Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Uskumatu suhtumine üksikemadesse
 
Ega 29. november 2012, kl 12.05
Sa pole esimene mehe juurest minema läinud naine, kes kolme aasta pärast hakkab oma pojaga abielus elama! Kui oled nii infantiilne, et ei tea, et ühtegi normaalset meest ei huvita Sinu vinguv titt, siis hädalda edasi. Oled loll ja oled ise süüdi.
 
to:meeste kiun 29. november 2012, kl 13.01
Küsiti miks üksikemadesse nii suhtutakse. Siin vastatakse sellele mitte ei kiunuta. Seksil ja suhtlemisel on vahe. Selleks pole ajusid vaja ja need võivad oma pere juures olla niikaua kuni lahket auku topin.
 
lodevus 29. november 2012, kl 13.17
http://en.wikipedia.org/wiki/Virginity

Virginity is the state of a person who has never engaged in sexual intercourse. There are cultural and religious traditions which place special value and significance on this state, especially in the case of unmarried females, associated with notions of personal purity, honor and worth. Like chastity, the concept of virginity has traditionally involved sexual abstinence before marriage, and then to engage in sexual acts only with the marriage partner.

Kui ühiskond ei kiidaks heaks juba plikana ringitõmbamist, poleks meil sadu tuhandeid üksikemasid. Mingi hirm võiks olla ja mitte lasta kuskil sünnipäeval ära väänata. Nagu ema ees, tütar järgi.
 
Anonüümne roppsuu 29. november 2012, kl 19.44
Jube huvitav, üksikemadel on siis nagu otsa ette kirjutatud, et nad on üksikemad? Et õige mees vaatab ööklubis korra ringi ja saab kohe aru, kes on üksikema ja kes on niisama tantsima-lõõgastuma tulnud?
 
uusppor enmüünonA 29. november 2012, kl 20.58
Saab küll aru.
 
üksikema 30. november 2012, kl 13.06
aaa ma ei käi ööklubides, pol ekunagi käinudki kuna ei meeldi seal... ja lapsed ka juba suureks kasvatatud...
 
uskumatu suhtumine üksikemade poolt 01. detsember 2012, kl 10.07
Kuna paljud vallalised ja vabad naised on üksikemad, siis nendega suheldud nii nooremate kui ka veidi vanematega. Arvasin, et miks mitte leida selline kena, armas ja lepliku meelega, juba veidi elu kibeduse karikast maitsnud noorik, kelle lapse isa ei olnud näiteks isarolliks valmis. Täiesti lihtne maatüdruk oleks sobinud. Et ei oleks elu suurim unistus kolida suurde linna ja meelt lahutada vaid pidudel ja klubides. Ise 29 muideks.

Eeldaks nagu, et kui eelmine mees armastas ringi lasta või oli joodik või hoolimatu, siis uuest mehest oodatakse peale rahuliku iseloomu, meeldiva väljanägemise ja viisaka käitumise vaid armastust, tuge (ka materjaalset) ja hoolivust. Lisaks muidugi usaldusele, mis ei teki üleöö.

Aga mis selgub? Tahetakse ikkagi ka kõike muud. Emba kumba kas siis maette elamist, autot, ehk ka suuremat rahakotti jne või on need noorte soovid lihtsalt müstika minu jaoks. Täielikul hämmingus. Enne oldakse valmis üksi kannatama kui mõne meeldiva mehega proovida veidi usinamalt suhelda? Kui väike laps siis muidugi, temaga on palju tegemist ja aega suurt üle ei jää. Kuid vireleda kusagil üürikorteris ja kibestuda? Lihtsalt ei taipa seda mõttemaailma.

Aga siis ka tekib endal küsimus, et milleks? Milleks toppida ennast ja võtta ka endale suur vastutusekoorem ja kiired ning olulised muudatused elukorralduses. Ilma lasteta naised veel suuremate ootustega, nende juures lihtsalt toimetulev ja hea südamega mees ei saa jutulegi. Eeldatakse, et sa oled järginud mingit rat race'i ja ennast hirmus edukaks üles töötanud. Kõik ei tule paraku ühesugusest taustast ja samade eluunistustega kullakesed.

