Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Küsimus ülekaalulistele
 
teemaalgataja 20. märts 2013, kl 10.27
Aet, su saavutus on üliväga hea !!!
Olen kindel, et nii jätkates saad veel kiiremini oma unistuste kaalule ligi.
Aga... miks sa arvad, et sinu kasvu juures 72 kg. on normkaal ????
 
Kati-Triin 20. märts 2013, kl 11.10
Tere köigile!
Olen jälginud köike umbes kuu aja jooksul ja kahetsenud,et alguses ei juhtunud peale.Söin ilusasti nädala kapsast,mulle maitseb.Siis tuli vahele 2 väga stressirohket nädalat.Täna lugedes ,et juurde tuleb salat,otsustasin kirjutada,et ühtteist küsida.
:inu strateegilised andmed on 65/172/)96.Pöhiline kaal tuli pärast lapsi,hakkasin sööma nende järelejäetud toitu.Olen pärit üsna vaesest perest ja meil ei tohtinud midagi järele jätta ega ära visata.Ka hormoonravil üleminekueas on oma osa.
Olen maksimaalselt kalunud 119,siis sain nöelravi ja dieediga 90 peale.Aga möne aja pärast hakkas tasapisi jälle töusma,mitte vastupidi.Kui olin juba 105.otsustasin,et midagi peab ette vötma.Saia ja kooke pole ma ammust aega söönud.Nüüd jätsin ära kartulid,makaronid,riisi ning söin hommikuti tatraputru vöi1-2 keedetud,praetud muna.Päeval toorsalatiga kana vöi kala,öhtul mingit suppi vöi keedetud juurvilja.Kord nädalas ikka patustasin ka ja pöhiliselt sokolaadi vöi jäätisega.Aga aastaga sain 10
kilo maha.Nüüd pool aastat kaal seisab,kilo siia sinna
kui patustan.
Nüüd küsimused:Kas minu eas on üldse vöimalik veel 10-15 kilo kaalu langetada?Kas keedetud kapsast süüa vahepalana vöi vöib juurde süüa kana ka.Kui algusest ma peaksin alustama?(Olen söetabletid juba ära ostnud?Kas idud ja segu(linaseemned,körvitsaseemned,päevalilleseemned-1sl.päevas)on soovitatavad?
Ning löpuks,kas te veel selliseid rühmi moodustate kaalu langetamiseks?Oleksin väga huvitatud,sest teist öhkub sellist positiivsust ja koos on ikka lihtsam.
Jöudu köigile,uskuge see köik tasub ennast ära.
Kati-Triin
 
Aet 20. märts 2013, kl 21.39
Kui palju peaks siis norm olema ? Mäletan ennast koguaeg selles tuuris olnuna . Kui veel vähem siis saaksin omale uue ja uhkema indiaaninaise nime,,Kivid sokkides,. See mulle ka ei sobiks .
 
teemaalgataja 20. märts 2013, kl 23.50
Hea Kati -Triin, alustada pole kunagi hilja. Kaal tuleb maha igas vanuses, kui toituda õigesti ja liigutada piisavalt. Noortel tuleb kiiremini, pärast läheb asi aeglasemaks, aga tuleb ikka.
Varu kannatust, alusta otsast peale, loe teema põhjalikult läbi ja kirjuta spikker. ühele poole toit, teisele poole harjutused. Sinu kirjast sain aru, et toitud juba suht mõistlikult, ära ainult hommikul mune margariiniga prae. Ja ega neid mune just iga päev ka süüa ei maksaks. Vedel kaerahelbepudru ja jook ja midagi värsket , aitab küll.
Harjutustega alusta kohe hommikul , enne sööki.
Söetablettidega ära kiirusta, kõik asi omal ajal.
Uut rühma ma kahjuks niipea vedama ei hakka ( kui üldse ). Teen seda hobi korras ja töö kõrvalt, lihtsalt huvitav on ja tahan kogu südamest aidata, kuna näen probleemi üsna lähedalt.
Ole meiega, ole omas tempos, pane tulemused kirja ja anna teada, ja suhtu asjasse nii, et....homme algab sinu uue elu esimene päev (:
Aet, sinu kasvu juures 172 cm.ja suhteliselt noore ea kohta, võiksid vabalt kaaluda kusagil 68 kilo ringis.
Sina, kes sa oled meil siin nn. mustersaleneja, saavutad kõik mis tahad, selles pole kahtlustki !
 
ja veel... 20. märts 2013, kl 23.52
Kati - Triin, jäta need seemned ära.
 
