Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Küsimus ülekaalulistele
 
eriti pehmeke 05. veebruar 2013, kl 22.19
Olen seda teemat jälginud ja "25.III-siit me tuleme" tabeli pidaja. Olen nüüd kaks päeva püüdnud kapsast õhtul - pärast tööd süüa. Eile ole see kusagi viie paiku, täna kuue paiku õhtul. Mõlemal päeval algas poolteist tundi pärast kapse söömist kõhuvali, mis kesstis nii paar tundi ja lõppes wc-s käiguga. Kas kõhuvalu on kaasnev ja mööduv nähtus? Kaalusin end täna (99.9kg) ja annan uue kaalu kolme nädala pärast siia teemasse. oma teema tabelisse läheb meil kaal igal nädalal.
 
teemaalgataja 05. veebruar 2013, kl 23.23
eriti pehmekesele-
kapsas ise ei tohiks küll mingit seedehäiret tekitada.
On ainult mõned ained, mis omavahel kokku ei sobi. Vahel võib kapsas koos piimaga tekitada häireid.
Teiselt poolt on see mingil määral soolestikku puhastav. Joo enne kapsa söömist klaas vett.
Vaata seda teemat edasi, kui mkapsast söödud 1 nädal , tuleb juurde uus komponent.
Ja vastuseks skeptikule veel nii palju, et Jaapanis ja teistes aasiamaades süüakse väga palju kapsast ja kas te olete kusagil näinud paksu jaapanlannat ?
....aga ainult kapsaga see dieet muidugi ei piirdu...
 
kas 05. veebruar 2013, kl 23.32
siis 3 nädalat ainult kapsas ja vesi või kõik mis näost sisse läheb PLUSS kapsas ja vesi? Ja kapsas võib kõhuvalu tekitada küll, gaasivalu nimelt.
 
teemaalgataja 05. veebruar 2013, kl 23.55
Kolm nädalat kapsas ja vesi lisaks sellele, mida tavaliselt sööte. Aga lõuna ajal asendab kapsas kartuli, makaroni jne.
 
Kai 06. veebruar 2013, kl 08.48
Millega võib kala,kana praadida?
 
teemaalgataja 06. veebruar 2013, kl 11.25
aasia köögis praetakse eranditult kõik asjad õliga.
Margariinid, kui transrasvad, on parem oma menüüst täiesti välja jätta. Ja tegelikult on ka praadimine vale, keetke ja aurutage toitu.
Kui keegi on seda kõhuharjutust kaasa teinud, siis nüüd üritage kauem hoida. ST. kõht ette punni, samala ajal ajal hingate aeglaselt sisse ja loete kaheksani, siis aeglaselt hingates välja hoiate ja surute kõhu sisse ja loete kaheksani.
 
Kai 06. veebruar 2013, kl 14.14
See kõhuharjutus küll pidi hästi mõjuma.Eile vaatasin telekast vene kanalilt,kus kah näidati ülekaalulisi ja seal soovitati sama harjutust ning soovitati veel päevas kaks kiivit süüa.
 
skeptik 06. veebruar 2013, kl 17.11
teemaalgataja peaks blogi tegema või youtubesse hrajutused panema? Kas teemaalgatajal ka kaaluga probleeme,,või niisama aitab paksukesi?
 
Skeptikule 06. veebruar 2013, kl 19.51
Loe teema esimest postitust.
 
? 06. veebruar 2013, kl 20.48
Küsiks ka pudru kohta- tatar ja hirss pidavat olema kergesti seeditavad, vastab tõele? Mille võrra kaerahelves parem on?
 
teemaalgataja 07. veebruar 2013, kl 00.12
vastan-
tatar ja hirss on mõlemad väga head. Kui Teil on piisavalt aega, et hommikul tatart või hirssi keeta, siis andke minna. Kaerahelbed ongi selle poolest head, et valmivad kiiresti.
 
Aet 07. veebruar 2013, kl 08.43
Eile oli siis tõehetk, olin omaenese tarkusega maha saanud kahe nädalaga 1,7 kg. Mu rõõm on lausa piiritu! Täna on kolmas kapsapäev ,söön vahepaladeks. Toidukordi on viis ja pean kinni täpselt kellaaegadest. Muidugi lõpetasin öösel söömise , mis oli algul meeletult raske, ,käin vahetustega tööl. Mul on körval ka hea söbranna , kes mind toetab ja takka utsitab rohkem liikuma. Igaljuhul jätkan nii kapsa kui kõhupunnitamisega. Päikest Teile!
 
