Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Uskumatu suhtumine üksikemadesse
 
tädile 08. aprill 2012, kl 13.28
pilveke Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui 55 aastasel naisel on 5 last, see tähendab, et
> need lapsed peaksid olema praeguseks 30. See tähe
> ndab, et nad sündisid vene ajal ja sel ajal pidid
> 3 ja enama lapsega mehed alimente maksma 50% palga
> st.
> Mina küll ei kujuta ette, miks need vaese
> d lapsed isalt sentigi ei saanud, tööpuudust sel a
> jal ju polnud.

- need lapsed jah sündisid vene ajal ja ka üleminekuajal ja noorim ka juba eesti vabariigi ajal.

Kusjuures oligi just siis seis väga segane nii igasuguste toetuste kui ka elatise osas.
Sel ajal kui lahku mindi oli mingi määr mis pidi mehele kindlalt kätte jääma ja kui mees oskas ise endale tööandjana oma töötasu nii seada, et ametlikult ta rohkem ei saanudki sisi ei olnud ka lastel midagi saada.
 
tädile 08. aprill 2012, kl 13.39
tädi Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> to 04.51
>
> paljulapselistel üksikemadel on see ju kõik ühte
> moodi, põhirõhk oli asjal, et valik jääb meestele.
>

no ega ikka üks korralik üksikema ei soovi küll oma kõrvale igasugust loru meest. Kui seni on tulnud toime oma lastega ja nüüd peaks veel mehe ka võtma lisaks siis sry, aga minu kogemus on tõestanud, et meesinimene on ikka tavaliselt mitme lapse eest.

ja miks peaks mingi võõras mees hakkama minu lastega tegelema - ei tänan - minu suhtumine oli et selline asi jääb ära.

laste isaga koos elades nagu ei märganudki neid meeste puudusi aga kui sai üksinda jäädud ja kui nii üks kui teine meesinimene käis juttu puhumas ja oma teatud liiki kavatsustest märku andis siis hakkasin vaatama neid mehi kui puudelisi kes kõik arvasid endid maailmanabadeks ja kes arvatavasti ka nagu tädi-gi siin arvab, et üksikemad jahivad vaid mehi.
- kuid jah eks ikka igaüks oma rikutuse või mitte rikutuse astmelt neid asju näeb ja hindab.

Jah mu läheduses on nüüd juba viimased 6 aastat tore, asjalik, arusaaja, tõsise ellusuhtumisega ja igati korralik ja kombekas mu enda eakaaslane mees. Kuid ei me ei eela koos, me vaid suhtleme, käime koos hvitavatel üritustel. Ta on ka mu laste sõber.

Ja kui nüd tädike siin hakkab kohe seda ühte asja silmas pidama siis rahu, rahu meie mõlema jaoks on siin ilmas palju muid ja tähtsamaid asju kui see tühipaljas sex.
 
mmh 08. aprill 2012, kl 14.37
üksikemad on valdavas enamuses litsid, keda ei tahtnud nende mees isegi koos lapsega.
Ah, et mees oli joodik - keegi normaalne naine ei saa endale meheks joodikut.
Aa, mees oli ludri - ludri leiabki ludri.

Nüüd kasvata enda laps suureks ja siis katsu uuesti kedagi saada. Selleks ajaks oled vb ka muutunud, et ehk õnnestubki. Samas, iga päev jõuab uusi tüdrukuid naiseikka. Neil ei ole veel lapsi ja nemad ei ole veel kellegi poolt mittesobivaks kuulutatud. Lohutuseks aga see, et mehi on rohkem kui naisi, äkki näkkab aga lapsega litsi ei taha keegi.


Niiet jõudu ja kui laps suur, edu!
 
to mmh 08. aprill 2012, kl 19.27
sul on tõesti õigus, mehega koos elades tundsingi end litsina, sest tundus, et mehel eongimind vaja vaid selle ühe asja pärast ja oleks siis vähemalt 3 rublanegi padjale pistetud oleks ka nagu midagi enda jaoks saanud.

