Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Üleskutse unetuile...:)
 
mari 15. november 2009, kl 20.30
peab täiendama jah, ei saa ju elule jalgu jääda, nõudmised ju nii kõrged
 
Liis 15. november 2009, kl 20.32
ja ega see veel ei tähenda ,et need vanaemad ja vanaisad hakkavad lapselapsi hoidma . Ja tekib ka küsimus kas lapsed seda tahavad. Lastel on vaja areneda ja õppida selleks on lasteaed väga hea koht, sest seal saab suhelda ja õppida.
 
Liis 15. november 2009, kl 20.42
eks ta ole Mari, eriti veel kui oled juba eas nagu sina, kuid ega vist noored eriti seda tööd teha taha, ta on raske ja eks ta nõuab ka paras jagu elukogemust. Muidugi ma võin ka eksida sest kui päris aus olla siis ma vist küll ei suudaks seda tööd teha üle ühe kuu siis oleks läbi omadega täiesti.
 
p 15. november 2009, kl 20.42
Ma ep oska sel teemal üldse enam sõna võtta. Suisa sõnatu kohe...:)
 
noh 15. november 2009, kl 20.43
mis tööd mari teeb?
 
noh 15. november 2009, kl 20.45
panther, miks sa sõnatu oled...ütle sõna sekka, kas sa tahad, et su lapsi hoiaks vanaema...või koos vanematega koos elada..,,on ju küll, milles kaasa rääkida:D
 
Liis 15. november 2009, kl 20.47
eks Mari ise räägib :) aga panther üllita siis uus teema !
Ma olen kõigega nõus :)))
 
p 15. november 2009, kl 20.52
Ehh, ega ma virise siin. Lihtsalt vabandan oma mõtete puudumist. Seda ma noh juba rääkisin enne, mis arvan sellest vanematega kooselamisest...

Ja tegelikult on minu meelest ainuõige kuni 3da eluaastani lasta lapsel olla kodus ning lasta vanavanemail neid hoida (kui neid on), sest see solgutamine ja stress, mis nii väiksele lapsele lasteaias osaks saavad on mõtetu pinge. Lapsed on nädala lasteaias ja siis 2 nädalat haiged. Seda teavad vist kõik väikelaste vanemad, see pole mingi saladus. Ja tegelikult on vähe lapsi, kes on enne 3dat eluaastat vaimselt niivõrd küpsed sellisesse suurde kollektiivi minema. Loomulikult on erandeid, ei väida vastupidist. Minu seisukoht on selline.
 
mari 15. november 2009, kl 20.56
eks ma teen nende emade tööd, kes ise seda mingil põhjusel ei saa või ei ole võimelised tegema...
 
noh 15. november 2009, kl 20.58
mari...sa töötad lastekodus?
 
p 15. november 2009, kl 21.00
pidin just sedasama küsima, noh jõudis ette...
 
mari 15. november 2009, kl 21.00
mis see muu ikka olla saab..
 
Liis 15. november 2009, kl 21.01
olen nõus sinuga panther, et enne 3.a. last kodus hoida kui on võimalus, kuid esiteks paljud ei taha, et vanaemad või -isad hoiaks või nad ei suudaks kuna on haiged. Ja ma mäletan seda kui laps oli nädala lasteaias ja siis kodus 2 nädalat haige. Meie ajal polnud hirmu et sellepärast töölt lahti lastakse, kuid tänapäeval ei hakka ükski tööandja niisugust asja taluma ja võib väga ruttu töökohast ilma jääda.
Kuid lapse seisukohalt on väga õige teda kodus hoida, kuid siis on emal küll väga pingeline ja pikad päevad, sest ainult sellest ei piisa et laps on kodus, on vaja teda õpetada ja suunata ning arendada.
Sina panther jah oled haritud ja oskad seda, kuid on vanemaid, kes pole vast keskkoolist kaugemale jõudnuki, sellegi unustanud ja igakord ei tule need lapsed ka soovitult. Miks muidu on nii palju üksikuid ja hüljatuid lapsi.
 
p 15. november 2009, kl 21.06
Ma ei saa aru, mis haridust on vaja selleks, et lapsega raamatuid vaadata ja muinasjutte õhtul lugeda, mängida eakohaseid vms. Või õues käia jalutama jne. Selleks ei ole ju vaja ometi kõrgharidust...
Aga selles on sul õigus, et paljudel pole võimalik vanavanemaid selleks kasutada. Tänapäeval käivad paljud ise alles tööl nagu näiteks mari, aga siis on tavaliselt võimalik ju lapsehoidja võtta. Tegelikult on ju palju variante kuidas hakkama saada...
 