Moor49 21. märts 2013, kl 01.21
Tere taas,
Hea meel on teie yle, kes te vapralt kaalu langetamisega hakkama saate ja asjasse ikka tosiselt suhtute :-) ! Ma siin ka korra alustasin, aga loobusin, kuna kapsast on mu toiduratsioonis niigi palju. Harjutustega on nii ja naa - laisk olen :-( . Toitun endiselt oma programmi kohaselt ja mis peamine...kaal langeb :-) ! Kymne nadalaga on lainud 14 kilo! Lahe!
Homme lahen ja ostan omale selle koige primitiivsema "kasimahlapressi"(sellise, kus peal poolikut tsitrusvilja mahlast tyhjaks keerutada) ja 7 greipi. Lisan selle "toote" ka oma menyysse. Muidu olen ikka pakimahlasid joonud, aga igal pool raagitakse ja kirjutatakse, et ise pressitud mahl on ikka parem(mida ma taiesti usun). Lisaks ostan veel ka soetablette - saab naha, kuidas need minule mojuvad :-).
Igal juhul edu koigile ja ilusat, talvise kevade algust!
 
teemaalgataja 22. märts 2013, kl 14.18
Oi Moor49, sa oled hea tulemuse saavutanud,aga ära ole võimlemises laisk. Tead, kaal kaaluks, lihased, mis kogu seda ilu üleval hoiavad peaksid ikka ka trimmis olema. See viimani harjutus, mis ma kirja panin, on tegelt kogu kehale hea massaaz, ära jäta proovimata, see on ju lõbus !
PS
Varsti te siin kõik juba tüdinete minu utsitustest !?
 
Aet 22. märts 2013, kl 18.42
Mulle on juba väga tähtis , mida Teemaalgataja soovitab . Ise ma ei oskaks küll , ei ühtki harjutust ega uut toidulisa välja mõelda ega otsida . Nii , et palun , jätkame kasvõi nii kaua kuni minu 99,99 käes.
Tüdimusest pole küll mingit juttu , on ainult tänulikkus toetuse eest . Kena kevadet !
 
Kati-Triin 25. märts 2013, kl 14.48
Tere jälle!
Aitäh põhjaliku vastuse eest.
Alustasin kapsast,täna 5.päev.
Hingamisharjutisi ja muidu harjutusi ikka teen,kuidas
meelde tuleb.Koeraga jalutan ka ja kesklinnas transporti kasuta,nii,et 5-7km päevas tuleb kokku.
Kas need harjutused ja vastava söögi lisamine käivad kokku?Mulle see rullimise harjutus väga meeldib.
Mandleid söön ma juba mõnda aega vahepalaks.Kas apelsin ja greip on soovitav mahlaks pressida või vöib ka tükkidena süüa?Keset päeva vahepalana mugavam.
Värsket salatit söön pidevalt,aga kasteks kasutan palsamiiniäädikat.Kas lähen üle sidruni-õli kastmele
või ootan kui aeg on küps.
Jälle kerkis niipalju küsimusi üles.Kaalunumbritest siis kui mingit muutust on.Mul on see alanemine väga aeglane,aga ma vähemalt püüan......
Ilusat kevadet kõigile!
 
teemaalgataja 25. märts 2013, kl 20.39
Tere kõigile, süda läheb soojaks, kui teie edusammudest loen,mõnusad moorid olete !!
Kati - Triin, inimene peab päevas käima vähemalt 10000 sammu. Pakun välja, et sinu läbitav vahemaa on kusagil 6000 ringis. Võta need koerad kaasa, mine õhtul välja ja jaluta mingi teatud vahemaa samme lugedes, siis selgub tõde.
Vahepalad jäta täiesti ära. Mandliteni on sul veel mõned nädalad aega, söö kindlatel kellaaegadel ja mitte nende vahel. Joo mahla, tükkhaaval on greipi väga raske korraga ära süüa, mahlana imendub ka paremini.
Äädikat ära salatis kasuta, saad maohaavad.
Aet, sina oled nüüd juba nii kaugel, et tuleb alustada " kahe vilja päevaga".
Üks päev nädalas võib pärast tavakohast hommikusööki süüa päeva jooksul AINULT : 2 banaani, 2 õuna, 2 keedetud porgandit ja 2 tomatit.
Mis järjekorras ja millal, vaata ise.
Kas tundub hirmus ?
 