õnelikolen, et sellisest mehest lahti sain.
ei ta polnud joodik, ei suitsetanud
ei olnud mingi ludri

vaid lihtsalt inimene kellele meeldis tähelepanu, kuid kes ise lihtsalt ei osanud tähelepanu jagada.

lasped kasvatasin mina, elatist ei küsinud, sest ega nagunii poleks ta midagi maksnud.

nüüd kui lapsed täisealised siis jah suhtleb lastega nii palju, et lapsed käivad tal külas vahetult enne ta sünnipäeva, vahetlt enne ta abikaasa sünnipäeva, vahetult enne suuremaid pühi - ühesõnaga sellisel ajal kui pole ta suurt seltskonda majas.
käivad, viivad kingi ja tulevad, vahel pakutakse isegi tass kohvi
 
to tädile 09. aprill 2012, kl 11.50
Sul mingid suured mured, äkki tervisega on halvasti, lapsed näljas, paljas...tegele sellega , ära prääksu siin, vale on vale , ära valeta nii palju.Pole sul mingit meest, üksikemad nagu sina, neid ei taha isegi tarktoristid enam. Tegele oma tervisega!
 
to to tädile 09. aprill 2012, kl 14.18
kulla eelkirjutaja!

ka minul on tuttav üks üksikema.
kel lapsed suured,koolitatud,oma elu peal ja ka 5 last üles kasvatanud. No vaid noorim veel ülikoolis õppimas.

Siin delfis jalutan ma ise ajaviiteks vahel.

Tervis on sel naisel, mu tuttaval korras, näljas ja paljas ei ole, materjaalset abi ei vaja.
Kuigi jah, kui tagasi vaadata siis tõesti oli temalgi aegu kus ei jätkunud finantsse kõigeks mida vaja - siis tuli teha valikuid

Ma ei ütleks, et ta elu on igav. Ka minu sõbrannal on sõber, hea tuttav, omaealine, klassivend koguni ja mis seal salata... nad isegi olid noorte lastena salaja teineteise teadmata teineteisesse armunud - seega veel ka esimene armastus..

Paraku elul olid omad plaanid ja nüüd kui need keerdkäigud ära tehtud siis saanud kokku, on inimesed teineteises leidnud head sõbrad ja kaaslased ja ka neil on palju toredaid koosoldud päeva ja aegu kogunenud.

Ka minu sõbranna arusaam oli, et mitte mingi võõras mees ei peaks ta lastega tegelema - kui nad nende oma isale ei kõlvanud siis järelikult pidi midagi valesti olema ja ei hakanud ta enam katsetama ega ka mingit teist võimaalust otsima.
et lihtsalt pole vaja mulle mingit meest siia seni kui lapsed veel väikesed ja koolitamist vajavad - pole vaja seepärast, et nad siis ei saaks öelda ega pidada oma ema mingiks meestejahtijaks.

Mis puutub traktoristidesse siis tema tore sõber just ongi väga vahva traktorist

Laste isa tal aga veelgi vahvam ja asjalikum inimene, aga veenduge ise:
:http://mariaias.files.wordpress.com/2012/04/aprill-2012-0301.jpg?w=300&h=225
 
naine 09. aprill 2012, kl 17.46
väga huvitav-naine lastega on lits.laste isa on aga tegija mees.Mehed kes soovimatuid lapsi ei taha,kasutagu kondooma ja pole probleeme.
 
eks ta ole 10. aprill 2012, kl 11.11
Paraku on loodus nii seadnud, et olgu mees kuitahes hoolimatu - loodus ei karista selle eest mitte teda, vaid (soovimatult) rasedaks jääb ikka naine. Vaat seda tasukski tibidel meeles pidada, kui esimese vastutulijaga voodisse ronivad. Ja kui nad ei mõista end küllaldaselt soovimatu raseduse eest kaitsta, siis ärgu imestagu, et neid igasugu halvustavate nimedega kutsutakse. Mehe juhulapsi ei ole ju mehe juures näha, naise hoolimatuse ja vastutustundetuse (ning rumaluse) tunnistajad aga sörgivad tal kogu aeg sabas.
 
nii ta on 10. aprill 2012, kl 12.58
jah sul on õigus eelkõneleja
kuid lisaks sellele, on ja jääb mehele alati õigus kunagi kui peaks vajadus olema oma järglastelt endale ülalpidamist ja elatist nõutada ja seda uue perekonnaseaduse alusel ka siis kui ise pole lapse elatamise ja kasvatamise suhtes grammigi vaeva näinud
 
! 10. aprill 2012, kl 17.43
Mitte vallaslapse puhul :)
 
to ! 10. aprill 2012, kl 17.59
kui laps on vallaslapsena registreeritud siis võib ju papakene mõni aeg enne lapse 18a saamsit välja ilmuda ilusa jutu kokku luuletada ja DNA testi nõuda, et isadust tõestada ja ehk ka mõnda aega isegi elatist maksta- naist süüdistada lapse varjamises ja ongi mehel tuleviku heaolu olemas

mul naabriperes just nii oligi
 
! 10. aprill 2012, kl 18.11
Vastu ema tahtmist ei saa ta mingid DNAd.
 