Kui keegi noor üksikema oskaks seda mulle seletada enda seisukohalt, siis ootaks huviga. Mingeid suhteid meeleheitlikult tingimata ei otsi, aga kuna olen alati olnud inimene, kes püüab end ümbritsevat ja teisi mõista, siis ootaks huviga seisukohti. Kas siia või meilile.
 
uskumatu suhtumine üksikemade poolt 01. detsember 2012, kl 11.02
Tegelikult võrdlemisi lühinägeliku jutu kirjutasin oma eelmisest postituses. Me kõik kipume ilmselt üldistama endale teadaolevate väheste näidete või väheste kogemuste põhjal.
Elementaarne usalduse küsimus on üksikema puhul ilmselgelt palju keerulisem. Lisaks see edukus... Olen näinud uskumatuid luusereid kenasti ennast nii üksikemale kui ka vabale neiule külge kleepivat pikkadeks kuudeks. Mees, kelle päev möödub vaid diivanil lesides ja kelle ainus pluss on libe jutt või lõbusus. Ja need on ka ainsad omadused, mis neil on.
 
santa horror 01. detsember 2012, kl 11.21
Põhiteemaks ongi oma vigade eitamine ja eneseõigustus mistahes hinnaga. Suurem osa üksikemasid tahavad materiaalset tuge ja kasutada leitud meest oma huvides ära. Kui mees ei allu, hakatakse manipuleerima ja süüdistama hoolimatuses. Demagoogiavõtteid valdavad nad hästi.

Paradoksaalne on üksikemade järjekindlus imelike meeste tagaajamisel. Igasugused elumehed ja parasiidid on eriti ligitõmbavad, korralik mees sobib ainult arvete kinnitagumiseks. Tuleb nentida, et haige suhtumine ja käitumine on geneetiliselt päritud, muul viisil seda kõike pole võimalik seletada.
 
Miks te inimesed,nii õelad olete? 01. detsember 2012, kl 14.46
Algatasin selle teema tükk aega tagasi ning ei oodanud nii suurt tagasisidet. Polegi lugemas käinud ja nüüd korra vaatasin ja avastasin, et see teema on ikka veel üleval.
Valikuliselt lugesin teie vastuseid, ning kurb on lugeda, kui pealiskaudsed, kurjad, kibestunud te olete. Karma is going to come and bite you in the ass.

Ja see, et te panete kõiki ühte patta? Kas tõesti ei ole mõistetav, et iga inimene, pere on erinev? Mitte kõik ei jahi raha, osad saavad ise suurepäraselt hakkama. Ei otsi uut issit, sest lapse(te) isad on olemas ja on sõltumata sellest, et suhtest ei tulnud miskit välja on suurepärased isad?

Kahju hakkab teist, kes siin suure suuga lahmivad, teadmata muid värve, kui must ja valge. Lihtsalt kahju.

Rohkem sallivust! Sest mingi moment oma elust võid ärgata ning avastada, et maailm, milles sa elad, on kõike muud, kui sa arvasid.
 
go ahead 01. detsember 2012, kl 17.56
Karma hammustab eelkõige lõdva püksikummiga inimesi ja lihtsalt mõtlemisvõimetuid *vabameelseid*. Enamus arenenud inimesi ei jää laokile või jänni oma pereeluga.

Tegid lapse, kannata ära! Ära mine otsima naiivset, kes maksab sinu lollused kinni. Maksa ise oma vead ja lapse arved!
 
esimene päev 01. detsember 2012, kl 20.20
ma nüüd ka üksikema - kolm last sama mehega, 16 aastat abielu. 3 aastat tutvust enne esimest last. Life's a bitch.
 
lepi sellega 01. detsember 2012, kl 21.24
Elu on karm, parem olla üksikema kui mõnes lennukatastroofis kõigist pereliikmetest ilma jäänud õnnetusehunnik.
 