ja veel...... 26. märts 2013, kl 10.10
need 2 vilja tuleb süüa eraldi, mitte nii, et üks banaan+üks porgand. Ikka 2 + 2. Ja väga tähtis moment on see,et järgmisel päeval ei sööks topelt, ikka vähe ja mõistlikult. Vett ka !
Seda paastupäeva soovitan ka nendele, kes muidu meiega koos ei langeta, proovige ja te ei kahetse.
Munadepühal 2 muna, mitte rohkem.
Rõõmsat salenemist !
 
arvan.. 26. märts 2013, kl 10.22
.. et greipi võib ikka tervelt ka süüa. Siis saab sealt ka kiudaineid aga muidugi võib-olla mahl puhastab paremini.
 
Aet 28. märts 2013, kl 06.24
UUHHH... tegin siis eile kahevilja päeva ära .
Üsna kole kogemus , kuid pean vastu . Ma ei saa aru , kuidas inimesed ennast vabatahtlikult näljutavad ? Kui loed mõnda teist foorumit siis tuleb ikka hirm peale , mismoodi süüakse ükskord päevas . Aga jõudu neile !
Järgmise viljapäeva teen enne kaalumist , ehk mõjutab numbrit ka .
 
Geily 28. märts 2013, kl 08.12
Tere.Tahaksin ka hakata teiega koos kaalu langetama.Olen 53 aastane pikkus on 160 ja kaal on 95.Nüüd oma pusimisega olen saanud 5 kg alla.Mul on õnneks selline töö nüüd,et hommikul tööle 3,5km ja tagasi 3,5 see kokku 7 km ja tööl olen ka jalgel ja kõnnin kogu aeg sammud õhtuks kokku on 24-25000 sammu.Kaal tõusis mul järsku kui lõpetasin koleda pahe (suitsetamise)ja nüüd on kuskil 20 kg juures ja ei edasi ega tagasi.Aga nüüd loen kui hästi teie siin alla saate.Usun et TEEMAALGATAJA saab ka mind aidata ja juhendada.Kõike head.
 
teemaalgataja 28. märts 2013, kl 18.47
Hei, te tublid inimesed !
Aet, see esimene kord on kõige raskem, järgmine kord sa juba tead, mis sind ees ootab ja võtad asja rahulikumalt. Üks mis kindel on see, et nälga sa selle ühe päevaga ei sure ja m.o.t.t. Uskumatult tubli oled, isegi meie põhigrupi vaprad naised võttis hädaldama, aga Sina - tulid- nägid- võitsid !
Geili, hea otsus. Alusta otsast peale nii toidu kui ka harjutustega. Iga sul veel noor ja kaal tuleb alla mis mühiseb.
Anna endast siin teada ka, et kuidas läheb ja kui küsimusi, siis ikka küsi. Distants jalutamiseks väga hea, suisa suurepärane.
Aga.. kuhu kadus meie Kai ??????
 
Aet 02. aprill 2013, kl 09.29
Näib , et kevad on kõvasti südametes juba kinni . Ei ole aega enam foorumites lobiseda , teen seda siis ise . Kõigepealt infoks , ei ole Kai kadunud . Ta on natuke hõivatud aga küll me kuuleme veel temast rõõmusõnumeid . Teised võiks küll teada anda , kuidas läheb .
Minul on täna järjekordne kaheviljapäev . Eelmine kord sain niipalju targemaks , et porgand tuleb jätta õhtusöögiks . Siis ei lähe kõht enne magamaminekut nii tühjaks. Ja vesi peab olema leige . Otsin täna omale sellist tööd , mille kõrvalt ei ole aega söögile mõelda . Aga homme on jälle kaalumine . Loodan , et on kadunud paar kilo aga eks paistab . Niisiis homseni !
 
teemaalgataja 02. aprill 2013, kl 12.31
Tere päikeselist päeva, Aet !
Ootan siis põnevusega homseid kaalunäite.
 
