Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Uskumatu suhtumine üksikemadesse
 
jah 28. aprill 2012, kl 14.35
Aga elus pannakse kõik ühte patta...
 
ka ema 28. aprill 2012, kl 15.38
ma olen ka ema, ei saa ennast nimetada üksikemaks, kuna laps on poolajast issiga....aga siis kui olen üksi on jube tühi tunne, tahaks Kaissu, telekat koos kellegiga vaadata :D täiesti tavaline naine, 30, töötan, kodu, auto.....aga meest ei ole....ja kui ütlen, et mul laps siis on böööööööööööööööööööööööööööö.....paljud mehed imestavad miks ma üksik olen (see on ennem kui nad teada saavad, et mul laps on :D ) ma usun , et kõik naised ei ole ikka rahaahned. nüüd siis istun ja kirjutan kommentaari, väljas ilus ilm :D unistamine ei ole keelatud, õnneks
 
Jocim 07. mai 2012, kl 11.57
Nojah, ka mina ju võiks mõnest naisest huvitatud olla, sest endal juba lapsed suured ja ise vaba, kuid alaealise lapsega naist ma siiski ei taha. Las oma lapsi kasvatab ikka igaüks ise ja mina ei viitsi sellega enam jamada.
 
arvan 07. mai 2012, kl 11.59
Kui naine ennast ise ei väärtusta ja saab lapse juhusuhtes, abielus olemata siis miks peaksid mehed sellist austama või tõsiselt võtma???
 
Kevad 07. mai 2012, kl 22.19
No ikka imelik küll...
Alati kui selline teema - lapsega naisel on võiamtu uut meest leida - loen ja imestan...

Ka mina ( esimesest abielust kaks last, kes ka oma isaga suhtlevad ) olen uuesti õnnelikus kooselus. Lapsed ja uus mees saavad kenasti läbi.
Minu nö eks mees elab koos uue naisega, kellel ka oli eelmisest suhtest laps...nemad ka õnnelikud.


Aga võibolla ongi nii, et kui puudub kogemus, siis tehakse maha. Sest kui nüüd mõtlema hakata, siis ka minu eks kunagi rääkis, et ta ei saa aru meestest, kes võtavad naisega lapse. Et tema ei teeks seda iialgi ... no ja vaata teda nüüd :D Roosa ja rõõmus ;)

Ma arvan, et kui ikka on suured tunded ja iseloomud ok, siis laps ei ole takistus :)

Samamoodi, nagu siin mingi teema oli, et kaaslase laste pärast lahku mindud...
Inimesed lähevad lahku ka siis, kui pole nö võõraid lapsi. Põhjuseks on see, et iseloomud ei sobi omavahel.

Aga mis ma tahtsin öelda, kallid üksikemad - pea püsti! Kui tuleb see hr Õige, siis saate tõestust, et lapse pärast ei pöörata teile kindlasti selga.

Ilusat kevadet ja armastust südamesse! :)
 
sügis 09. mai 2012, kl 13.12
Mitte laste olemasolu pärast ei halvustata üksikemasid, vaid nende kergemeelse käitumise pärast. Juhusuhtest vastutustundetult lapse saanud tüdruk ei ole ju eriti lugupidamist väärt. Ja eriti halvustatakse neid tüdrukuid selle pärast, et pärast lapse sündi algab neil üks paaniline "härra õige" otsimine. Kusjuures sageli järgneb teine seeria - analoogne esimesele(uus juhusuhe, uus laps, üksikema kahe lapsega jne).
 
viimasele 09. mai 2012, kl 21.37
Tegelikult ei viitsi keegi süveneda, miks mõni naine last üksi kasvatab( vahet ei ole, kas vallasema või üksikema), vaid kõik pannakse automaatselt ühte patta ja valatakse solgiga üle. Elu aga ei ole must- valge. Sa ju ometi ei arva, et kõik selles seisuses emad oleksid kergemeelse käitumisega, juhusuhetes vastutustundetult lapse saanud jne?
 
