
et siis 30. juuli 2010, kl 19.56
dekreet algab 6.08, seega jääb 140 päeva lõpp detsembrisse ja olengi saanud terve aasta puhkuse nii nagu vaja- 28p.
tööleping lõppeb?
 
ametnik 30. juuli 2010, kl 23.00
et siis-
sa küsisid:kui nüüd saan lõpparve siis, kas sinna arvestatakse see 11 võtmata päeva puhkuseraha juurde?

Lõpparve? Kas tööleping lõpeb? St on sul tähtajaline leping, mis lõpeb nüüd, kuskil dekreedi ajal?

Millise LÕPPARVE sa saad?
Lõpparve saab töölepingu lõppemisel/töölt lahkumisel.

Kui sa jääd rasedus-sünnituspuhkusele(dekreeti) siis mingit lõpparvet sa ei saa.Sa ei lahku töölt vaid jääd sisuliselt haiguslehele 140 päevaks ja seejärel kas naased tööle või jääd omal soovil lapsehoolduspuhkusele.
Hetkel saad lihtsalt palgapäeval palga 1.-5.augusti eest.

Mis puutub puhkusesse, siis kui sa oled saanud 2010.a eest 28 puhkusepäeva(mais 7 päeva ja juulis 21 päeva) siis on sul käes kogu puhkus, kuni viimase detsembrini 2010 teenitav
st
kuna sa EI OLE dekreedis kauem kui 31.12 (dekreedi lõpp on 25.detsember)siis pole sul mingit puhkust enam saada.
See 11p puhkust pole LISA vaid on OSA PÕHIPUHKUSEST,
st
kas töötad, oled puhkusel või dekreedis või haiguslehel, iga kuuga "teenid tasa" 2,33 puhkusepäeva...
sinu 28 puhkusepäeva 2010.a on 27p töötatud aja eest(1.jaanuar kuni 5.august 2010) ja 11p on dekreedi eest (6.august kuni 25.detsember)
st
endiselt ei saa aru, mis 11p rahast ja mis lõpparvest sa räägid...
 
tulevane ema 02. august 2010, kl 13.42
to ametnik:
Sooviksin ka sinu nõu, kuna olen täitsa võhik igasuguste rahade suhtes sellises situatsioonis. Dekreeti läheksin tõenäoliselt u 20.04.11. Millised rahad mul siis üldse saada on? Kuidas dekreediraha arvestatakse ja mis see endast kujutab? Kuna mul on puhkus alati suvel (õpetaja), siis millise osa puhkuserahast ma peaksin saama ja üldse mismoodi see puhkuse arvestamine siis käib (kas ma saan puhkusepäevad välja võtta ka enne dekreeti?)?
Segane jutt tuli, aga loodan, et saad mind nendes küsimustes aidata!
 
ametnik 02. august 2010, kl 15.58
tulevane ema-

millal on sünnituse tähtaeg?
sellest lähtuvalt saan täpsemat nõu anda.

Üldiselt nii:
1.loomulikult, kui oled töötav inimene, saad minna rasedus-sünnituspuhkusele(dekreeti) mis on töövõimetusperiood st sisuliselt 140 päeva e 4,6 kuud haiguslehte
ja
sünnitushüvitis(dekreediraha) on ikka ja alati eelmise kalendriaasta st sinu puhul 2010.a keskmise alusel arvutatud, lihtsalt 100% on sünnitushüvitise puhul, tavahaiguslehel 70%: liidad (veel parem, vaatad 2011.a veebruaris Maksuameti kodulk-lt, tuludeklarist)kõik 2010.a eest ette nähtud TÖISE SOTSMAKSUSTATUD TULU st palk, preemia, lisatasu, puhkusetasu jne bruto
ja
jagad 365 päevaga, saad päevaraha
korrutad 140 päevaga
ja lahutad üldsummast 21% tulumaksu (st korrutad üldsumma 0,79-ga)

Saad sisuliselt korraga kätte oma 4,6 kuu palga.

Haigekassalt.