Aet 03. aprill 2013, kl 14.38
Tere !
Sain nüüd oma toimetustega niikaugele , et on aega paar rida kirjutada . Hommikul kiire eine ja 8500 sammu , märjad riided seljast , dussialla ja kaalule . Ja minu ootused ei petnud mind , miinus 3,5 kilo .Jess , olen nüüd maha saanud täpselt 15 kilo !!! Eilse viljapäeva kohta veel niipalju , et porgand jäi hoopis söömata sest peale öövahetust tuleb uni õhtul varem . Pole ju mõtet ennast piinata , kui voodi kutsub . Loodan , et maovähendus op pole mind enam kummitamas ja saan juba mõned suured riidetki põrandavaibaks lasta teha . Jätkuvalt päikest ja peame sidet !
 
teemaalgataja 04. aprill 2013, kl 11.03
Aet, you made my day !
Kõva sõna teel saledamasse maailma ! Tead, sa võid siin ise uue teema avada ja nõrgema tahtejõuga naisi inspireerida.
Aga... minu ülesanne on loomulikult iriseda- viriseda ja veel paremaid tulemusi nõuda .
Kuna su kehakaal langeb kosmilise kiirusega, siis ei taha me ometi, et nahk hiljem rippuma jääb. See tähendab seda, et harjutusi tuleb nüüd teha teatud kindlatele lihasgruppidele.
Esmajärjekorras kõht, küljed, selg.
Kui vähegi võimalik, käi ujumas.
Aga esialgu üks lihtne harjutus lisaks nendele, mida juba teed. ( ma loodan, et ikka teed );
Maas selili, käed külgedele laiali. Üks jalg sirge, , teise jala põlve ( põlv krõnksus) üritad panna risti üle sirge jala maha nii, et käed jäävad põrandale. Vahetad jalga. Venitus toimub küljelihastes. Esialgu kipuvad käed kaasa aitama, aga ürita käed kõvasti vastu põrandat suruda.
Ära neid vanu riideid veel hävita, kui järgmised 15 maha saad, siis proovi neid selga, saad kõvasti naerda.
Ja kui viitsid, siis võta 15- kilone raskus kaasa ja mine õhtul jalutama. Tunned, millest oled loobunud !!!
Kõigile teistele siin foorumis soovitan.....
VÕTKE EESKUJU !
 
Ei usu 04. aprill 2013, kl 13.52
Ei usu 15 kilo nii lihtsalt maha ei lähe ei usu.
 
Aet 04. aprill 2013, kl 14.42
Ei ole mõtet hakkata kedagi ümber veenma ja ennast õigustama . Kõigil on võimalus ju ise omalnahal järgi proovida . Kui oleks seda foorumitki korralikult läbi lugenud , teaks , et mina ei ole ainuke , kellel kaal 15 kilo langenud on . Selle saavutamiseks peab ikka tööd ka tegema . Nii , et , tere tulemast klubisse !
 
Kaia 04. aprill 2013, kl 22.51
Tere!
Mina alustasin oma kaalulangetamist 1.märtsil.
Tänase päeva seisuga olen tänu teemaalgatajale ja teistele,kes foorumis oma muljeid jagavad lahti saanud 7,4-st kilost.
Pean tunnistama,et mida edasi, seda väiksema tempoga kaal langeb,aga praegu püüan veel kindlasti jätkata.
Olen muutnud oma senist menüüd ja iseeneselegi üllatuseks suudan paljustki(suhkur,jahutooted,magusad joogid jms)suurema vaevata loobuda.Olen hakanud rohkem vett jooma,harjutan sööma väiksemaid portsjoneid korraga.Söön kapsast(mõni päev jääb vahele ka)ja peeti.Söetablette olen söönud ühe nädala.Võimlemise ja liikumisega tegelen, aga tundub, et vähevõitu.Seda viga proovin parandada.Kas ma võiksin ka nädalas ühe kahevilja päeva teha või midagi muud veel lisaks?Või ehk midagi hoopis ära jätta? Loen küll hoolega varasemaid kirjutisi siin foorumis, aga midagi jääb mõnikord kindlasti ka märkamata.
Selline on minu lugu praeguse seisuga.Mul on hea meel, et liitusin selle teemaga ja loodan, et jõuame ühisel jõul oma eesmärgile.
Edu ja päikest kõigile!
 