Kevad - sügisele 09. mai 2012, kl 23.55
Jah...Võibolla tõesti... Eks ole tutvusringkonnas ka neid kellel kaks last ja mõlemal lapsel erinev isa erinevast kooselust - kurb ... ja lõpuks nende kahelapsega üksikema...
Mina olin 19, kui tutvusin oma mehega...esimene nö päris suhe... peale 5 aastat sai abibellutud, lapsed ja siis veel 5 aastat ja lihtsalt avastad, et lahku kasvanud ja no tõepoolest - ainult laste pärast koos elada ... Läbisaamine siiski ka prraegugi hea, paremgi, kui viimane aasta koos ;)

Aga jah....pole mina veel kohanud halvustavat suhtumist . Minu poole pole küll keegi näpuga näidanud. Pigem (peale lahutust ) prooviti läbi laste poolehoidu võita - aga no mitte ei tahtnud oma lapsi nö võõrastele tutvustada - milleks? Natuke koomiline isegi tundus - võta lapsed ja lähme sinna ja tänna, samas kui ise tahtsin aega endale ja lastele, ei tahtnud üldse uut suhet või kellegiga kuskile minna ( ei üksi ega ka mitmekesti)
Aga see selleks.

Minu arvamus siiski, et asi inimestes endas!
Keda saab tõsiselt võtta ja usaldada ja keda mitte...
On tal siis lapsed või mitte ...
 
marit 10. mai 2012, kl 08.21
tutvusin mehega, pidasime abiellumise plaani, kolisme kokku. Kui sain teada rasedusest, 7 nädalal ja ma rasedane ei soovinud abielluda miksil põhjusel siis jäi see esialgu ära. Sündis laps, hiljem sündis veel lapsi.
Abiellumine ei tulnud enam päevakorda.
Mees oli oma peres üksik laps ja soovis, et temal oleks peres rohkem lapsi.

Kui meil oli 4 last ja ootasin 5-ndat, ei olnud seda veel jõudnmud mehele teatadagi oli mees teise leidnud.
Ei pidanud õigeks, et hakkan sündimata lapsega meest kinni hoidma, kui tahab minna siis see tema otsustada ju.

Olen siis 5 lapsega üksikema. Nüüdseks lapsed ka täiselaised, noorim praegu gümnaasiumi lõpetamas.

Ja neid kes halvasti suhtusid ja ütlesid oli ikka päris palju: nagu siis mehe sugulased, mehe ema, uus naine, uue naise lapsed ja sugulased jne. Koolis teised lapsed mu lastele.
Koolvägivald ja vahetasin laste kooli, lõpuks ka elukohta.

Nüüd kui lapsed suured onmehe sugulased taas nõus neid tunnistama, no et vahel ju abi vaja..
 
Teilör 23. mai 2012, kl 22.05
Ma tean, et üksikemade kohta räägitakse igasugust jama ja kõige "targemad" on need, kes asjast kõige vähem teavad.
Tulin täna korraks siia foorumisse ja olen nagu puuga pähe saanud, kui kitsarinnalised ja vastikud võivad inimesed olla. Kas üksikemad peaksid ka ühisrindena hakkama samamoodi solvama-haavama-nimedega kutsuma neid mehi ja naisi, kellel ei ole lapsi?
Ohoo, on ka nende jaoks nimesid!
Või peaks andestama neile noortele, rumalatele ja teadmatutele?
Küll kunagi õpivad ka nemad, lahku lähevad ka pikaajaliselt kooselavad paarid. Ja kui ka ei lähe, siis kohati on neil suhtes raskem kui meil üksinda.
Olen uhke oma laste üle, olen uhke, et saan omadega hakkama ja ise valin, kelle võtan, kelle jätan! Ma olen parem!
 
yksikisa 24. mai 2012, kl 14.57
Mis see naiste suhtumine üksikisadesse parem on?
 
teilörile 24. mai 2012, kl 20.59
Ega sul vist suurt valida polnud kui lapsi nüüd üksi pead kasvatama? Või olid samasugune kana nagu praegu ja valisid valesti? Aga õppust pole ikka võtnud. Uhke, mille üle küll, vaeseke!
 
mida andestada 24. mai 2012, kl 22.59
Teilör 23. mai 2012, kl 22.05
Ma tean, et üksikemade kohta räägitakse igasugust jama ja kõige "targemad" on need, kes asjast kõige vähem teavad.
Või peaks andestama neile noortele, rumalatele ja teadmatutele?