2.pärast sünnitust ja Pensioniametile peretoetuste avalduse tegemist saad u 1 kuu jooksul riigilt ühekordse sünnitoetuse 5000
ja
kuni lapse täisealiseks saamiseni, 300/kuus lapsetoetust
ning
pärast vanemahüvitise avalduse tegemist ja
alates rasedus-sünnituspuhkuse(dekreedi) lõpust saad vanemahüvitist; sinu puhul siis 2010.a keskmist(kogu töine tulu jagada 365 miinus töövõimetuspäevad, korrutada 30...sinu soovil 2250 tulumaksuvaba ja ülejäänult maha 21% tulumaksu)

NB!
VH makstakse tagantjärele st kuu algul, 8.-9. eelmise kuu eest

3.puhkusest
Igal inimesel on õigus saada aasta jooksul käesoleva aasta puhkus
aga kui sa kogu 2011.aastat ei tööta+ole dekreedis (jäädes dekreeti aprilli lõpus, sinu pakutud 20.04, lõpeb dekreet 6.septembril), pole arukas võtta kogu puhkust vaid AINULT VÄLJATEENITAV st perioodi eest 01.01.2011 kuni 06.09.2011 st 8 kuu puhkus e 3/4 tavapuhkusest
ja
kuna sa oled rase, ei kehti sulle puhkusegraafik ning kohustus õpetajana puhata suvekuudel(sinu puhul ka võimatu) vaid sul on seaduslik õigus võtta puhkus VAHETULT enne dekreeti.
Selleks teed vähemalt 14p enne puhkusele jäämist kirjaliku avalduse tööandjale.

Samas ei kaota sa oma 2011.a 8k eest puhkust kui jätad puhkuse võtmata. Sinu lapsehoolduspuhkuse ajaks puhkuse aegumine peatub. Võid puhkuse võtta igal ajal pärast VH lõppu, katkestades lhp-nii saad lisaraha. Ja võid jätta ka lhp lõpu järel(pärast lapse kasvõi 3a saamist).
Ainult arvesta, et enne dekreeti võttes saad puhkusetasu reaalse viimase 6k keskmise alusel, pärast aga põhipalga nr alusel(st lisatasud nagu klassijuhatamine jne arvesse ei lähe).

küsi
 
tulevane ema 02. august 2010, kl 16.48
Mul on tähtaeg muidu 24.05.10
Dekreeti minemise aja panin praegu umbes.
Suurimad tänud väga põhjaliku selgituse eest!!!
 
ametnik 02. august 2010, kl 16.54
Siis soovitan minna alates 24.04.
Ja enne seda võtta 8k eest puhkus.
 
. 02. august 2010, kl 17.01
Seda enam, et hetkel alles plaanid rasestuda või oled mõni tund rase ja oodata on veel ...täpsemalt 295p
 
CAt 02. august 2010, kl 17.05
Mina ei teadnud seda, et rasedus-sünnituspuhkus(dekreet) on TÖÖVÕIMETUS nagu ka haigusleht ja loomulikult jäävad dekreedipäevad VH arvutamisel välja. Kas dekreedirahadest siis sotsmaksu ei makstagi?..
Minul on niimoodi, et sünnitan jaanuaris ja kuna sain 2009 (mille järgi saan dekreedirahad) suuremat palka kui 2010 saan, siis mõtlesin, et äkki oleks ikka mõtekas dekreeti minna võimalikult vara, ehk 70 p enne sünnitust?
 
ametnik 02. august 2010, kl 17.24
CAt-
tegu ei ole sünnitushüvitise puhul ju TÖISE sotsmaksustatud tuluga st ei maksa tööandja vaid maksab Haigekassa ja see ei lähe tõest arvesse. Ei lähe ka tavaline haigushüvitis.

Sinul, kui sünnituse tähtaeg on jaanuar 2011, pole mingit võimalust saada VH 2009.a alusel
seega
mine 70, 69, 68 või 30p enne, ikka saad oma dekreediraha 2009.a ja VH 2010.a alusel.


