Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Uskumatu suhtumine üksikemadesse
 
lkj 08. august 2012, kl 00.09
Üksikemade rahaahnusest ei tea küll midagi. Enamus üksikemasid on lihtsalt ühed meestenäljas ja vastutustundetud, eneseväärikuseta ning hoolimatud naised. Egas muidu vallaslapsi saada. Ja kriitikat nad ei kannata, sest nende mõistuse kohaselt ongi normaalne ilma isata lapsi saada - meestelt, kes ei hooli ei neist ega lastest.
Kes seda ei usu, lugegu siinseid vallasemade kommentaare. Ainult üks enese õigustamine.
 
massiline hoiak 08. august 2012, kl 18.28
On kogemused, et üksikemad süüdistavad ükskõik keda, aga mitte iseennast.
 
mismõttes 08. august 2012, kl 21.14
Ei süüdista ükskõik keda, ikka meest kellega voodisse mindi. Mees on see siga kes poris püherdas, põrsa tegi ja emise maha jättis
 
hii! 12. august 2012, kl 20.55
Ja emis oli sel ajal ilmselt oimetu, ei see märganud miskit. Seega ei ole ka vastutav. Ja kõik teised on juhtunus süüdi!
 
oh Issand 16. august 2012, kl 08.08
Ma ei viitsi teemat läbi lugeda, aga polegi vaja, lugesin ju pealkirja.
Üksikema pole mingi püha lehm, et temasse peaks kuidagi eriliselt suhtuma. Ta on täpselt samasugune inimene, kes teenib oma käitumisega endasse just sellise suhtumise, nagu ta on ära teeninud.
 
naised jätavad saladuseks 10. september 2012, kl 20.55
Lihtsalt avaldan arvamust Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kuskil siin delfis oli artikkel, mingi mehe kirjut
> atud, kus ta kindlalt väitis, et enamus üksikemasi
> d on rahaahned l*tsid. Põhimõtteliselt teadis kind
> lalt väita,et ükski normaalne mees ei võta endale
> mitte mingil juhul lapsega naist. See selleks. Kom
> mentaare oli palju ja väga palju nõustusid sellega
> , et enamus üksikemasid käib mehi lantimas klubide
> s jne.

Aga käivadki. Laps pannakse kuskile vanaema kätte hoiule ja ise ollakse terve öö kodunt ära. Peolembelisus ise on suuremaid faktoreid üksikemaks jäämisel.

Rikas üksikema ei ole meestepuuduses ja veel vähem probleemne. Rikas üksikema võib hoopis ise lemmikuna pidada viimseni trimmis armukest. Erinevalt meeleheites ja pidevas rahapuuduses olevatest emmedest, kes otsivad endale ja lapsele materiaalset tuge.
 
ei ole 11. september 2012, kl 08.52
Suhe on 50:50. Need kes pidu tahavad pidada ja ajudeta hallid hiirekesed keda mehed päriseks ei taha. Üks kõnts kõik, kui pole meest ära tee last ka!
 
Kõikidele üksikemadele 15. september 2012, kl 16.18
Tahtsin teile öelda, et saades üksikemaks, avanevad hoopis teised uksed.
Ma ise olin see, kes 10 aastat tagasi saatis oma laste isa "kuu peale". Muidugi me olime väga noored, ja saan aru nüüd, et "ainult armastusest ja õhust ei piisa". Alguses oli väga raske, ja ka mulle lauldi neid laule, et "saa iseseisvaks, alles siis saad endale uue mehe". Täna olen ma iseseisev ning kasvatan oma lapsi täiesti üksi. Ning ma ei ole lubanud enam uut elukaaslast endale majja. Miks? Sest naudin iseseisvust. Ning olen avastanud, et suudan oma lastele nii palju rohkem anda -kui ma ei pea kellegi kinni hoidmiseks "tõmblema". Kusjuures, tõepoolest - edukad, rikkad ja sportlikud mehed lähenevad mulle, ning kuidagi ei mõista, miks ma neid ei soovi. Väga raske on selgeks teha, et mind ei huvita nende väline pool - ning sisu neil kahjuks (pean silmas südamlikkust, tugevam kui mina olemist jne). Tunnen rõõmu sellest, et mul on hea töökoht, ilus kodu, superluks auto -kõik see, mida muidu mehed endale ja oma naisele muretsevad. Ma ei pea tundma muret, et kui peaksin saama kord 40, siis mind noorema näki vastu vahetatakse ning et ma kõigest sellest ilma jään. Olen ilus, sportlik ning õnnelik. Ning mis kõige tähtsam - ma olen suutnud säilitada oma inimlikuma poole. Olen hell ja hooliv ning minu jaoks ei ole "kõik müügiks".
Seega, kui te kaotate mehe, võite saada võimaluse end teostada ning oma lapsed õnnelikuks ja tubliks kasvatada. Minu jaoks on meheta olek minu teadlik valik. Mees ei ole elu nr 1 prioriteet. Kui suhe ei toimi, kui mehest ei ole ei laste kasvatajat ega koolitajat, siis naine ei pea teda lihtsalt seepärast, et 2 korda on suutnud lapsele elu anda, taluma.
Kui loete siit välja kibestumist, siis seda ma ei ole. Pettunud ka mitte. Olen saanud elu, millest ma abielus olles unistadagi ei julgenud. Ilma abielu lahutamata ei oleks ma julgenud võtta riske ning viitsinud nii palju pingutada.