Mida siis andestada? Seda, et nad oma suures meestenäljas (mitte rumaluses ega teadmatuses) rikuvad ära oma (sageli arvukate) laste elu? Lapsed kasvavad poolikus peres, emaks nimetatu ajab aga järjekordseid mehi taga....Kodust on läbi käinud mitu kasuisa.... Ema otsib aina oma õnne, millele tal õigus olevat, aga laste õigusest rahulikule kodule ei ole kuulnud ega tahagi kuulda.
Jah, eks ole ka teistsuguseid üksikemasid, aga paraku on valdav osa neist just sellised meestenäljased.
 
to 24. mai 2012, kl 22.59 25. mai 2012, kl 07.09
Sa ei saanud Teilöri postitusest selle andestamise kohta nüüd küll õigesti aru.

Ta kirjutab ju selge sõnaga, et :

"kõige "targemad" on need, kes asjast kõige vähem teavad.
Või peaks andestama neile noortele, rumalatele ja teadmatutele?"

st andestama neile kes siin lahmivad ja oma tarkustega hiilgavad.


olen ka üksikema, kuigi lapsed tänaseks kõik täisealised.Ja ma ei kahetse seda, et olen lapsi pidanud 5 last üksinda kasvatama.

Isaga koos olnuks laste elu palju raskem ja mis eeskuju oleks olnud isast, kes kodus käis vaid end välja puhkamas ja koraldusi jagamas kellel ja mida vaja teha
 
räme 25. mai 2012, kl 07.50
Huvi pärast küsin, see luru kellega sa viis last tegid, kas ta kandis oma geenid lastele edasi? Või päästis sinusuguse targa ja tubli naise kasvatus ja lastest tulid oivikud?
 
Teilör 25. mai 2012, kl 08.44
Rumaluse ja teadmatusega on raske võidelda.

Jõudu ja jaksu üksikemadele (ka isadele), kellel kõigil on samasugused õigused uuele (ja paremale) elule nagu igal teisel...
 
to Teilör 25. mai 2012, kl 09.52
Õigus uuele elule kindlasti, kuid kas laste arvelt?
 
to räme 25. mai 2012, kl 13.14
jah mul on 5 last kes on koos minuga näinud raskeid aegu

ja need lapsed on tänaseks täisealised, neil on töökohad, kolmel neist oma korterid.
Töötavad: riigikaitse alal, turismi alal ja kaks töötavad It alal. Noorim õpib filoloogiat.

Ega nende isa polnud mingi loll ega tropp - oli ka haritud inimene. Ainult viga mu meelest selles, et ta oli vanade vanematega pere ainus laps (tema ema sünnitas ta 43 aastaselt, esimene laps oli ta emal surnud). Ja eks ta siis olnud ära helitatud ja poputatud ja vajas siiski pigem ema kui naist.
Kuni laste sünnini oligi kõik korras, aga kui lapsed sündisid siis jah tundus nagu ta seaks end ka lastega ühte ritta. Paraku soovis justtema, et olek srohkem lapsi, kun aise oli üksik laps
 
to to räme 25. mai 2012, kl 13.19
Seda võis arvata et isa on haritud, lapsed kõrgharitud ja üks targem kui teine. Aga sulle vaesekesele pole elutarkust sugugi jagunud et memmepojaga 5 last valmis tegid.
 
eelmisele 25. mai 2012, kl 18.08
aga kas sa eelkõneleja tead mis asi on perevägivald...
- see on selline asi mis mitte kusagilt välja ei paista enne kui asi hull.