Liis 15. november 2009, kl 21.15
pole tõesti vaja kõrgharidust, et olla hea ema, kuid on vaja olla südamega ema , on vaja tahta olla ema, võib küll osata lugeda, kuid kas on soovi seda teha, lihtsam on ju lasta l ihtsalt ajal kulgeda ja küll telekas või arvuti kasvatavad last.
 
Liis 15. november 2009, kl 21.19
ma vist olen liiga vanaegne. Mari on kuidagi vaikseks jäänud, tema vist oskaks rääkida kurbi lugusid aga need ilmselt ei sobi pühapäeva õhtusse.
 
p 15. november 2009, kl 21.21
Ohh, maril on kohutav pagas mu meelest... tema näeb väga lähedalt kõike seda, mis teiste eest varjatuks jääb.
 
mari 15. november 2009, kl 21.22
ma hakkasin lugema L.B.Hoffmani Emade tarkus...väga hea ja õpetlik, kuulsate naiste/emade tarkuseterad
 
mari 15. november 2009, kl 21.23
ma elan vahepeal superstaaridele kaasa...minu meelest on nad väga tasemel sellel aastal
 
Anita 15. november 2009, kl 21.31
ma kah superstaare austan..Jaanus on mu lemmik aga vist langeb välja..rokkareid ei armastata eriti ses imalas saates..;b
 
mari 15. november 2009, kl 21.40
mu lemmikud Birgit ja Marten
 
Anita 15. november 2009, kl 21.49
Birgit jah, võimsa häälega nagu Bonnie Tyler
http://www.youtube.com/watch?v=840B27zYfOk

marten nagu futukas..
http://www.youtube.com/watch?v=9ZRib_aAQFQ&feature=fvst

Jaanus aga kui aerosmith..
http://www.youtube.com/watch?v=PFaBKg5iEwU&feature=fvst
 
Rex 15. november 2009, kl 23.09
arvan, et haritum ema on targem ema ja targem ema on parem ema.
 
alissandra 16. november 2009, kl 08.50
Mulle meeldivad Ott ja Birgit, aga kõik on tegelikult head, välja hääletada küll kedagi ei oskaks.
 
mari 16. november 2009, kl 09.34
Head algavat töönädalat!
Kuidas end käima saata hommikuti? Minul suur kruusitäis kohvi (koorega, ilma suhkruta), mõne aja pärast veel üks kohv...siis võib juba täie auruga lasta...
Olen mõelnud, et peaks hommikuti jooksma minema, aga no ei suuda oma mugavusest võitu saada...oleks koer, siis poleks valikut..
 
alissandra 16. november 2009, kl 09.56
Mind paneb kohv käima, aga mitte ka alati. Nt täna tundub jälle üksine unine päev olema. Kannutäis kohvi sisse larbitud, aga ikka tahaks magama tagasi kobida.
 
Ropp Raivo 16. november 2009, kl 09.58
Käes on esmaspäev ja soov oleks täna õhtuks "tabel lukku lüüa". Kes soovib, see võib veel oma vanust korrigeerida. Aluseks võtsin pantri viimase tabeli. Osavõtt on olnud seni aktiivne, enamus ei hakanud keerutama ja teatas oma vanuse konkreetselt. Üksikud kukkusid arutama, et milleks seda vaja, mis see vanus ikka annab, ma kolm aastat tagasi kuskil mainisin oma vanust, lahutage ja korrutage tema vanust ja siis saate minu vanuse jne.
Unetute nurga ESIVEIDERDAJA Anita oli muidugi tase omaette, algul teatas enda vanuseks 54, siis 29, aga teatavasti pole lolli mängimine unetute nurgas keelatud tegevus:)


Uus täiendatud tabel
Liis 60
mari 52
Rex 52
la femme 49 või 35(?)
mait 45
Anita ~40 (neljakümpine...?)
kuu 44
noh 44
Alissandra 41
panther 36
Olavsu1 33
luna 32
diip 31
helen 25
Raivo ?????
 
mari 16. november 2009, kl 10.22
ei saa tabelit lukku lüüa, see alles tabeli esimene lahter. Nüüd lepime kokku järmise näitaja suhtes ja läheme uuele ringile. Ma pakuksin järgmisena pikkuse... või siis jalanumbri
 
noh 16. november 2009, kl 12.37
RR paistab siin ise kõige suurem keerutaja olema...arvata oligi:D
 
alissandra 16. november 2009, kl 13.06
Noh, ja mida ma siis räägin. Raivo on paras suslik.:P
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!