teemaalgataja 07. veebruar 2013, kl 10.26
Aedale- tubli, seda on tore lugeda, algus on alati raske, pärast läheb kergemaks.
Kui nälg väga suureks läheb, joo klaas kefiiri või petti. Ära unusta vett. Näljas ei tohi olla.
Veel üks lihtne harjutus hommikuks.
Üles ärgates siruta end voodis selili olles ja masseeri ringliigutustega kõhtu. 20 korda ühte- ja 20 teistpidi.
Siis jalad maha, põlved laiali, käed üles. Püsti- istuli ( voodile) püsti, istuli, selg sirge, käed sirged üleval. Vähemalt 20 korda. Siis kummardus ette 90 kraadi ja lõdvestus. Aega võtab 5 min. aga ainevahetuseks ja virgutuseks väga hea. Ja pärast seda tee ikka kõhupunnitusi ka edasi.
Tubli oled !!!!!!
 
well 07. veebruar 2013, kl 16.14
Lisan paar mõtet, mis tulid.
Kartuli asemel kasutan mina juba pikemat aega lillkapsast - maitseb hästi ja on kordades tervislikum kui kartul.
Tatrapuder "valmib" veelgi kiiremini kui kaerahelbepuder - nimelt võib selle õhtul likku panna ja hommikuks on puder valmis.
Kaalulangetajale soovitada kaerahelbeputru moosiga - kas ikka tõesti või? Võibolla ainult juhul, kui ta tublisti trenni teeb, et nii palju energiat vajab. Tavaliselt ülekaalus inimene seda ju ei tee...
Kõhtu ja üldse vööpiirkonda masseerin ka tihti, aga teen seda massaazhiharjaga ja kasutan juurde veel tselluliidikreemi, siis on topelt-mõju.
 
Hihii 07. veebruar 2013, kl 16.28
No lusikatäis mustika toormoosi ( nagu soovitati ) ei tapa isegi kaalujälgijat !!!!!!!!!!!!!!!!
 
eriti pehmeke 07. veebruar 2013, kl 18.18
kõhu ringliigutustega masseerimisel soovitati kunagi mulle ka nii, et alguses väikesed ringid ümber naba, siis suured ringid, aga paremal maksa peal ettevaatlikult ja ainult niipidi, et paremalt üles, siis vasakule ja alla- alt paremale ja üles. Viimasena teha lihtsalt ülevalt alla - ikka maksa pealt hellemalt. Mul küll aitab, kui on selline puhetunud tunne või wc-sse pole 24 h käinud.
 
pole mõtet 08. veebruar 2013, kl 11.21
no kas tõesti enam ei tohi moosigi süüa,,ja seda pudrule lisada? Ilmselge liialdus,nii armas oma marjamoos ja süüa ei võigi ainult vaata:)Kõik peenikesed söövad moosi ja otse purgist suure lusikaga!
 
Peenike 08. veebruar 2013, kl 15.59
Mina ei söö otse purgist.
 
mammi 08. veebruar 2013, kl 21.37
55-160-75
Isegi 4 sünnitust ei muutnud mu kaalu kuigivõrd - enne lapsi 56, pärast 60. Aga kui mind 4 aastat tagasi seest tühjaks lõigati ja ma sellega seoses ka suitsetamise maha jätsin, tulid kilod mühinal. Hakkasin "kaalu jälgima" juba 65 kg pealt, aga vaatamata pingutustele olen täna ikkagi 75 kg. Ei söö aastaid enam ei leiba-saia-jahusid ega ammugi magusat. Lahja liha, kala, juurikad, jogurtid, kliid. Võimlen, käin regulaarselt suusatamas ja/või kepikõnnil. Mida veel teha?
 
totu 08. veebruar 2013, kl 22.19
Joon vett, punnitan kõhtu, homme proovin püsti/istuli. Natuke aitas, aga ikka on tunne nagu seedimine seisaks paigal.
Roheline tee, kuivatatud ploomid, linaseemned, nisukliid, kiivi, ploomimahl nagu ei mõju. Hiljuti suitsust loobunud.
Kapsaga alustan homme. Peab olema tavaline peakapsas või võib olla ka punane kapsas, lillkapsas?
Pudru süüakse 1 dl kuivainest või 0,5 dl? Olen kuulnud, et kaerahelbed võib ka ööseks likku panna, siis on hommikul puder valmis, nagu tatargi. On see mõistlik või on targem keeta?
Ma olen tänaseks nii lolliks jäänud igasuguste artiklite ja blogide lugemisest, et ei saa enam aru, mida süüa ja mida mitte. Kõik on üksteisele risti vastukäivad nägemused.
 
Naine 48 09. veebruar 2013, kl 00.11
See on loll jutt. Olin hädas kõrge vererõhuga, valutavate liigestega ja seljaga. Pole ju eriti noor ega terve? Ometi mulle tehti maovähendusopp ja ma ei kahetse seda mitte üks raas. Olen 7 kuuga kaotanud 40kg, nahka ei ripu ja tunnen ennast suurepäraselt. Vererõhu tablette pole peale oppi enam tarvitanud ja selja-, jalavalud on minimaalsed. Jõuan kõndida ja isegi kerget sõrki teha. Olin loll, et selle otsusega nii kaua ootasin.
 