Seega, mina austan tublisid üksikemasid ning mõistan hukka meest rahakotina käsitlevad naised. See on minu valik:-)
 
samuti 15. september 2012, kl 20.00
olen samuti üksikema. Lapse isa lasi jalga, parematele (?)jahimaadele. Rabasin ja raban praegugi mitmel kohal tööl. Tänu sellele oleme materiaalselt rohkem kindlustatud, kui mõni teine pereinimene. Ka mul on poeg. Ja meie side on tugev, sest oleme koos raskused ületanud, elus on tihti palju tõususid ja mõõnasid , mida ette ei oska näha.Täna olen ka abielus väga hea inimesega, kuid ikkagi olen nende üksi elatud aastatest harjunud toimetama iseseisvalt. Mille peale mees kord ütles, selline naine, kes ise kõik teeb ja on elus tulest ja veest läbi käinud(mida üksikemad on), on iga mehe unistus! Need kes üksikemasid li...tembeldavad , ongi need töllakad "mehed", kellede pärast lapsed isata kasvavad.Jõudu ja edu kõikidele üksikvanematele!
 
mistoimub? 18. september 2012, kl 19.11
Vabandan väga,aga ei mõista.Esimine laps 13,tänu sellele, et oli oidu valida mehe või lapse vahel,sest just täpselt sellise otsuse ette mind pandi-kas mina või laps?Mõrvariks oleksin pidanud hakkama vist.Aga ei,valisin lapse kasuks ja ei ole seda kordagi kahetsenud.Praegu,kui mul teine laps on pea aastane,taban end küll väga tihti mõttelt,et üksi oleks lihtsam-ei ela lapse isaga koos,aga kui ta meile juhtub,on kogu aeg hirmus väsinud.Ei oska ma muud moodi seletada seda,et issi suhtleb lapsega AINULT voodis horisontaalis lebades,
Tegelikult tahtsin öelda,etpalun jätke üksikemad rahule!Ei ole väga palju kuulda olnud,et nad mingeid toetusi nõudmas käivad
 
noo 19. september 2012, kl 13.27
Üksikemad ainult toetusi noolivadki. Kord riigilt, kord voodipartneritelt, sugulastelt sõpradest. Tööandjana olen sunnitud karmikäeliselt üksikemade nutulaulud ''pole last kuskile panna, ei saa üksi kasvatades selle palgaga hakkama'' katkestama. Kahju küll aga oleks võinud enne lapsetegu mõelda.
 
yksikema20 19. september 2012, kl 16.02
Mul on kahju, et on olemas tøøandjaid nagu eelk6neleja noo. nii yldistavalt ei saa ikka r22kida! Ma ei ole iial (ja t6esti mitte kunagi) toetust noolinud ei oma vanematelt ega lapse bioloogiliselt isalt ega ka riiklikult sotsiaalsysteemilt...ja yksikemad viibivad lastega kas haiguse v6i muu t6ttu kodus t2pselt sama palju kui enamus mitte-yksikemasid, sest enamikes peredes on see ikkagi ema, kes selle lapsega koju peab j22ma.
 
ühiskond 19. september 2012, kl 17.17
Kahjuks on palju üksikemasid, kes sisustavad kogu oma aja virisemisega, et enam ei saagi tõmmata pidudel ringi ja laps ei lase paljude erinevate meestega olla. Sinna liita rahapuudus, mis annabki negatiivsele hoiakule piisava selgituse.
 
riia 20. september 2012, kl 09.12
No lugege kasvõi sedasama foorumit! Ainult üks elatise tagaajamine. Mehed ei taha neid näha ega neist kuulda, selge, et vallasema poolt mõtlematult sigitatud laps. Meestel ei olnudki nendega mingeid tõsiseid plaane, aga neiud lasksid endale kohemaid lapse teha. Kuidas saabki ühiskond sellist vastutustundetut käitumist tolereerida? Kui ei ole abielus ja ei suuda last üksi üles kasvatada, siis ära sünnita!