Vähemalt oli mul tarkust oodata aega mil mees ise minema läheb, sest muidu poleks olnud temast pääsu - oleksinmina läinud koos lastega siis oleks ta hakanud organiserima ja kohut käima.

ja vb mul tõesti pole seda tarkust, kuid vaatamata sellele et ka endal hea haridus olen ise siiski kasvanud perre kasulapseks võetuna ja seda tuletati iga päev meelde - eks jah mõningased kompleksid ju sellest jäidki
 
... 25. mai 2012, kl 22.19
Delfiga on see huvitav asi, et kui lugeda foorumit - (ükskõik mis teemat) siis on meeletult palju õelaid kommentaare. Kui lugeda artikleid, siis ka palju õelaid kommentaare. Delfi vist ongi selline koht, kus paljud käivad ennast välja valamas...
 
õelusest 26. mai 2012, kl 00.36
Kommentaarid on õelad? Mida see siis tähendab?
Õel on see,kes ei arva nii,nagu teemaalgataja või teine komenteerija. Õel on see, kes julgeb kedagi põhjendatult hukka mõista. Õel komentaar on see, mis ei ühti teise kommenteerija arvamusega.
Seega - kui sa ei arva asjast nii, nagu mina, siis oled õel. Ja kui kirjutad, et mul ei ole õigus, siis on su kommentaar õel.
 
mina jälle 27. mai 2012, kl 18.05
Kuulasin ja vaatasin tv-st küsimusi selgeltnägijatele. Mis silma riivas ja kostus, oli õudne. Enamus küsimusi oli:kas ma selle mehega saan lapse ,kas ma selle mehega saan kaks last, kas ma selle mehega lapsi saan ja mitu ja millal...Ei ühtegi küsimust, kas see mees minuga abielluda tahab, kas see mees üldse minuga lapsi tahab, kas see mees teab, et ma jälle last tahan, kas mees, kes mulle meeldib-jookseks minema kui ma jääksin rasedaks nii, et talle ei ütle oma plaane välja...Mingit mehe armastamist ega mehest hoolimist, meestesse suhtutakse kui lapsetegijasse ja rohkem pole teda vaja, siis on vaid emapalk ja mehele väänatud alimendid. Kui mees ei maksa, siis tembeldatakse seaks ja nii jääb. Millal need naised õpivad, et kui mees sinuga käib , see ei tähenda, et ta sinuga kohe last tahaks,selleks pead nägema mehe tegutsemist, kui ta last tahab. Kui ta ka vastab su näägutamisele, et last,last,last, hea küll, las ta siis tuleb. See ei tähenda mitte kunagi, et mees sinuga seda last tahab eluaeg koos kasvatada. Lõpetage see lapsetahtmine mehelt enne kui ta on valmis sinuga peret looma ja abielluma, alles siis last planeerima.
 
õelusest veel 29. mai 2012, kl 11.39
Aga kui tehakse laps mehega, kes seda üldse ei soovi - see muidugi ei ole õelus. Ja see, et laps kasvab poolikus peres ja ei tea, kes isa on - see ka muidugi õelus ei ole.
Ammugi ei ole õelus see, kui vallasemal ei jätku raha ega tahtmist last kasvatada, aga teeb ta siia ilma ikkagi.

Vallasemade loogika......
 
ooooo 29. mai 2012, kl 15.30
Millise uskumatud kommentaarid :) Mõnel ikka torgib väga kõvasti. llmselt olete siis õnnetu elusaatusega vanemad naised? Ja teiste vastu oh kui õelad.

Ma ei saa aru, kus teie pojukesed olid, kui lapse tegemiseks läks? Kohe niimoodi määritaksegi vägisi lapsi kaela? Pojukesele kondoomi kasutamist ei ole õpetanud? Millal ükskord saab see topeltmoraal otsa, kus naine on alati süüdi, mees aga toppigu kuhu tahes ja kuidas tahes ja mitte millegi eest ei vastuta ja on veel kõva mees ka! Öäk! Eriti selliste naiste pihta öäk, kes sellist suhtumst veel kaitsevad!