to! 10. aprill 2012, kl 18.28
ema tahtmine ei loe mitte midagi
kui mees esitab kohtusse hagi siis juba kohus otsustab.

antud juhul tuli mees lagedale lauluga, et näe sai alles nüüd teada, et tal on laps ja et see võib ka tõsi olla, kuna neil olnud naisega suhe ja naisel muidugi olnu dmuid suhteid ja seepärast lahku mindi ja naise rasedusest ja lapse sünnist mees ei tednudki varem
ja et soovib oma lapsega tuttavaks saada, last toetada ja kunagi oma varad lapsele pärandada.

kohus määras dna ja kui naine poleks läinud siis oleks kohus määranud sundviimise ja trahvi naisele.
 
reaalsus 11. aprill 2012, kl 09.26
Oh, ärge muretsege! Ei ole siin mingit DNA-d tarvis. Ja ei ole issidel tarvis sõrmegi liigutada. Paljud vallaslapsed on nüüd sellest Sind otsides saatest nii innustust saanud, et aina otsivad oma arvatavat isa. No seebikates ju ka nii, et eluaeg ei ole oma isa näinud, aga langetakse nuttes selle rinnale ja mõlemad kinnitavad, kui väga nad teineteist igatsesid ja kui tugevasti armastavad. Ainult selle jätavad papakesed ütlemata, miks nad küll seni oma palavalt armastatud lapsega ühendust ei otsinud.
Nii saavadki neist sarisigitajatest ühe hoobiga armastavad isad, keda lapsukesed on nõus vanaduses toetama.
 
emma 16. aprill 2012, kl 20.02
Minu tutvusringis on küll need üksikemad kes meest tahtnud ,leidnud ka.Mõnele mehele kõlbab üksikema ka nii et ei tasu tõesti üksiemasid maha tegema tulla.Ise ka üksikema aga ei soovigi meest enda kõrvale,sest aitab lastest küll keda kantseldada.Üksikema pole mingi kosmosemutt teiselt planeedilt vaid praeguse eluviisi produktid.Vähe on neid mehi kes naisega kohtingule minnes neil pükse jalas käsib hoolega hoida , nii need lapsed tulevadki.
 
issa 17. aprill 2012, kl 09.54
Pargipingil istub noor naine. Kaks last mängivad ta ligidal. Tuleb üks eideke tema juurde juttu ajama.
-On need teie lapsed?
-Jah, on küll.
-Mis selle tüdruku nimi võiks olla?
-Maarika.
-Ah Maarika. Ilus nimi. Vanasti olid kõik ikka Juulad ja Leenud, nüüd on Maarikad. Ei tea, mis poisi nimi võiks olla?
-Aavo.
-Ah Aavo. Vanasti olid jälle kõik Jussid ja Joosepid. Ja kes nende isa ka on?
-Neil ei olegi isa, ma olen vallasema.
-Ah vallasema, vaata kui ilusasti kõlab! Vanasti öeldi ikka lits kahe lapsega, nüüd on vallasemad…
 
:) 20. aprill 2012, kl 01.10
Täitsa hea:)))
 
vallasema 21. aprill 2012, kl 04.49
kasvatan ka lapsi üksinda, olime abielus, lahutasime, mees sovis, et ma koos meie lastega tema nimest loobuksin kuna tal uus pere plaanis ja ei taha mingeid segadusi nimedega.

nii võtsingi oma neiupõlvenime tagasi ja lapsed ka sama nime peal.

Mehe ema ka nimetab mind vallasemaks nüüd
:D
 
eelmisele 21. aprill 2012, kl 10.37
Sa ei ole vallasema, lapsed olid isa nimel ja sünnitunnistustel kirjas. Oled lahutatud, lastega naine. Kui mees tahtis teist erineva nimega uut lehte pöörata, võtnud siis uue naise nime. Miks teie lastega pidite sebima- kel janu, sel jalad.
 
vallasema 22. aprill 2012, kl 09.36
meie tütar ja mehe uus naineon samade nimedega..
löihtsalt seepärast mees ei soovinud, et meie ka teme perenimega olime ja leidis, et tema ei pea mingit nime vahetama.
 
suhtu 22. aprill 2012, kl 09.40
suhtumine üksikemadesse on tõesti väga erinev suhtumisest abielus emadesse.

läksime lahku, kolisin lastega teise eesti otsa.
Lapsed kui kooli läksid siis sel oli vaja ka laste isa nime, lapse dütlesid.
Kuna laste isa väga laialdaselt tunntud siis olid lapsed koolis kohe popid ja leidus palju kasõpilasi, kes neid külla ja sünnipäevadele kutsusid. Ka mullle tekkis sõbrannadeks soovijaid, kutsuti külla
Lapsi siis 3.