Veel üks üksikema 01. detsember 2012, kl 23.25
Tõeliselt kohutav on neid arvamusi siin lugeda. Olen ka ise nö üksikema, kuigi ise end selleks päris ei pea, sest lapsel on isa olemas, kes toetab nii materiaalselt kui panustab ka ajaliselt lapse kasvatamisse. Lapse saime peale 7 aastat abielu, seega ka mitte liiga noorena, nii et minu jaoks on väga solvav see üksikemade ühte patta panemine, et kõik on lõdva püksikummiga, lapse teinud ilma isa nõusolekuta ja nüüd otsivad omale rahakotti, mille najal teise mehe last kasvatada ja ise kodus diivanikaunistus olla. Kui ma milleski süüdi olen, siis ehk selles, et ei osanud oma abielu hoida, aga kuna suhe on kahepoolne, siis ei oska ka siin kogu süüd enda peale võtta, seda enam, et abielu lõppes tegelikult mitte minu vabal tahtel.

Nüüdseks olen üksi olnud ligi 2 aastat, saan oma eluga kenasti hakkama, mul on kindel hea palgaga töökoht, ilus korter, auto, sõbrad, hobid...ning laps. Pean ütlema, et olen oma eluga rahul ja õnnelikum kui abielu lõpus. Usun, et selliseid emasid on väga palju. Iga naine ei ole tibi, kes otsib paksu rahakotiga meest. Kui mul peas tekkima uus suhe, siis ootan sealt eelkõige usaldust, armastust, sõprust, kirge... AGA, ma ei ole tõesti nõus elama koos mehega, kes ei viitsi või taha tööd teha, ning seega ei oma ka mõistlikku ning kindlat sissetulekut. Paraku on selline mees mulle ligi ujunud, lõpetasin selle suhte õige pea, sest ma tõesti ei leia, et pean meest ülal pidama. Kui seda peetakse liigseks nõudmiseks, siis... Ütleme nii, et pigem tundsin ma sellel juhul, et mind tahetakse mu elukoha või sissetuleku pärast, laps loomulikult ei olnud absoluutselt mingi segaja, mees oleks ilmselt päeva pealt sisse kolinud kui oleksin lubanud. Väga irooniline, kas pole? Igaljuhul pigem olen oma lapsega kahekesi kui et pean ülal laiska meest. Kujutan ette, et peamiselt just sellised mehed kiruvadki kõiki üksikemasid, et otsivad vaid rikkureid. Ehk üldistan, kuid mingi põhjus sellisel kibestumusel ju olema peab, mis teisi inimesi ilma neid tundmata niimoodi solvama paneb. Olen siiski optimist ning arvan, et Eesti mehed on üldiselt tublid, töökad ja teistsuguse suhtumisega kui mitmed siinse foorumi külastajatest.

Lõpetuseks, ise pean end eelkõige ikkagi isiksuseks, naiseks, mitte emaks ning olen kindel, et on ka selliseid mehi, kes esimese asjana ei näe seda, et olen nö üksikema, vaid seda, kes olen mina ise.
 
viimasele emale 02. detsember 2012, kl 00.11
Kuule. Kui neid mehi selliseid oleks nii laialt võtta, siis sa ilmselt ei oleks 2a üksinda? Ajasid ehk lati kõrgele veidi. Ühes mees koos kõik hea. Usaldust, armastust, kirge, sõprust ja lisaks veel ka väga heal järjel.
Kui oled materjaalsete asjadega nii õnnelik, siis vast polegi vaja suhet... veel.
 
suhtumine 03. detsember 2012, kl 10.01
Kuidas suhtuda naistesse, kes võtavad oma lastelt võimaluse parimal võimalikul moel ellu astuda? Halvasti suhtun. Stardipakett võiks igal väiksel lapsel olemas olla, perekond, isaarmastus ja turvatunne. Kui elu jooksul isa kõrvalt läheb, ermaga teed lahku viivad, siis jääb vähemalt kindel alus lapsepõlvest. Niipalju oidu peaks igal emal olema, et valida mees kes kohe saba selga ei võta lapsesaamisest kuuldes.
 
jaa 03. detsember 2012, kl 10.51
Mõned mõtted sel teemal. Ei midagi dogmaatilist.
Vaielge vastu, kiitke heaks või laitke maha.

Jätame korraks kõrvale kõik selle, et miks üks naine on üksikemaks saanud. Kõige olulisemad asjad, mis mind kui meest mõtlema panevad on juba erinevates teemades ära kommenteeritud.