Mis kaotad hiljem minnes on järgmine:
*saad vähem aega palka/puhkusetasu(minnes alles 30p enne tähtaega saad võrreldes minekuga 70p enne üle 1 kuu kauem töist tulu)
**mida varem lähed, seda noorem on laps VH lõppedes(minnes 70p enne on 1a4k ja pisut peale, minnes 30p enne on 1a6k)
***mida kauem töötad seda enam koguneb puhkusepäevi...40p eest 3 puhkusepäeva lisaks

Näitlikult:
a
Oletame, et saad igakuiselt kuupalka näiteks 10 000
lähed 70p varem st kuskil novembris
sinu 2010.a saadud töine tulu on u 9,5 kuupalka (95000)+1 kuu puhkusetasu(10000)
ja
see 10,5x summa 105000 jagatakse 10,5 kuuga, keskmine VH on 10 000

b
lähed 30 p enne, detsemri lõpus, saad 11 kuupalka (110 000)+1kuu puhkusetasu(10 000)
ja
see
12 x summa (120 000) jagatakse 12 kuuga, VH on 10 000

seega VH suurus EI MUUTU kui lähed juba 70p varem!
Küll aga saad 1.variandi puhul (sest saad kauem palka) 2011.a rohkem palka 15 000 e 1,5 kuupalka

Kui tahad midagi suurendada, on võimalusi:
minnes 30p enne st detsembris, võimalikult hilja e alles 30p enne tähtaega, hoolimata palgapäevast
palu oma detsembri palk detsembris...siis saad detsembris novembri palga+ka detsembri eest st 2010.a mitte 12 kuupalka vaid praktiliselt 13 (jaanuaris said ju 2009.a detsembri eest, veebruaris 2010.a jaanuari eest jne...)
ja
kui on ettenäha aastalõpupreemiat siis see ka detsembris

ning
igasugune lisatöö eest saadav lisatasu aastal 2010 on hea
 
tulevane ema 02. august 2010, kl 19.30
Suured tänud veelkord, ametnik!
Punktile: Muidugi olen ma praegu juba rase! :)) Aga suurest hajameelsusest ajasin kuud täitsa segamini. Mul on tähtajaks ikka 24.03, mitte 24.05 ja dekreeti plaaniks minna sellel juhul 24.02.10.
 
maarja 02. august 2010, kl 22.07
Küsin enda kohta ka .Olen fie ja sünnitustähtajaks on pandud päevade järgi 13.jan 2011a ja hultraheli järgi 10.jan 2011a. Mis aasta järgi hakkan mina saama vänemahüvitist. 2010 aasta tulusid tuleb ju alles martsiks esitada? Seega kui oskate aidata siis ootan vastuseid just fie kohta.
 
ametnik 02. august 2010, kl 23.06
FIE-sid on erinevaid, mõni teenib väga palju, enamus aga mitte...

FIE puhul loeb eelmisel aastal reaalselt ÄRA MAKSTUD sotsmaks nii sünnitushüvitise(dekreediraha) kui VH puhul
st
kui soovid kindlasti dekreeti minna siis saad dekreediraha (kuna dekreet algab 2010.a) 2009.a jooksul ära makstud sotsmaksu alusel. FIE puhul ei kehti, et alla miinimumpalga ei saa, seega kontrolli hoolega, kas 2009.a tulu ikka on maksude kohaselt vähemalt 4350/kuus.
Kui ei ole, ei tasu dekreeti vormistada vaid tasub võtta VH alates lapse sünnist, sest VH pole kunagi alla 4350-tm/kuus.

St
siis on kasulikum saada 18k miinimumpalka VH-ks kui 4,6 k viletsat dekreediraha ja 14,4k miinimumpalka VH-ks

VH tuleb mõlemal juhul 2010.a alusel:
kas
pärast dekreedi lõppu, Vh algab 2011 ja on 2010.a alusel
või
alates sünnitusest, kui see toimub 2011 siis samuti 2010.a alusel.

Sinu 2010.a tulu arvutatakse 2010.aastal ÄRA MAKSTUD sotsmaksu alusel, olgu see avansiline või 2009.a eest juurde makstu.

Üle miinimumpalga saad VH juhul, kui kogutulu 2010.a ületab 52000 st sotsmaksu on makstud üle 17 000
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!