Kuid kui selgus,et ei. ei me ikka üksinda lastega sela ja ammugi lahus siis kadusid sõbrad ja külla kutsujad eemale.

Minust sai kohe lits 3 lapsega
 
vahe ongi selles 23. aprill 2012, kl 09.30
Kas tegemist oli sinu abikaasaga, kellest läksid lahku või lihtsalt mehega, kes sulle lapsed tegi ja jalga laskis? Või õigemini - kellele lapsed sünnitasid ilma, et mees oleks väljendanud mingisugustki mõtet, et tal sinuga kooselu suhtes pikemaaegsed kavatsused.
Eks sellest tuleneb ka erinev suhtumine.
 
suhtu 23. aprill 2012, kl 10.53
minu meelest pole sel vahet kas oled olnud abielus või mitte, mina olin abielus, kuigi jah paberlik asjaajamine venis kuna mees polnud nõus varasid jagama. kui kõigest loobusin ( tegin seda lasteja iseenda rahu nimel) siis saime ka lahutusega maha


aga see onjuba levinud arvamus, et kui naine lastega üksinda elab siis ju ta ikka lits on

ma ise kolisin lastega tagasi omaenda kodukantikus mind teati tunti..

lahutusega seoses surusin vastukaaluks mehe nõudmisele ühisvara jagamisest loobumisel läbi selle, et võtame lastega minu neiupõlvenime, sest mind teatakse ja tuntakse seal selle nime järgi.
 
vahe ongi selles 24. aprill 2012, kl 15.01
Ei - selles on ikka suur vahe, kas naine sünnitab lapsed abielus olles või mingist juhututvusest. Viimase puhul peaks ju naine aru saama, et kuna abielu ei ole mainitudki, siis ei ole mehel ka mingeid pikemaid plaane ning naist võibki lihtsameelsete kilda lugeda, kui ikkagi lapse sünnitab. Ta ju teab, et mees ei ole temast tegelikult huvitatud.
Sinuga on hoopistükkis teine lugu. Aga võib-olla liigitatakse sind lihsameelsete kilda sellepärast, et inimesed ei teagi, et olid tegelikult seaduslikus abielus - kannad ju nüüd oma neiupõlvenime.
 
monika 24. aprill 2012, kl 21.30
Rääkides üksikemadest-minagi olen üks neist ja seda mitte kuna ise oleksin võtnud oma aastase tütre ja mehe juurest lahkund- õnnelik kooselu ja armastus kestis, kuni ühel päeval hullutas mu sõbranna mu mehe, aga ammu teada et mehed jooksevad iga seeliku järgi, nii oli ka mul. mees jättis nii naise kellega abieluplaanid käsil ja tütre kelle käekäigust hooliti harva edasi. 10 kuuga pärast lahkuminekut,elas nm end valedevõrku ja hävitas nii enda kui ka minu elu. mis on aga tulemus nüüdseks? valede hind on see, et nüüd aastal 2012 10 kuud pärast lahkuminekut, saan ma külastada 29aaastast meest keda armastan ja oma lapse isa- tütrega tema haual....
mõelge enne kui süüdistate naisi pere lõhkumises ja üksikema olemises-igal asjal on kaks poolt...ükski mees pole süütu! tänu teile on meil naistel lapsed ja tänu teile on meil ka maailmas palju emasid kes kasvatavad oma lapsi üksi, ilma et nõuaksid teilt midagi..
mina olen oma tütrega isa seisukohalt lõplikult üksi, aga see polnd meie valik!
 