teemaalgataja 05. aprill 2013, kl 11.19
Kaiakene, su 7,4 kilo on täiesti edukas tulemus. Ära ehmu sellest, et esimene kord tuli rohkem, kaal alanebki alguses kiiremini. Varu kannatust ja jätka samas vaimus.
Toidu osas võin veel soovitada seda, et jäta välja transrasvad ( margariinid ). Hommikul näiteks võib leiva peale määrida määrdejuustu ( väga hea lahe toode on Exqusa ).
Liigu rohkem, tee harjutusi. Kui sul liigestega probleem, palu perearstil kirjutada Artryli retsept. 30 tk. Iga päev 1 pulber, aitab hästi. Kolesterooli hoiab kontrolli all 2 kiivit päevas.
Ära seda kahe vilja päeva veel praegu tee, anna kehale natuke aega uue olukorraga kohanemiseks , muidu võib kasu asemel hoopis kahju teha. Alusta sellega kuu aja pärast.
Oma keha tuleb hoida ja hellitada, hommikul ärgates silita kõhtu , masseeri jalgu ja külgi voodist tõusmata. Siis tõuse aeglaselt voodi servale istuli ja tee ära püsti - kükki harjutused. Aeglaselt.
Veereta ja raputa nagu eespool kirjas. Rasvakihtidele mõjub hästi kõikvõimalik dünaamika.
Peaasi, ära oota liiga kiireid tulemusi, aeg ja kannatus viivad sihile.
Ole positiivne, naudi päikest ja oma edusamme teel uuele tasandile.
 
ja veel 05. aprill 2013, kl 11.20
me oleme ületanud 10 000 vaataja piiri, järelikult meie töö ja vaev lähevad kellelegi korda !!!!!!!
 
Kaia 05. aprill 2013, kl 19.56
Tere jälle!
Suur tänu Teemaalgatajale osavõtliku suhtumise ja kasulike nõuannete eest!Hoian sellest teemast praegu kinni nagu päästerõngast. Tubliks innustajaks on mulle veel Aet, kes väga hoolega edasi rühib ja oma tegemistest ka teada annab.
Ikka jaksu kõigile ja visadus viib sihile!
 
teemaalgataja 06. aprill 2013, kl 15.01
Aet, kui sul vastunäidustusi ei esine, siis pärast õhtusööki võiksid juua 100 gr. punast kuiva veini.
10 päeva järjest.
Peale ära midagi söö. Jäägu viimaseks ampsuks.
 
Aet 06. aprill 2013, kl 19.51
See soovitus läheb kahjuks tühja , sest käin tööl autoga ja lõhnadega tööl olla on mulle moraalivastane .
 
teemaalgataja 07. aprill 2013, kl 10.16
Ter, Aet,
otse loomulikult ei saa sa õhtul veini juua,kui pead autoga tööle sõitma.
Aga kui see on sul ainus takistus, siis võiksid see 100 gr. ära juua mingil sulle sobival päeva ajal ja siis vähemalt 1 tund söömata olla.
Tead, see on praeguses dieedi staadiumis vereloome tasakaalustamiseks väga soovitav protseduur.
Ma ei ole aega saanud siin foorumis pikalt seletada mida ja miks me teeme. ( ja kui aus olla, siis olen natuke imestanud, et keegi ei ole ka küsinud) aga... kaalulangetaja seisukohalt polegi tähtis protsess, vaid hoopis tulemus ja see on ju SUPER- HYPER hea.
Kas sa töötad ainult öösiti ?
 
Eva 07. aprill 2013, kl 16.26
Alustasin nädala eest kapsa söömist. Ma ei kujuta ette kuidas ma kaks nädalat veel seda kapsast söön. Kui ma enne sõin kapsast tehtud toite heal meelel, siis nüüd ajab kapsa lõhn südame ka pahaks. Suudan süüa korraga 150-200 g, mitte rohkem.
Kas kapsa söömine on kolm nädalat, ülejäänud muudatused tulevad üle nädala? Kas see kapsas jääb kuni lõpuni menüüsse? Ma saan aru, et saab jh kaalika v peedi vastu vahetada, aga ikkagi....
Kapsasöömise ja toitumise jälgimisega nädalaga 3 kilo läinud :D Kui oleks iga hommik meeles neid harjutusi ka teha...ei tea palju siis veel maha tuleks :D
 
marely 07. aprill 2013, kl 17.57
Mul saab täna kolm nädalat täis kapsasöömisest.Maha pole eriti midagi läind.Võin öelda,et 1,5 kilo on läinud.
Hakkasin ka figuurisõprade on-line järgi toituma.Kaalun kõik oma toidud,mis sisse söön.
Erilist kaalu pole alla võtta,aga neli kilo tahaks ikka maha saada.Ise ka ei usu ,et niii vähe kaalu on maha läind,kolme nädalaga.
Kapsast mulle küll meeldib süüa,ostan poest seda varajast kapsast,see küll imehea,isegi ilma soolata.
Vaatamata, vähesele kaalulangusele,pusin siin ikka edasi.
Ja punapeet mu lemmik.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!