well 09. veebruar 2013, kl 09.42
Jutt ei käinud ainult moosist, vaid kombinatsioonist kaerahelbepuder + moos. Kaerahelbetel on kõrged nii kalorsus kui GI, seega pole see kaalulangetajale sobiv toit, ja veel koos moosiga, mis sisaldab suhkrut.
Sellise suhtumisega "mis see natuke moosi (šokolaadi, coca-colat, burksi jne" ikka teeb ei toimu ka kaalul mitte mingit muutust - või kui, siis ainult ülespoole.
 
viimasele 09. veebruar 2013, kl 10.10
Millest siis putru teha, kui kaerahelves on paha?
 
teemaalgataja 09. veebruar 2013, kl 11.36
Tere hommikust, naised.
Tore, et teema diskussiooniks muutub ja huvi äratab,
eluterve skeptism on edasiviiv jõud.
Üritan siin natuke oma teootiat selgitada.
Kaerahelbe putru sööge julgesti, lusikas mustika või pohlamoosi peale. 1 muna ka ja päevane valguvajadus on rahuldatud.
Kaalu ei tohi langetada end näljutades või süües vägisi midagi vastikut. Sellest on rohkem kahju ( närvisüsteemile ), kui kasu.
Neile, kel kõht kinni soovitan pärast hommikusi kõhuharjutusi ja hommikusööki mitte istuda vähemalt tund aega, liikuge. Tööle minnes proovige vähemalt mingi maa enne transpodi kasutust jalgsi läbida.
See muidugi individuaalne ja oleneb võimalustest, aga proovida- üritada ikka võib.
Vastuseks postitajale "well" - massaazhiharja ja tsellukreemiga võite julgesti kintsu ja istmikku masseerida, kõhtu masseerige ilma kreemita ja käega.
Lillkapsas ei sobi sugugi kõigile, kui on liigesed haiged või podagraoht, ei soovitaks lillkapsast üldse.
 
ja veel... 09. veebruar 2013, kl 11.45
ka kreemide kasutamisel tuleb arvestada seda, et kõik, mida te oma organismi sisse viite, jätab sinna jälje.
Läbi naha sisse imbuv rasv on ka rasv ja selle väljutamiseks peavad nii maks kui neerud "tööd tegema".
Rusikareegel siis- nii vähe kui võimalik.
 
well 09. veebruar 2013, kl 17.29
Putrudest sobib näiteks tatar. Googeldage palun madala GI-ga ehk aeglaste süsivesikutega toite ja näite ise. Jahutoidud (sh kaerahelbed), eriti kobinatsioonis rasva ja/või suhkruga takistavad kaalulangetust. Laias laastus võibki öelda, et kui soovid saleneda, tuleb loobuda neist kahest (jahu, suhkur).
 
Marju 09. veebruar 2013, kl 17.59
Lükkan teooria ümber - lanegatsin edukalt 10kg (67-lt 57-le) jätkates igahommikust moosiga pudrusöömist. Pikkus on 170. Harrastan küllaltki intensiivselt kestvusspordialasid, sellepärast oligi soov saada kaalu alla, et oleks kergem ülipikamaasporti teha. Samuti söön igal hommikul väikse koguse musta shokolaadi ning ühe viilu musta leiba heeringaga. Lõunasöögiks on tavapäraselt supp, umbes kord nädalas ka (täistera)pasta. Magustoiduks veidi kuivatatud puuvilju ja pähkleid ja kaks shokolaaditoorjuustuga sepikuviilu. Enne võistlusi pastakogus suureneb. Õhtusöögiks kaks puuvilja, porgandisalat ja muna. Mida ma muutsin toitumises - ei söö enam väljas, millegipärast kodune toit mõjub kaalu langetavalt. Suppe söön palju tihedamalt, kui varem. teha kah lihtne, saab mitmeks päevaks valmis. Ma ei väida, et see, kuidas ma söön on ainuõige, aga ärge öelge, et putru süües ei ole võimalik kaalu langetada! Kas äkki selle taga, et "kaal tõuseb, kui söön putru" pole mitte see, et ülejäänud päeva jooksul süüakse (väljas) igasugust, vabandage, jama?
 
teemaalgataja 10. veebruar 2013, kl 12.02
Pudrukeetmisest nii palju, et leotades lagunevad vajalikud vitamiinid ja mineraalid sealt enne , kui te sööma jõuate hakata. Soovitan ikka värskelt keedetud putru,vedelat-
 
yuhu 10. veebruar 2013, kl 16.16
intensiivset sporti tehes võib endale muidugi igasugu asju lubada, isegi müslibatoone :)))))) kui sporti ei tee, siis peab ikka väga lahjalt toituma, et kaal langeks.
 
teemaalgataja 11. veebruar 2013, kl 21.03
Kõhuharjutusest veel nii palju, et seda saab vabalt teha ka liikudes. Lihtsal kõndides tänaval suruge selg sirgeks, kael pikaks, kõht ja tuharad kõvasti kokku ja kümme sammu, siis kõht ette punni , hingake välja ja jälle 10 sammu. Ja nii kaua kui jaksate.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!