Kasslane. 24. aprill 2012, kl 22.28
Loen ja muigan nuud selle jutu ja kommide ule.
Minu mehe eks on hetkel uksik ema. Kasvatab kolme last. Koik kolm last on saadud suure armastuse nimel. Minu mehega siis kaks ja kolma maalima parima mehega, keda tanasel paeval ei ole enam nendega. Kuidagi paha on kirjutada aga tema on just selline uksik vanem, kes teadis tapselt, et kui ta saab veel uhe lapse, siis mees jaab temaga. Siis mees annab talle ja ta lapsele kogu temale kuuluva vara. Mees armastab teda ja ta last nii jaagitult, et maailmas polegi kedagi teist. Porbleemid hakkasid aga ikkagi siis, kui laste ema tahtis ikka enam ja enam, suuremat korterit suuremat sissetulekut jne. Tansel paeval on ta uksikvanem, kes nutab koguaeg, kui kehvad mehed tema ellu on juhtunud, kel pole uldse mingit sissetulekut ja kes oma lastest ei hooli.
Ta on teinud oma elus koik, et lapsed vihkaksid maailma ja naeksid, kui vastikud on seal inimesed. Kui kehv on laste isa, laste uus naine ja koik mida need teevad. Nad ei anna piisavalt raha. No ja moelge, miks siis minul peaks olema uksikvanemast parem ettekujutus. Pole.
Kui keegi julgeb oelda, et vota uus mees ja ela uut elu. No kuulge, paljud mehed ei tahagi enam naisi lastega. Oigesti teevad , jumala oigesti . Tapavad pika aja jooksul omad suhted selle naisega. Juhule, kui neil peaks ka endisest elus moni laps alles jaama, siis palju neid naisi on, kes selle ule roomu tunnevad. Uhesonaga ma nii soovitan, et vaadake, kellega lapsi teete...andke aega, neid mitte vorpida.
Ise olen saanud teise ringi mehe, kes utles"Kull mul on kahju, et Sind ei kohanud. Oleksin saanud oma maja, lapsed ja koera. Naise kes oleks onnelik olnud, et meil on pere ja laheb hasti"
Meie oleme siiani koos aastaid juba 15st pea. Tema eks on aga ma ei tea mitmendas suhtes. Ehk alatu oelda aga mingi 5mees on kull. Minu eks aga ara joonud pargi ja bussijaama joodik. '
Ma ei vaheta enda meest uhegi vaiksema euro vastu elus. Midagi nii siirast maha jatta ja uksivanemaks hakataon kull maru naljakas. Kuidas ikka just nimelt raha koik paika paneb.
 
kelle süü 25. aprill 2012, kl 11.34
Mehed on ikka süüdi, et naised üksikemad....
Monika, aga miks siis sünnitasid juba lapse, kui abieluplaanid alles pooleli olid? Ehk oleks arukas olnud oodata, kas mees ikka tegelikult soovib sinuga seaduslikku sidet? Egas laps ometi vägistamise vili olnud? Kui oleksid selle kiire asjaga oodanud, siis oleks selgunud, et mehikesest ei tulegi pereinimest......
 
Tallaalune 28. aprill 2012, kl 11.36
Ma saan aru ,et oma tähtsust on vaja ikkagi tõestada nn. üksikemana.Mina mehena ei kujuta ette kuidas ma toon oma katusealla mingi lapsega naise.Ma parem elan elulõpuni üksi kui ööklubiõnnetusega.Need naised kes arvestavad sellega,et üksi last kasvatada ,on okei.Okei ei ole aga see kui arvatakse ,et mees on mingi mnahk ja ülejäänud elu saab oma ööklubiõnnetusega tema seljas liugu lasta.Lastega naistega on koos elama nõus mehed kes ei saa otsapeale lastetu naisega.Just nii see on.Need mehed kes sellega lepivad söövad s1tta tegelikult kuigi nad ise sellest aru ei saa.
 
nõus Tallaalusega 28. aprill 2012, kl 13.57
Olen täiesti nõus Tallaalusega.
Minu abikaasa samamoodi noremas eas oli selline seikleja ja no elas ka ühe naisega koos. Naisele sündisid lapsed, vist 4 last isegi

aga siis sai mees aru, et ega jah pole mingit mõtet oma elu ära rikkuda ja end mingi mõttetu lastega naisega siduda.

elame nüüdseks juba 20 a koos ja meil omavahel lapsi pole.Ma olin lesk ja mul oli meie kooselu alguseks ka esimesest abielust täisealine tütar, kes elas juba eraldi ja oli ka ise juba pere inimene.
 
jah 28. aprill 2012, kl 14.34
Nii ongi, naised, kes eelistavad last üksi kasvatada või elu keerdkäikude tõttu üksi last kasvatama jäävad, on hästi hakkama saavad üksikvanemad, muide isadega sama lugu.
Tööõnnetuse tõttu üksi kasvatavad on need, kes pidevalt kuskil halavad ja midagi nuiavad. Ja lõputut jahti peavad uuele rahakotile.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!