No vabandust muidugi, teine teema on ikka üksikvanemate foorumis ka pidevalt üleval: üksikema otsib meest:)
 
to:riia 20. september 2012, kl 09.25
Nii ongi, elatise tagaajamine, uue mehe otsimine ja kolmas teema ''olen nii väsinud ja laps segab elamist.'' Seejuures läbiv noot on kõigis kurtmistes et eesti mehed on sead ja vastutustundetud. Võib- olla on kõik need naised vägistamiste ohvrid, nii rahast lagedad et pole võimalusi sos pillideks ega abordiks:)
 
riia 20. september 2012, kl 14.25
Ei tea, kas just rahast lagedad - ehk on puudus ikka millestki muust kahe kõrva vahel.
Vaesus ei ole häbiasi. Aga kui ollakse vaene, siis arukas inimene ju ometi ei suurenda oma vaesust sellega, et sünnitab ka veel vaesena vallaslapse..... vastutustundetult mehelt. Kui eesti mees on siga, siis mida selle sea juurest küll otsitakse!
 
loogikaülesanne 23. september 2012, kl 22.43
riia Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ei tea, kas just rahast lagedad - ehk on puudus ik
> ka millestki muust kahe kõrva vahel.
> Vaesus ei
> ole häbiasi. Aga kui ollakse vaene, siis arukas i
> nimene ju ometi ei suurenda oma vaesust sellega, e
> t sünnitab ka veel vaesena vallaslapse..... vastut
> ustundetult mehelt. Kui eesti mees on siga, siis m
> ida selle sea juurest küll otsitakse!

Kui naisel on juba laps, tahab üksikema uut meest igasuguste inimkatsetega piinata ja ühtäkki ei tahagi sama kiiresti uuele mehele last sünnitada. Milles mees süüdi on, et naine on juba vallasema ja muutunud võimutsevaks paranoiafriigiks? Miks peaks mees valima vallalise ja lasteta naise asemel vihase ning suure kohustustepaketiga üksikema?
 
muigaja 24. september 2012, kl 08.13
vastan sulle, sina eelmine.

mõnele mehele just sobib selline naine, kel eelnevalt laps olemas ja sageli selline mees ei soovigi oma last enam
mehel on siis rohkem vabadust, sest lapsega seotud kohustusi tal pole ja kui on soov või vajadus koos kusagile minna siis on naise probleem lapsele koht või hoidja leida.
ja kui kunagi peakski perre sündima oma laps siis on mehel juba muster selge - laps - se eon naise rida ja vastudatada, kui sai hakkama ühega siis miks ta peaks laste suhtes vahet tegema saab ka järgmisega hakkama ju
 
bioloogia tund 25. september 2012, kl 12.26
Kõigil lastel on isa. Tee endale see selgeks. Ja need mehed vastutavad siiski täpselt võrdselt naisega. Laps tehti kahekesi- ei saa naine ega mees vähem/rohkem süüdi olla. Tõepoolest naise ainus eelis on võimalus valida abort, vastasel korral peab naine ta sünnitama. Aga kuna meespool palka nõudes räägivad pere üleval pidamise kohustusest, siis on ka õige, et nad peaksid selle lapse üleval pidamiseks kulutama.
Iroonia on aga selles, et emme/issi suhtega peres, kulutab lastele oma raha vaid naine ja isa maksab heal juhul vaid eluaseme eest.


lkj Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Üksikemade rahaahnusest ei tea küll midagi. Enamus
> üksikemasid on lihtsalt ühed meestenäljas ja vast
> utustundetud, eneseväärikuseta ning hoolimatud nai
> sed. Egas muidu vallaslapsi saada. Ja kriitikat na
> d ei kannata, sest nende mõistuse kohaselt ongi no
> rmaalne ilma isata lapsi saada - meestelt, kes ei
> hooli ei neist ega lastest.
> Kes seda ei usu,
> lugegu siinseid vallasemade kommentaare. Ainult ü
> ks enese õigustamine.
 