Eksmehed ehk siis laste isad taustal, uue suhte algusromantika puudumine (naine ja mees rahulikult omavahel), kooselu korral hakka kohe lastega koos olema, üksikemal ei ole praktiliselt laste kõrvalt aega ja võimalik et ka energiat. Kibestumus ja usaldamatus meeste vastu eelmisest purunenud suhtest, kus laste isa kas jooma hakkas või jalga lasi.

Ja nüüd pange kõrvale vaba ilma lasteta naine. Kindlasti on ta vähem elu näinud, vähem kogenud, ehk rohkem pirts jne. Aga väga raske on üksikemal kuidagi edestada lasteta naist.
Sest kuigi võib olla naisi, kes on meeleheitel mingil põhjusel ja millegi järele, ei saa kindlasti kõiki üksikemasid nii ühte patta panna. Ei otsita majandusliku tuge, lastele isa, sekspartnerit.

Mida siis see mees seal üldse tegema peaks? Kus on asja point? Meeldib väga keegi üksikema? Meeldida võib ka mõni kuulus iludus, ega see ei tähenda, et siis tema ukse taha kraapima peaks minema kohe. Võib ka kaugelt imetleda.
Naine võiks küsida, mida üks keskmine mees naiselt suhtes ootab. Kas tõesti arvatakse, et vaid sõprust?

Suhete teema on läinud kuidagi väga ära rappa.
 
to esimene päev 18. jaanuar 2013, kl 15.04
Õnnelikust suhtest ei astu mitte keegi minema ja samuti ei ole võimalik õnnelikust suhtest mitte kedagi vägisi ära vedada, nii vana inimene võiks seda juba ometi teada! Igal suhtel on kaks osapoolt, ei ole mõtet ohvrit mängida, tee endale selgeks, mis valesti läks, lõpeta eksi süüdistamine ja mine eluga ja oma lastega edasi, ära mängi haledat!
 
to viimsele emale 19. jaanuar 2013, kl 17.26
"Kui neid mehi selliseid oleks nii laialt võtta, siis sa ilmselt ei oleks 2a üksinda?"

Ma ei saa küsimusest aru. Kas kogu aeg peab mees olema? Ma läksin mehest lahku ja kolm aastat võttis, enne kui ma ringigi hakkasin vaatama. Mulle küll tundub normaalne, et inimene kogu aeh ainult kellegi küljes ei ripu ja suhtest suhtesse ei jookse. Kaks aastat on peale abielu lühike aeg vanast elust ülesaamiseks.
 
paluks detaile 20. jaanuar 2013, kl 16.29
Mida tähendab vanast elust ülesaamine? Erinevate meestega kudrutamine ja kuskil kohvikus poolpaljaste rindadega meeste ees võdistamine?

Naised ei suuda kuidagi mõista, et mehed ei taha väga kasutatud kaupa. Hetketarbimiseks käib iga kolmas naine.
 
Kah keegi 20. jaanuar 2013, kl 16.43
paluks detaile Kirjutas:
-------------------------------------------------------
Mida tähendab vanast elust ülesaamine? Erinevate meestega kudrutamine ja kuskil kohvikus poolpaljaste rindadega meeste ees võdistamine?
-------------------------------------------

Sa vist oled lihtsameelne natuke. Aga kui on tõesti vaja lehti seletada... Vanast elust ülesaamine tähendab seda, et sa ei mõtle enam katkiläinud suhtele, ei ketra enam peas kõike halba, mis öeldud sai. Et meenutades ei teki enam mingit kõrvetavat kibedust või kurbust. Et otsi enam tahtmatult kõikides meestes oma eksi vigu. Ei karda enam ennast avada. Jne, jne.

Huvitav on see, kuidas mehed ei saa aru, et nende "tarbimisharjumused" aitavad ühemõtteliselt kaasa "kasutatud kauba" tekkimisele. Kui sul on endal olnud rohkem kui 1 sekssuhe, siis ei ole sul mingit õigust sellel teemal sõna võtta. Süütut naist nõuda on õigus AINULT süütul mehel.
 
las teised hindavad 20. jaanuar 2013, kl 17.50
Kah keegi Kirjutas:
-------------------------------------------------------

Kui sul on endal oln
> ud rohkem kui 1 sekssuhe, siis ei ole sul mingit õ
> igust sellel teemal sõna võtta. Süütut naist nõuda
> on õigus AINULT süütul mehel.