Naine, abielus, lastega sh pojaga
 
... 30. mai 2012, kl 14.12
:D
Kusjuures ma ei arva üldse, et õel on see, kellel on teine arvamus. Lihtsalt oma arvamust saab väljendada väga erinevalt. Ka ei arva ma, et normaalne on last vägisi kellegile peale suruda. Tahan öelda, et ei saa ju panna ühte patta KÕIKI üksikemasid. Põhjuseid on ju palju miks üks või teine on üksikema. On inimesi kes on kaotanud teise poole, on inimesi kes on ( väga erinevatel põhjustel ) lahutatud ja loomulikult on neid kes on lapse saanud mingi suvalise jorsiga ( viimaste suhtes ei ole ka minul erilisi sooje tundeid )

Elusid on väga erinevaid ja ei saa kõike must-valgelt võtta. Ei käinud ka minu kommentaar KÕIGI kommentaaride kohta, kes üksikemade kohta pahasti kirjutavad. Aga kui sa tndsid ennast kuidagi minu kommentaarist puudutatuna...

Muuseas - minul on mees ja lapsed olemas. Aga ise olen kasvanud isata ja ... minul pole oma emale küll midagi etteheita valiku kohta, mis ta aastate eest tegi. Tubli ja tugev on olnud!
 
oooo-le 30. mai 2012, kl 14.20
Kui su poeg mõne lodeva näitsiku kätte saab kas tormad siis kummi otsa panema või näitad kodus ette kuidas see pealepanek käib?
Kui ta sul mõne sellise otsa satub ja sa vanaemaks saad eks tule ja kirjuta siin ''õnnetu'' elusaatusega naistest.
 
mina jälle 30. mai 2012, kl 14.34
Loen kõiki neid naisi, kes mõtlematult rasestuvad suvalistest meestest ja etteplaneerimata rasestuvad lihtsalt niisama või siis tahavadki rasedaks jääda, et siis ei pea tööle minema,saab emapalka- need kõik on käitumise järgi kergete elukommetega naised ja las kasvatavad oma titeteod ise üles, ma ei pea õigeks , et võõrad mehed peavad kergete elukommetega naisi ja nende mõtlematu raseduse tagajärgi üleval pidama . ma ei ole õel aga mu arvamus asellesta sjast on nimelt niisugune ja mitte teistsugune.
 
ooooo 30. mai 2012, kl 17.36
Kui mees teeb siis mees vastutab, olgu see minu poeg või mitte, muidu on tegemist supinahaga. Juhtumisi on ka meestel ajud, teie omadel võib olla tõesti ei ole, aga üldiselt ikka on. Ja mees suudab väga hästi aru saada oma teo tagajärgedest. Ja vastutagu! Seksivad ikka kaks inimest ja teo tagajärgede eest vastutavad ka kaks inimest. Seda õpetatakse lausa koolis, et igast ühtest võib tulla laps. Või teie lastele on see mingisugune üllatus? Siis otsi puudujääki kasvatuses.
Ah et näe seksis võõraga ja nüüd jama majas? Siis ei pea võõrastega seksima, või seksigu, aga pärast ärgu halagu.

Loomulikult mingisugune loksuv moor, kes veel takka kiidab, et oh sa vaene latseke, näe lits istus peale, vaesekene, selliste pojad kasvavadki vastutustundetuteks mölakateks.

Häbi!
 
aj 01. juuni 2012, kl 17.17
ooooo 30. mai 2012, kl 17.36
Kui mees teeb siis mees vastutab, olgu see minu poeg või mitte, muidu on tegemist supinahaga. Juhtumisi on ka meestel ajud, teie omadel võib olla tõesti ei ole, aga üldiselt ikka on.

No neil,kes kergemeelsete ajudeta tibiga juhusuhte esimesel päeval voodisse ronivad ja lapse valmis teevad, ei ole ju samuti ajusid! Kaks vastutustundetut poolearulist teevad lapse. Kahjuks aga jääb rasedaks siiski tibi ja enamus vastutust tema kanda. Rääkige võrdsest vastutustest ja nõudke mehepojalt mida tahate - ta tõmbab nelja tuule poole ja laps jääb ju ikka tibi sünnitada ja kasvatada. Seda ümber ei muuda. Nii et raseduse vältimise eest peaks ikka eelkõige tema hoolitsema.Eriti veel, kui esiese ettejuhtuvaga voodisse ronib.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!