oh aeg! 28. september 2012, kl 11.05
Kulla laps, kas seda bioloogia tunnis ei räägitud, et vaatamata igasugustele võrdsustele jääb rasedaks ikka naine. Ja kui see mehike osutub vastutustundetuks, siis last kasvatama hakkab ka naine. Loomulikult on ka naine ise vastutustundetu, kui tegi lapse esimese ettesattuva jorsiga.
Tüdrukutel tuleb aru saada, et kui vallalisena ronida voodisse mehega, siis peab tibi olema valmis võimalikku vallaslast üksi üles kasvatama. Võrdsusest ei ole siinkohal mõtet rääkida - näete ju ise, et see selles vallas ei toimi. Aga lapsed ajavad ikka seda võrdset vastutust taga. No ei ole võrdsust, ei ole!
 
miks suhtutakse? 30. september 2012, kl 11.49
hii! Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ja emis oli sel ajal ilmselt oimetu, ei see märgan
> ud miskit. Seega ei ole ka vastutav. Ja kõik teise
> d on juhtunus süüdi!

Austus üksikemade suhtes, kes on leseks jäänud ja püüavad hakkama saada. Austusega võib suhtuda naistesse, kes olid truud ja head perenaised kauakestvas abielus, aga mees läks tõesti 10 aastat peale abiellumist minema. Kui mees läks minema naise libutamise tõttu, ei mingit respekti!

Kahjuks on enamus üksikemadest ajuvabad naiivitarid, kes ei suutnud pükse jalas hoida. Suvaline kõvataja lasti endale sisse ja pärast ilgutakse, et jama mees ning jooksis minema. Enne lapse tegemist tasuks meest uurida ja asjad läbi mõelda.

No andke andeks, kuidas saab austavalt suhtuda preilikesesse, kes käis kuskil ööklubis ja lasi endale äsjatutvutud jorsil lapse teha?

Jääb ära! Selline naine on lihtsalt paadunud lollpea!
 
jätkuks 30. september 2012, kl 13.59
Sõjaaegsed lesed kes oma lapsed üles kasvatasid, väärisid ja saidki austuse ja lugupidamise, kaastunde ja mõistmise. Leski on tänapäeval vähe, küll aga levib vastutustundeta või lauslolle neiukesi või viimases hädas vanatüdrukuid. Ei tunne neile kaasa ega ei pea neist lugu.
 
no ,olgem ausad 30. september 2012, kl 18.01
mina ,kui naine nt samuti ei tahaks kedagi üksikisa!!!
 
yy 01. oktoober 2012, kl 12.04
Vallasemad (mitte lahutatud abielunaised ega lesed!) on alati olnud ühiskonnas põlu all. No ei saa ju tolereerida lodevat seksuaalkäituist!
Ja see suhtumine jääb igavesti.
 
5 x üksikema 01. oktoober 2012, kl 12.11
eelmine, sul on tuline õgus!
minu laste isa ütles ka et tema endael mingit lastega vallasema naiseks ei võta ja nii me lahku läksimegi kuigi jah oli seljataga 14 aasta kooselu.
 
muidugi õigus 01. oktoober 2012, kl 13.12
Kooselu jah, aga abielu ju mitte! Nii et see 14 aastat ei ole siinkohal mingi näitaja. Kui naine oli nõus vabatahtlikult koos elama mehega,kes ju ilmselgelt temast huvitatudki ei olnud (muidu oleks abiellutud), siis on see tema enda vaba valik.
 
5x üksikema 01. oktoober 2012, kl 13.22
jah nii, on aga lapse dolid ka seni vallaslapsed kuni mehega koos elasime kui lahku läksime, siis mees võttis lapsed oma nimele mingil põhjusel. Ütles, et kui ma nõus pole siis kohtuga
 
mis seal ikka 01. oktoober 2012, kl 13.55
Eriline nutikus muidugi sünnitada 5 last mehele, kes sinuga isegi abielluda ei tahtnud! Ja kui naine ikka veel aru ei saanud, siis näitas ju mees väga selgelt oma suhtumise sinusse välja: ok, lapsed mulle kõlbavad, aga sina küll mitte!
Naised, kus on teie eneseuhkus?
 
imelik 02. oktoober 2012, kl 20.48
Mulle millegipärast asi üldse teisiti. Suhtumine oleneb hoopis sellest, mis soost laps sellel üksivanemal on. Kui poeglaps, siis on naine vastukarva aga kui tal tütar, siis aksepteerin.
 
autorh 02. oktoober 2012, kl 23.34
Tütar kasvab ruttu ja kaob elust esimese noorpõlvearmastusega. Poiss jääb kaela ja emme nurub poisile uut autot ning korterit. Tütar on soodsam, isegi kui jääb rasedaks, saab ta jorsi kraesse lükata.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!