Järelikult pole kolmekümne mehega maganud naisel õigust korralikule vaid püsisuhtest huvitatud viie-kuue naisega maganud mehele. Naistel on odomeeter kuhjaga tagasi keritud ja valed elukäigu kohta on reegel.

Sinu argumendid on kõik ainult eneseõigustuse suunas, järelikult on mida varjata, et end paremana näidata.
 
Kah keegi 24. jaanuar 2013, kl 22.13
las teised hindavad Kirjutas:
-------------------------------------------------------
>
> Sinu argumendid on kõik ainult eneseõigustuse suunas, järelikult on mida varjata, et end paremana näidata

---------------------------------------------------
Minu personaalküsimus ei puutu teemasse. Aga need sinu kiidetud kvaliteetnaised, kel odomeetrid veel käivitamata, ei viitsi ennast raisata sinusuguse mõttemaailmaga mehele, kes kirjeldab naisolevust kui elutut lihatükki või masinat.
 
singid 25. jaanuar 2013, kl 14.54
Sarisigijate vabandused on otsas? Palju toredaid äkkemasid.
 
mm 01. veebruar 2013, kl 17.09
mis krt ime loom see veel on äkkemane
 
äkki 02. veebruar 2013, kl 17.05
Võib-olla on äkkema selline kes äkki avastab et viimane aeg oleks laps teha ja teeb selle esimese ettejuhtuvaga kes voodisse ronib.
Või on see naine kes äkki leiab et võib suvalisele jalgu hargitada sest abielu ega püsisuhet enam ei looda.
Või nagu vanasõna äkki tuli püksi. See ongi äkkemane? Naiseks ja lapse emaks sellist ju ka pidada ei saa, ikka erinevad mõisted.
 
mm 03. veebruar 2013, kl 17.48
vot selle peale pole tulnuki äkkemane, mingi uus tõug on siis Eestimaal siginema hakkanud, et siis nagu suts sisse, suts välja ja ongi äkkemane valmis, kelle laps see on poh pea asi et papp tuleb.
 
yksikema 04. veebruar 2013, kl 10.56
Naudi iseenese vabadust,ole ja armasta end ja anna armastust oma lapsele.
Köik muu on ebatähtis.Otsi kontakte saatusekaaslastega,jaga oma kogemusi,teadmisi.

Et mehed se...ad ja petavad on ammu teada töde.
Eestis on veel nö.stagna aeg,mitte millestki ei saada veel aru....arenemisruumi on tohutult.
Ise tean mujal maailmas paljusid yksikemasid,keda toetatakse ning kes enda ja laste jaoks vaid elavad,ilma mingisuguse suhtedraamata ja on önnelikud.Nii et pea pysti,ja su laps on kord su yle väga uhke.Samuti sa ise:)
 
ttk 18. aprill 2013, kl 10.08
liisu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Minu arust on laps ülihea "meestefilter". Kui arma
> stus on tõeline, siis tuntakse ka kaaslase lapse s
> uhtes poolehoidu. Omad kogemused :)

Just. Mu lapsed olid 1 ja 6, kui oma praeguse elukaaslaslasega suhtlema hakkasin ja tal pole kunagi probleeme olnud, et mul lapsed on. Samuti ei saa ta mind rahaahneks litsiks nimetada, kuna ma käin ise tööl ja katan enda ja laste kulutused. See, et tema auto ja kommunaalide eest maksab, on ka sama loomulik, sest kui tema seda ei teeks, siis oleks ta ülalpeetav. Ma järeldan, et need mehed, kes naisi rahaahneteks litsideks nimetavad, lasevad reaalis kõike eest naisel maksta ja ise on ülalpeetavad. Mu oma lapse isa on selline, sõimab mind rahaahneks litsiks, aga ise istub kodus naise rahakoti peal.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!